Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Arkadaşlık Hikayeleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
tuz

Tuz ve Su

Eski 02-06-2009   #1
aksel
icon111

Tuz ve Su

Hayatta ya bardak oluruz acıyı dibine kadar içimizde hissederiz,yada göl olup suyun tadına varırız

Hintli bilgeden hayatta ısrarla bardak olmaya çalışanlara "Ya hakkaten" dedirtecek hoş bir hikaye
Hintli bir yaşlı usta, çırağının herşeyden sürekli şikayet etmesinden bıkmıştı Bir gün çırağını tuz almaya gönderdi Yaşamındaki herşeyden mutsuz olan çırak döndüğünde, yaşlı usta ona, bir avuç tuzu, bir bardak suya atıp içmesini söyledi

Çırak, yaşlı adamın söylediğini yaptı ama içer içmez ağzındakileri tükürmeye başladı

"Tadı nasıl?" diye soran yaşlı adama öfkeyle
"Acı" diye yanıt verdi

Usta kıkırdayarak çırağını kolundan tuttu ve dışarı çıkardı Sessizce az ilerideki gölün kıyısına götürdü ve çırağına bu kez de bir avuç tuzu göle atıp, gölden su içmesini söyledi

Söyleneni yapan çırak, ağzının kenarlarından akan suyu koluyla silerken aynı soruyu sordu:

"Tadı nasıl?"
"Ferahlatıcı" diye yanıt verdi genç çırak
"Tuzun tadını aldın mı" diye soran yaşlı adamı,
"Hayır" diye yanıtladı çırağı

Bunun üzerine yaşlı adam, suyun yanına diz çökmüş olan çırağının yanına oturdu ve şöyle dedi:

"Yaşamdaki acılar tuz gibidir, ne azdır, ne de çok Acının miktarı hep aynıdır Ancak bu acının acılığı, neyin içine konulduğuna bağlıdır Acın olduğunda yapman gereken tek şey, acı veren şeyle ilgili duygularını genişletmektir Onun için sen de artık bardak olmayı bırak, göl olmaya çalış"

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Tuz ve Su

Eski 02-26-2009   #2
acılımerwe

Cevap : Tuz ve Su

çok güselmişşşşş teşekkürler
UNUTUYORUM SENDEN BANA KALANLARI

SEVDİĞİMİ BİLE SÖYLEYEMEZKEN KENDİME
KORKUYORUM SENİ SEVMEKTEN HER GECE
BIRAKMAK İSTİYORUM SENİ GEÇMİŞTE
UNUTMAK VE YOL ALMAK GELECEĞE !!!
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com