Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Siyasal Bilgiler / Hukuk

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
feragat, mirastan, sözleşmesi, örneği

Mirastan Feragat Sözleşmesi Örneği

Eski 06-16-2009   #1
Şengül Şirin

(Av Ali Volkan Özgüven tarafından gönderilmiştir)

…………… dairemize gelerek söze başladı;
” Benim maliki olduğum, …… tapunun bağımsız bölüm dolayısıyla miras yoluyla intikal edecek tüm değerlerden mirasçı olan kızım …… ‘ya intikal edecek miras payı karşılığı kendisine 100000-YTL(Yüz bin Yeni Türk Lirası) elden nakit olarak ödedim Bunun karşılığında kızım ………, kendisi dışındaki diğer mirasçılar lehine benden düşecek ve intikal edecek miras hakkından FERAGAT edecek ve benden dolayı hiçbir miras hakkı talep etmeyecektir” diyerek sözlerini bitirdi

Diğer taraf, ……………… söze başladı:

” Ben de babam ……………’nin yukarıdaki sözlerini aynen kabul ederim Kendisinden 100000-YTL(Yüz bin Yeni Türk Lirası) elden nakit olarak aldım Bunun karşılığında babam ……’nin maliki olduğu… taşınmazdan kanuni mirasçı sıfatıyla miras yoluyla bana intikal edecek tüm değerlerden dolayı miras hak ve payımdan FERAGAT ettim Bu mirastan dolayı hiçbir hak ve alacak talep etmeyeceğim Söz konusu mirastan feragatimi babam ……’nin, benim ve benim altsoyum dışındaki diğer kanuni mirasçılar lehine yapıyorum” diye sözlerini bitirdi

Sözleşme okunmak üzere kendilerine verildi Okudular ve sonra imza edildi İkibinbeş yılı Ocak ayı üçüncü günü 03/01/2005

VasiyetçiAd ve Soyadı-İmza Diğer Taraf Ad ve Soyadı-İmza Noterİmza mühür
Yazılan Mirastan Feragat Sözleşmesi‘ni okuduk, son isteklerimizi tamamen kapsadığını noter önünde ve aşağıda adları ve kimlikleri yazılı tanıklara bildiriniz ………yılı………ayı üçüncü günü/…/……
Tanık
Ad ve Soyadı-İmza
Tanık
Ad ve Soyadı-İmza

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com