Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Arkadaşlık Hikayeleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dostluğun, öyküsü

Bir Dostluğun Öyküsü

Eski 05-11-2008   #1
meLankoLik_asaLet

Bir Dostluğun Öyküsü

Ahmet ve Nihat adinda iki arkadas varmis Ayni okulda okuyorlarmisAhmet istanbulda yasayan, evi, arabasi yeterince parasi olan biriymis Nihat memleketten Istanbul'a gelmis zor sartlar altinda yasayarak okuyormusBunlar zamanla daha da iyi arkadas olmuslar Ahmet Nihatin durumuna uzuluyor yardim yollari ariyormus Nihati evine almis Yedirmis icirmis Cebine para koymus Ustunu giydirmis Kendine aldigi yeni kiyafetlerini bile ona vermis Artik beraber gul gibi yasayip gidiyorlarmis Bir gun Ahmet camdan disari bakiyormus Karsidan gelen uzun suredir hayran oldugu ve yakinda acilmak istedigi kizi gormus Ve sonra arkadan Nihat'in onu takip ettigini Nihat eve gelmis ve Ahmet'e o kizdan cok hoslandigini aralarini yapipyapamayacagini sormusAhmet kendisinin de ondan hoslandigini soyleyememisArkadasinin uzulmesini istememis cunku Aralarini yapmis Derken zamanla okul bitmis Nihat bir sure sonra Kayseriye vali olmus Evi arabasi, yati, kati,bir suru parasi olmus O kizla da evlenmis Ama Ahmet tam tersi Evini arabasini kaybetmis Butun parasi bitmis Yatmaya yeri yemeye yemegi kalmamis Ac sefil gezerken komsulari, -Senin bir arkadasin vardi Nihat diye O Kayseriye vali olmus, neden ondan yardim istemiyorsun, belki sana bir is verir demisler Ahmet reddetmis hemen Bunu kabullenemem demisKomsular ne kadar israr ettiyse de bir turlu kabul ettirememisler Ahmet icin daha zor gunler baslamis Bakmis olacak gibi degil komsularini dinleyip tutmus kayserinin yolunu Valilige gelmis Ordaki odacilardan birine Nihat beyi gormek istiyorum demisOdaci Nihat beyin yanina girmis cikmis ve -Sizi gormek istemiyor demis Nasil olur demis AhmetOna Istanbuldan cok yakin arkadasin Ahmet geldi deyin Odaci tekrar gitmis ve,Nihat bey sizi tanimadigini eger daha fazla israr ederseniz kovduracagini soyledi demis Ahmet duyduklarina inanamamis Nasil olur da, yemeyip
yedirdigi, giymeyip giydirdigi, sevdigi kizi bile verdigi can ciger arkadasi Nihat onu tanimaz Yikilmis bir sekilde valilikten cikip dogru Nihatin evine eskiden hoslandigi kizin yanina gitmis Belki yardim eder diye Kapiyi calmis Birinin gelip durbunden kendine baktigini hissetmis Ama kapiyi acmamis kadin Bir kez daha yikilmis Disari cikip kendini toplamaya calisirken yanina yasli bir amca yaklasmis Ahmetin durumundan cok etkinlenmis adam Olayi anlatmasini istemis Ahmet'te oldugu gibi anlatmis Adam cok uzulmus Demis kiBak evladim Seni cok sevdim Durust bir insana benziyorsun Bak benim surada bir sarraf dukkanim var Gel istersen benimle calis Hem para kazanirsin hem de yatmaya yerin olur Ahmet hemen kabul etmis ve calismaya
baslamis Gel zaman git zaman dukkana baska bir yasli amca gelip gitmeye baslamis
Cok iyi arkadas olmus Ahmet'le Birgun bu yasli amca elinde bir kutuyla gelmis dukkana Bak ben bir yere gidiyorum Eger 3 ay icerisinde donmezsem bu kutu senindir, istedigin gibi kullan demis Ahmet kutuyu almis, odasinda bir yere koymus 3 ay gecmis, 4 ay gecmis, 6 ay gecmis amca hala gelmemis Sonunda Ahmet kutuyu acmaya karar vermis Bakmis icinde, elmaslar, mucevherler, altinlar, bir suru de para varmis Ne yapacagini sasirmis Hemen patronuna gidip durumu anlatmisPatronu da artik o kutunun kendisinin oldugunu istedigi gibi kullanabilecegini soylemis Bir de oneride bulunmus -Bak sen bu isi iyice ogrendin Gel sana bir kuyumcu dukkani acalim Gul gibi gecinip gidersin Hemen dukkani acmislar Ahmet almis basini yurumus Ev,araba, yat, katZengin olmus kisacasi Bir gun dukkana bir anne-kiz gelmis Kizdan hoslanmis Ahmet Zamanla gorusmeye baslamislar, derken nisanlanmislar Dugun vakti gelmis Davetiyeler hazirlanirken kiz valiyi de cagiralim demis Ahmet kabul etmemis Nasil olur demis kiz Biz bu sehrin ileri gelenlerindeniz, valiyi cagirmasak olur mu? Ahmet yine kabul etmemis Kiz israrla neden boyle davrandigini sordugunda anlatmis Ahmet Sorunun bu sekilde cozulmeyecegini soylemis kiz Biz cagiralim, o yaptigindan utansin demis Ve ona da bir davetiye yazmislar Dugun gunu gelmis catmis Davetliler tek tek gelirken heyecan icindeymis Ahmet Nihat'in gelip gelmeyecegini dusunuyormus Derken esiyle kapida gorunmus Nihat Ahmet, ilk baslarda gozgoze gelmemeye calismis Nihat ne yana gitse obur tarafa kaciyormus Ahmet Hic gozgoze gelmemeye calisiyormus Dayanamamis birden Piste cikmis, almis mikrofonu eline Baslamis anlatmaya Zamaninda ben durumum iyiyken sevgili valimiz Nihat beyle ayni okulda okuyorduk O zamanlar Nihat beyin durumu bu kadar iyi degildi Nihat'i evime aldim Yemedim yedirdim, giymedim giydirdimSevdigim kizi bile ona verdim Bir gun benim durumum kotulesti Elimde avucumda ne varsa kaybettimO kadar zor durumdaydim ki Nihat'a yardim istemeye gittim Ama o beni tanimadigini soyledi, kovdurdu Ordan cikip esinin yanina gittim Ama o kapida benim oldugumu bildigi halde kapiyi acmadiSok olmustum Disariya cikip kendime gelmeye calistigim anda bir amcayla karsilastim Sagolsun bana bir is, yatacak bir yer verdi Orada calisirken cevrem genisledi Baska bir amcayla tanistim Gel zaman git zaman o amca elinde bir kutuyla geldi yanima Bir yere gidecegini 3 ay icerisinde donmezse kutunun benim olacagini soyledi Gelmedi Kutuyu actim Icinde beni bugunlere getiren yuklu esyalarla ve paralarla karsilastim Sonra kendime bir kuyumcu dukkani actim Orada sevgili nisanlimla tanistim Ve evleniyorum Anlattiklarim yalansa yalan desin Nihat beydemis ve birakmis mikrofonu Herkes saskinlik icinde Nihat beye donmus Aciyarak bakmislar bir Ahmet'e, bir Nihat'a Nihat bir cevap vermek
zorunda kalmis Almis mikrofonu Baslamis anlatmaya Evet Ahmet'in soylediklerinin hepsi dogrudur Yalan diyemem Zamaninda bana cok yardim etti, hakkini odeyemem Sagolsun benim mutlu bir evlilik yapmama onculuk etti Ama esimi zamaninda sevdigini bilmiyordum Durumunun kotuye gittigini, bir gun bana gelecegini biliyordumHep o gunu bekledim Ve sonundageldi Onu kapidan kovdurdum dogrudur Ama niye kovdurdum Eger ben o zaman ona yardim etseydim gururuna yediremeyecekti Belki de bir sure sonra intihar edecekti Iyi bir arkadasimi kaybetmek istemem Burdan ciktiktan sonra direk esime gidecegini biliyordum Hemen esime telefon actim Ona Ahmet'in gelecegini, kapiyi acmamasini soyledim Acmadi Derken bizim evin karsisinda bir sarraf dukkani isleten arkadasim var Ona hemen telefon actim Bizim evden cikan bir adam gorurse onu ise almasini yardimci olmasini istedim Ise aldi, yatacak yer verdi Bir gun babami gonderdim ona Canyoldasligi etsin diye Iyi arkadas oldular Sonra babama bir kutu verdim Ahmet'e versin diye O kutu babamin degildi Benim de degildi O zaten Ahmet'indi Ona borcumu hic bir zaman ödeyemem Ahmet kutuyu aldi Iyi kullandi ve bugunlere geldiBir gun annemle kizkardesimi gonderdim Durumu nedir bir kontrol edin diyeOrada birbirlerini gorup asik olmuslar, evleniyorlar Birakmis mikrofonu Ahmet'le beraber herkes saskinlik icinde kalmis Bir an gozgoze gelmisler Derken birbirlerine sarilip ozur dilemisler Guzel bir dugun olmus, beraberce mutlu yasamislar

(alıntı)

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : bir dostluğun öyküsü

Eski 05-11-2008   #2
gulhan

gerçekten uzun ama okumaya deger bı yazıymış ermer yar emegıne saglık ılkbaş nıhata kızmıştım ama ince fikirlı bır adammış paylaşım ıcın coookkk sağol

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-11-2008   #3
meLankoLik_asaLet

ben tşk eddrm zmn ayırdığın için
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-11-2008   #4
gulhan

ne demek kankı cazım
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-11-2008   #5
arma

OKUNMAYA DEGR BİR YAZIYIDI
PAYLAŞIM İÇİN TŞK

TÜRKÜN TÜRKTEN
BAŞKA DOSTU YOKTUR

DERDİ OLANI DİNLERİM
DERDE YOL AÇANI
SİLER GEÇERİM
[GVIDEO]http://videogooglecom/videoplay?docid=-2267074339994936291[/GVIDEO]
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-11-2008   #6
meLankoLik_asaLet

ben tşk ederim zmn ayırdığın için
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-05-2008   #7
perisu_1907

çok güsel bi yazıydı tşk ederimm
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com