Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arşivlik, mevzuular

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #16
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Yüreğini koy

Bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna Rağmen hala yalnızsan, için rahat olsun Giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktırSen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır Hani ağzınla kuş tutsan "Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?" diye bir soruyla bile karsılaşabilirsin iki ucu keskin bıçaktır bu işin

Yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yargılanırsın her zaman Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur İyi halin cezanda indirim sağlamazSen, "Ama senin için şunu yaptım" derken o, "şunu yapmadın" diye cevap verecektir Ve ne söylesen karşılığında mutlaka başka bir iddiayla karşılaşacaksındır

Üzülme, sen aşkı yaşanması gerektiği gibi yaşadınÖzledin, içtin, ağladın, güldün, şarkılar söyledin, düşündün, şiirler yazdın "Peki o ne yaptı" deme Herkes kendinden sorumludur aşkta Sen aşkını doya doya yaşarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu

Bir insan eksik yaşıyorsa, ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak İçin uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? Hayatı ıskalama lüksün yok senin Onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasınHer zamanki gibi yaşayacaksın sen "Acılara tutunarak" yaşamayı Öğreneli çok oldu Hem ne olmuş yani, yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil Sen mutluluğu hiçbir zaman bir tek kişiye bağlamadın ki

Epeydir eline almadığın kitaplar seni bekliyorKitap okurken de mutlu oluyorsun Unuttun mu? Kentin hiç görmediğin sokaklarında gezip yeni yaşamlara tanık olmak da keyif verecek sanaYine içeceksin rakını balığın yanında Üstelik dilediğin kadar sarhoş olma özgürlüğü de cabası

Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun as olan yürektir Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yasadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu Elbet bitecek güneşe hasret günler Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini

Siz hiç aşka yüreğinizi koydunuz mu? Sevdalarınızı vatan gibi savunabildiniz mi? Sevmek değil sevememek sularında yüzmekten korktuğunuz oldumu hiç?

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #17
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Azerinin aşkı

Sen meni sev, men seni sevem

Sen menin için yan

Men senin için yanim duduşam

Glasik eşk neyse onu yaşayah

Ya da sevme haberin olmasın

Men sana sevdalanıp dolaşam

Platonik eşk neyse onu yaşayah

Sevdada oturah, yiyah içah

Elele olah, gan kusah

Tombilik eşk neyse onu yaşayah

İstersen sevdadan kendimi kesim

Sağımı solumu doğrayım biçim

Psikopatik eşk neyse onu yaşayah

Eyle sevek ki gara sevda olah

Araplara benzeyen gapgara olah

Gara eşk neyse onu yaşayah

Yalan söylemeyeh hep doğru diyah

Beraber oturah beraber yiyah

Realist eşk neyse onu yaşayah

Birbirimize türkü söyleyah, mizildiyah

El ele tarlalarda, bostanlarda gezah

Romantik eşk neyse onu yaşayah

Kediyi, gudiği sen diye sevim

Sen de horozi, guligi men diye sev

Sembolik eşk neyse onu yaşayah

El ele tutuşip kendimizi elehtriga verah

Zangir zangir tityeyah, ölmeyah

Elektronik eşk neyse onu yaşayah

Ahırlarda, komlarda buluşah

Tezek agalahlarinin dibinde oturah

Otantik eşk neyse onu yaşayah

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #18
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Aşk ve Sevgi ile ilgili yazılar

[ Ölmeyen Sevgi ]

Genç adam ellerinde bir buket çiçek, sahile koşarak geldi Gözleri şöyle bir sahilde gezindi, aradığını göremeyince ilk gördüğü banka oturup sevdiğini beklemeye başladı Ellerinde her zamanki çiçeklerden vardı Sevgilisinin en sevdiği çiçekler bunlardı Kırmızı , kıpkırmızı, kan kırmızısı güller

Sanki dalından yeni koparılmış gibi tazeydiler, buram buram kokuyorlardı, sevgi kokuyor, aşk kokuyor en önemlisi de özlem ve hasret kokuyordu güller

Hepsinin üzerinde damlalar vardı Sanki ağlıyor gibiydiler Genç adam güllere baktı, sanki onlarla konuşuyormuş gibi, "Neden ağlıyorsunuz, bakın ben ne kadar mutluyum" dedi

Az sonra sevdiğini göreceği için kalbi yine deli gibi atmaya başlamıştı Ne zaman onu düşünse, onunla buluşacağını hayal etse kalbi aynı böyle yerinden çıkacakmış gibi oluyordu Senelerdir birbirlerini sevmelerine rağmen ikiside sevgisinden hiç bir şey kaybetmemişti

Onları hiç bir şey ayıramazdı

Ne hasret, ne ayrılık, ne de ölüm

Genç adam telaşla saatine baktı Sevdiği yine geç kalmıştı, 1 dakika gece kalmıştı Üstelik o, sevdiğini bekletmemek için dakikalarca önce koşarak geliyor, onu beklemeyi bile seviyordu Ama sevdiği her zaman bunu yapıyordu Devamlı kendisini bekletiyordu Herkesin bir kusuru olurmuş diye düşündü

Ve gözlerini önündeki uçsuz bucaksız denizlere dikti Denizin sonu yok gibiydi, tıpkı sevdiği kıza karşı olan aşkı gibi denizinde sonu yoktu Sonsuzluğa uzanıyordu Aslında bugün onlar için çok özel bir gündü Kendi aralarında söyleneceklerdi Delikanlı önce bunu sevdiğine açmış, sonrada gidip iki yüzük almıştı Bu kadar önemli bir günde bari onu bekletmemeliydi Ama alışmıştı artık beklemeye, zararı yok biraz daha beklerim diye düşündü Güllerin yaprakları nedense hala yaşlı idi Bir türlü anlamıyordu onları Her şey bu kadar güzelken neden ağlıyorlardı ki?

İşte az sonra sevdiği gelecek, ona sarılacak, kucaklaşacaklardı

Sonra söz yüzüklerini takıp, evliliğe ilk adımlarını atacaklardı

Genç adam öyle heyecanlıydı ki sevdiğine kavuşmak için can atıyordu

Martılara baktı, birbirleriyle oynaşıp, uçuşan martılara

Ne kadar güzel dansediyorlardı havada

Tekrar saatine baktı genç adam Endişelenmeye başlamıştı Sevgilisi yine geç kalmıştı, hem de çok Bu kadar geç kalmaması gerekiyordu İşte her gün burada buluşmak için sözleşmiyorlar mıydı? Her gün sahilde, martılara bakarak, denizin onlara anlattığı masalları dinleyerek birbirlerine sarılıp hasret gidereceklerine söz vermiyorlar mıydı? O zaman neden gelmemişti yine??

Aklına kötü düşünceler gelmeye başladı Hayır hayır olamazdı

Sevdiğine bir şey olamazdı

Onsuz hayat yaşanmazdı ki

O ölse bile devamlı benimle yaşar diye düşündü genç adam Bunun düşüncesi bile hoş değildi Gözlerini yere indirdi Gözyaşlarını kimsenin görmesini istemiyordu

Zaten nedense etrafındaki insanlar ona sanki kaçık gibi bakıyorlardı Rahatsız olmaya başladı bakışlardan

Artık bıkmıştı Yine sevgilisi geldi aklına Neden gelmedi acaba diye düşünmeye başladı Gözlerini kapattı

7 sene oldu dedi 7 senedir her gün bu sahildeydi, sevdiğini bekliyordu Daha fazla dayanamadı Kalbi parçalanacak gibi oluyordu Gözlerinden 1 damla daha yaş güllerin üzerine damladı

Yine gelmeyecek galiba, en iyisi ben onun evine gideyim diye mırıldandı

Hiç olmazsa gülleri her zamanki gibi yanına koyar, ona vermiş olurdu

Genç adam ayağa kalktı Sevdiğiyle buluşmak üzere, yeşil tepenin ardındaki kabristana doğru yürümeye başladı

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #19
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Sayın abonemiz

Sayın abonemiz, aradığınız numara yanlıştır

“Dahası, aradığınız telefon hattı, makinesi ve makinenin üzerindeki tuşlar da yanlıştır

“Sayın abonemiz, zaten aradığınız kişi de evde yoktur Zira, söz konusu kişi, yanlış zamanda yanlış yerdedir

“Kaldı ki, aradığınız numara, ulaşmaya çalıştığınız kişiye de ait değildir Siz bu numarayı, yanlış kişiden aldınız Ona, ulaşmak istediğiniz kişinin ismini vereceğinize, yanlışlıkla başkasının ismini verdiniz Size numarayı veren kişi de sizi yanlış anlayarak, başka bir numara verdi Ancak, onun verdiği numara da yanlış anladığı kişiye ait değil, başka kişiye aitti Size numara veren arkadaşınız, rehberden yanlışlıkla başkasına ait bir numarayı verdi Bununla kalsa iyi, numarayı yanlış okudu Ve siz, onun yanlış okuduğu numarayı yanlış anlayarak, ama anladığınız gibi değil, yanlışlıkla başka bir şekilde yazdınız

“Sayın abonemiz, ahizeyi yanlış tutuyorsunuz, numaraları yanlış kişiden, bir dizi yanlışlıklardan geçerek alıyorsunuz ve elinizdeki numarayı değil, başka bir numarayı, yine yanlışlıkla çeviriyorsunuz

“Sayın abonemiz, bu yanlışlıklardan hiçbiri olmasaydı bile, siz yanlış kişiye ulaşmaya çalışıyordunuz Yanlış kişiye karşı yanlış duygular besliyorsunuz Onunla çok yanlış bir arkadaşlık yaşadınız Ona hep yanlış sözler söylediniz, ondan yanlış sözler dinlediniz

“Ona karşı hissettiklerinizi yanlış yorumluyorsunuz Onu yanlış tanıyorsunuz Ve, o da sizi yanlış tanıyor Siz yanlış zamanda, yanlış bir mekanda karşılaştınız Ve, bütün yanlışlıklar da o zaman başladı Hiçbir zaman doğru bir şeyler konuşmadınız

“Sayın abonemiz bu bir teyp kaydıdır Bu yüzden, duygularınızı anlamayacağını zannediyorsunuz Sayın abonemiz, yanlış düşünüyorsunuz

“Ayaklarınız yere basmadan seviyor, aklınız bir karış havada hisleniyorsunuz Bunlar yanlış duygular, mantığınızı bir kenara bırakıp, aklınızı devreden çıkarıp, en doğru kararı vereceğinizi zannediyorsunuz Bunu deneyip başaranlar olmamış değildir, ama sayın abonemiz, bunu başarmak konusunda siz, yanlış insansınız

“Sayın abonemiz, sadece aradığınız numara, telefon, aradığınız kişi ve hissettiğiniz duygular değil, bulunduğunuz mekan da yanlış Sabah yanlış bir saatte uyandınız Yanlış otobüse bindiniz Yanlış durakta inip, yanlış telefon kulübesine girdiniz

“Sayın abonemiz, siz de yanlışsınız, ben de yanlışım

“Yanlış band kaydını dinliyorsunuz Dinlediğiniz band kaydını yanlış anlıyorsunuz

“Lütfen aradığınız numarayı kontrol ederek tekrar arayınız Numarayı aldığınız kişiyi kontrol edip, doğru kişiden numara isteyiniz Lütfen, numarasını istediğiniz kişinin ismini doğru ve anlaşılır bir şekilde söyleyiniz Lütfen, size numarayı veren kişinin doğru numarayı verdiğinden ve doğru aktardığından emin olunuz Lütfen, söylenen numarayı pür dikkat dinleyip doğru bir şeklide not alınız

“Sayın abonemiz, ulaşmaya çalıştığınız kişi yanlıştır Lütfen kontrol ederek doğru kişiye ulaşmaya çalışınız Ayaklarınız yere bassın, doğru duygular besleyin Doğru sözler söyleyin ve doğru sözler dinleyin Doğru zamanda doğru yerlerde, doğru insanlarla beraber olun

“Sayın abonemiz, sırada bekleyen insanlar var Telefonu bu kadar meşgul etmeniz çok yanlış Bir yanlışlık olmalı sayın abonemiz 30 kontörlük kartla 32 kontör konuşma yaptınız

“Sayın abonemiz, aradığınız numara yanlıştır Hatta, numara aramanız yanlıştır Size numara değil, doğru insan lazım

“Sayın abonemiz, sizin bizim abonemiz olduğunuz da doğru değil Lütfen, abone olunuz

“Sayın abone adayımız

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #20
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Gidene kal demeyeceksin

Gidene kal demek zavallilara,

Kalana git demek terbiyesizlere,

Dönmeyene dön demek acizlere,

Hak edene git demek asillere yakisir

Kimseye hak ettiginden fazla deger verme, yoksa degersiz olan hep sen olursun

Düsün

Kim üzebilir seni senden baska?

Kim doldurabilir içindeki boslugu sen istemezsen?

Kim mutlu edebilir seni, sen hazir degilsen?

Kim yikar, yipratir seni sen izin vermezsen?

Kim sever seni, sen kendini sevmezsen?

Hersey sende baslar, sende biter

Yeter ki yürekli ol, Tükenme, tüketme, tükettirme içindeki yasama sevgisini

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #21
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Kapımızda nöbet tutuyor ölüm

Ay Gülüm

Diyecektim ki gülüm;

Mevsim hazan mevsimi, mevsim gözyaşı mevsimi Mevsim ayrılık mevsimi Tarifsiz bir hüznün sarmalındayız Anlatılması zor, ifadesi güç Fikirler tel tel, şehra şehra düşünceler, duygular buruk buruk

Bir yanı bahardır kıyılarımızın bir yanı cehennem

Durmadan gözyaşı dökülüyor yüreğimizin üstüne Acıdan, ayrılıktan haritalar ekleniyor alnımızın çizgilerine

Sararan yapraklar tutunamıyor artık dallarda gülüm! Rüzgar estikçe savrulup gidiyor her biri bir yana Katar katar turnalar göçüp gidiyor üstümüzden

Diyecektim ki gülüm;

mevsim hazan mevsimi, mevsim hüzün mevsimi, har düşmüş bağlara, bahçelere Yapraklar üşüyor, yapraklar düşüyor dalından Turna göçü gibi yapraklarında göçü başladı gülüm!

Diyecektim ki gülüm;

mevsim hazan mevsimi, mevsim kıran mevsimi Her taraf ölümlerle acılarla dolu Kan gölüne döndü dünya Dört bir tarafta barut kokuları geliyor Her tarafta savaş, kan gözyaşı var Her tarafta bir kaos sürüyor Bu yüzden karalar giydik gülüm! Utandık insanlığımızdan!

Bacakları kopan çocukların feryatları doluyor yüreklerimize Çığlıkları, çocukları ölen anaların Hiç bu kadar sahipsiz, hiç bu kadar umutsuz, bu kadar çaresiz kalmamıştı yüreğimiz

Gerçeklerle hayallerin karıştığı, rüyalar şehri İstanbul’da bombalar patlıyor durmadan Özlemler, hayaller ıstırap veriyor artık Her ah! çekişte içimiz titriyor Derin bir ah gibi sızlıyor yüreğimiz Yüreğimiz parçaparça

Güvercinlerin öldürüldüğü, defnelerin sessizce ağladığı günlerdeyiz gülüm!

Diyecektim ki gülüm;

Çiçektir çocuklar: Bakım ister, özen, özveri, güven ve sabır ister, açmak için çiçeklerini bahara Hepsinden önemlisi şefkat, sabır ve sevgi ister Sulanmak ister sevgi pınarlarıyla Tomurcuk tomurcuk açmak için dünyaya çiçeklerini Sevgisizlikle solmamak için yaprak yaprak

Diyecektim ki gülüm;

Bahçedir çocuklar: Tohumdur ekilir, sürer filiz filiz Umudu besler bağrında Emek ister, bakım ister Büyür, olgunlaşır , sevgi meyvesi verir; sevinçle koklar ve tadarsın Karşılık beklenmez, verdiğini alırsın

Diyecektim ki gülüm;

Yüreklerimizi yıllardır sıcak ve hillesiz bir sevgiye kilitleyip, umutla ,özlemle geleceğe dair apak düşler kurduk Güneşli, aydınlık, güzel günlerin özlemini çektik Belki biraz yorgun, belki durgun, ama yine de umutlu, yine de mutlu, sevgiyi işleyip mavilere, bütün yollara, dallara, dağlara gül yazdık

Sevgiyi, umudu, güveni, dostluğu, barışı, özgürlüğü, mutluluğu ve bunların getireceği güzellikleri bekledik ölümüne

Diyecektim ki gülüm;

Geleceksin diye bütün yollara gül döktük Güvercinler uçurduk mavilere

Sevgiyi,dostluğu, barışı, baharı, sevinci getireceksin diye dağlara, ovalara, denizlere Bunca çirkinliklerin içinde güzelliği, saflığı, temizliği getireceksin diye kirlenmiş hayatımıza, yıldızlara haber saldık

Diyecektim ki gülüm;

Yaşamak güzel Yaşamak bir çiçek gibi, dört mevsim güzel kokular saçıyor üzerimize Sevgiyle bakıyor herkes biribirine, sevgiyle sarılıyor Kinler, düşmanlıklar, kötülükler Kaf Dağı’nın ötesine sürülmüş

Diyecektim ki gülüm; Gel!

Yorulduk yollarına gül döküp beklemekten Ey ömrümüzün taze gülü, ey gözleri öksüzümüz, her hazan bir gül getirip yüreğimize bırak ki, sevdamızın ateşiyle yakalım saçlarını yeryüzünün

Diyecektim ki gülüm;

Herşeye rağmen yüreğinde bin umut taşıyor çocuklar gelecek baharlara

Dünyanın dört bir tarafında barış ve umut şarkıları söylüyor Özgürlük ve mutluluk şarkıları söylüyor çocuklar, diyecektim

Ama diyemedim, diyemedik gülüm!

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #22
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Anlat Bana, Nedİr AŞk

İlk günbatımının hemen ardından söylediklerimiz, bir

yüzyıl sonra da geçerli olabilirdi ve biz, güneşe

boğulmuş bir ilkyaz sabahının ilk saatlerinde, en çalışkan

çiftçilerle yarışarak, zamanı değirmenlerimize çuvallar

dolusu taşıyabilirdik Bunları düşleyemiyorsak eğer,

anlat bana, nedir aşk?

İlk mektuplarımızla birlikte okumayı sökerdik ve

ellerimizin tutkusu uğruna en yakıcı özlemleri göze

alabilirdik Sonra geleceği müjdelenmiş yokülkelerin

tapınaklarında beklemek yerine, şimdi ele geçirilmiş bir

gecenin saatlerinde eritebilirdik Yapamamışsak bunları

eğer,

anlat bana, nedir aşk?

Sabahın ilk dalgaları bizi kumsalda bulmayabilirdi ve

biz, günah çıkartmak için mavi sığınaklarımızı yeğlerdik

Köpüklü haritalarda yerimizi arayanlar, bir an sonra

haritalarını yitirirler, sonradan, çok sonradan

söylencelerimizle yetinmek zorunda kalırlardı

olmamışsa söylencelerimiz eğer,

anlat bana, nedir aşk?

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #23
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Dokunma

Yağma be yağmur İçim üşüyor Islatma toprakları Attığım her adım daha da ağırlaşıyor Kokun sinmesin çiçeklere Çoktan unuttum içime derin bir nefes çekmeyi Çoktan unuttum ardından görünen gökkuşağının renklerini Serinletmeye çalışma boşuna içimi İstesen de beceremezsin yorulma boşuna

Yağma yağmur Çek git yoluna

Esme be rüzgar Uğulduyor kulaklarım Takatim yok itme beni Titriyor bacaklarım Bilmem hangi melodidir fısıldadığın Duymuyorum Uzun zaman oldu işitmiyorum hiçbir sesi Çek elini eteğini dalların üzerinden Eğme boynunu Koparma yapraklarını Bırak her biten ot her yeşeren yaprak yerinde güzel Çalma! Yerinden yurdundan etme hiç birini Kimseler yok işte sokaklarda Issız her yer senin şansına

Esme rüzgar Çek git yoluna

Geçme be zaman Sabrım bitiyor Dur olduğun yerde Her şey uzaklaşıyor Unutturma bana çektiklerimi Unutturma özlemiyle divane ettiklerini Alışmaya çalışmadım hiç Vazgeçmeye çalışmadım Henüz çok taze yaram Bırak kanasın Bir gün dönmez biliyorum Bekletme boşuna

Geçme zaman Çek git yoluna

Akma be gözyaşım Yüreğim yanıyor Değmez bir vefasız için heder olmana Eğer gözyaşım fayda etseydi ona gider miydi ardına bile bakmadan uzaklara Kıyamadığı kopamadığı onsuz yapamadığıydım hani? Yazık Ne boş sevmişim meğer Ne boş yanmışım Sanma bu benim ilk aldanışım

Bakma gözlerime

Çoktan perde indi üstlerine

Bakarsam dayanamam ağlarım

Sarılma ne olur

Böyle bir şefkat fazla bana

Hep isterim sonra, alışırım

Sevme be güzelim beni

Gönül sayfamı çoktan kapadım

Dokunma sakın bana

Yüreğim yaralı

Seninde canını acıtırım

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #24
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Sen yalnızlığımın bahanesisin

Sen yalnızlığımın bahanesisin, her gün kanayacak değilsin ya

Yalanlarla avutmak zorunda değildin ki beni Sen oluyordun her arkama dönüp baktığımda göremediğim umudum Yine de avunmayı uygun gördün sen bana Yine sana karşı çıkmıyorum ve avunuyorum, yokluğunun ezilmişliğini taşıyamayan ruhumla Kendimden kaçışımın nedeni olmana rağmen, seni yine de özlüyorum Özlediğim sen misin, yoksa kendimden kaçışımın heyecanı mı, karar veremiyorum

Gittiğin yerlere ardından bakakalıyorum sinsice Gittiğin her şehir seni benden daha mı çok özlüyor Oysa biliyorsun, özleminin bittiği yere gömüyordum ben sonsuz bekleyişimi Ve sen, sen olmaktan çıkıyorsun bir süre sonra, yine yok oluyorsun göremeyeceğim uzaklarda Uzaklar oldu belki de benim yirmili yaşlarımı çalan Çocukkende böyleydim ben, hep bir tek umudum olsun isterdim Umutların çoğalmasıydı tek korkum Çünkü ne zaman umutlarım çoğalsa, hep yanlış olanın peşinden koştum Şimdi de bunun devam ettiğini, çocuklukta kalmadığını gösteren bir kanıtsın sen Büyümüşlüğümü hiç sayansın yani Değişmeyen tek şey bu muydu yoksa yenilerini de mi getiriyordun bana

Kurtaramadığım kanatlarımın en beyazıydın sen Kaybolmaktan çok kaybetmekten korkuyordum ama sen kaybetmeyi de biliyordun

Senin doğallığındı benim yasaklarımı yasaklayan Yine de katlanamadın birlikte yalnız kalmaya Oysa ikimizde yalnızdık birlikteyken

Tüm bu kalabalığın suçunu üstlendin sen Sadece benim suçum ağır geldi sana Şimdi sanıklığımı sorguluyorsun benim Oysa ben çoktan imzaladım idamımı, senin haberin yok

Sıradan bir mekandayım yine, senin olmadığın her yer gibi yani Seni yaşamanın zor olmadığını sanırdım hep, yalan söylemişim gereksiz yere kendime Etrafımdaki mutlulukların tek sebebiydin sen demek ki Garipliklerimin ortasında kalmama rağmen, insanların garip bakışları kadar hassas kalmadı yüreğim Hep bir gülüş olmak istedim dudaklarında, yazık ki tebessümün ötesine geçemedim ya da geçirmedin Korunma iç güdüsünün sana eşlik ettiği saatlerde, ben kendi korunmasızlığıma haykırıyordum sessizce

Gözlerinin ıslattığı her yaşamdan bir parçayım şimdi Ama ne sen varsın yanımda ne de gözlerin Şimdilerde çok da acımıyorum bana bıraktığın anılara Yine de sende kalan her bir parçaya sahip çıkıyorum, sanki hiç gitmemişsin gibi Sesinin eşlik ettiği her beni gün geçtikçe daha çok sevdim Zaten senden çok sesindi yanımda kalan, Şimdi o da yok belki, belki de hiç olmadığı kadar yakın bana

Bazen de karar veremiyorum, gözlerine mi yoksa sözlerine mi inanmalıyım Koskocaman bir sırdı her ikisi arasındaki uyumsuzluk Bunun çabası içinde boğuldum hep Hep bir şeyleri eksik bırakmadın mı zaten bende Ve ben, hep bunları tamamlama peşinde yoruldum durdum Yorgunluğumu bile affetmedim ben, affedilmeyen diğerlerinin arasında

Gözlerimi kapatmam yetmiyor bıraktıklarını geri vermem için Zar-zor bulduğum bütün yolların sonu sana çıkıyorken, ben, nedensiz yere bir yol seçmekle uğraşıyorum

Her yol sen olduğuna göre, tek çare oldu yoldan çıkmak Sen yine bekle herhangi bir yolun sonunda, kimbilir belki batışımı birlikte kutlarız

Simsiyah bir dünya bıraktın, kırılmadım; büyümüşlüğümü hiçe saydın, kırılmadım; giderken bana bir avuntu bile bırakmadın yine kırılmadım; ama bir hoşça kal demeden çektin gittin ya, kırıldım, üzüldüm, üşüdüm

Resmini geri almak için bulduğun bahaneler bile yetersiz kalacak kendini aklaman için Bu beni hiç etkilemedi ki Belki yeni bir sevdanın çarmıhına gerildiğim için, belki de seni sindirebildiğim için Zaten o resim hiçbir zaman bana ait olmadı ki

Acılarımın bir parçası olmanın sonuna geldin artık Belki de gerçekler bundan sonra başlayacak Ama hazır değilim bu sefer simgelediğin harflerle oyalanmak için Hayırsız gidişini kabullenmek bile daha kolay artık Yine de çalışıyorum, her yeni doğan güne yalan söylemek için Yalanlarım birikiyor giderek Kimin yüzüne baksam ayıplıyor beni Korkak yanımın bu kadar öne çıkacağını düşünmemiştim Benzemelerimi de benzetmelerimi de çaldın sen Götürdüğün yerde hastalıklı bir aşk yaşattın bana

Her şeyin sonuna yaklaşırken, biraz da umut oluyor yeni başlangıçlar için Biraz da olsa umudum kaldı mı acaba Belki de bu, yeni sevdalara sığınmaktı benim için Ama her yeni sevda yeni bir başlangıç olmuyor ki Yine acıyorum içime ve yine kanıyorum kendi kendime Artık elini uzatmanı da beklemiyorum, çünkü biliyorsun, gerçek dışı beklentilere izin vermiyorum artık

Söylediklerimi anlatma çabası içinde olduğumdan hep konuştum, hiç susmadım Ama ne söyleyebildim ne anlatabildim sana Şimdi uzun uzun bak birlikte seyrettiğimiz denize Hani ben sana, sen denize mecburdun; şimdi hatırlamakta bir mecburiyet oldu benim için

Hatırlamakta korkutuyor ama Her şeyden korkar oldum yaşadığın yüreksizliğin yüzünden Yine de seyrettiğimiz her damlanın izini taşıyorum kirlenmiş yüreğimde

Sen sakın düşünme düşündüklerimi En azından birimizi kurtaralım pençesinde olduğumuz kokuşmuş duygulardan Yalnızdık, yalnızlardaydık ikimizde Sen belki senden çok uzaklardaki birisine kiralamışsın yüreğini ama sende yalnızsın en az benim kadar Tek çelişkim bu değildi elbette Ben seni, sana gönderdiğim her dörtlükte yaşıyorum mısra mısra; acaba sen bunu biliyor musun?

İkimizde farkındayız bir çok şeyin, hatta ikimiz dışındakiler bile Sancısız bir aşkı yaşayamamanın yarası kanıyor şimdi de içimde Sen de yeni yaralar açmak ister gibisin Oysa artık insanı sevmek istiyorum, açılan yaraları değil

Şimdi ne senin mutluluğunum ne bir başkasının Ama sen mutlu ediyorsun hem beni hem bir başkasını Çelişkilerimin arasındaki en önemli gölgeydi bu Sen, bendeki yansımanı biliyorsun, görüyorsun ve yeni meraklıklara sürüklüyorsun beni Acaba gözlerin yalancı mı çıkacak bana Şu sıralar umut bağlıyorum tozlanmış yüreğine Ya sen, sen bırakacak mısın bilmiyorum ardından yollara dökülen her bir parçamı Belki ben senden, ufacık bir çocuğun süpermanden beklediklerini bekliyorum, belki de tek beklentim basitliğini kaybetmiş bir paylaşım

Kocaman bir kalabalık gibisin, paylaşımcılığını yitirmiş iç dünyamda Bunun en önemli nedeniydi belki, gözlerindeki soğukluğun yüreğimi bile titretmesi Ama bazen yakalardım sendeki sıcak ışıltıları ve o an inanılmaz bir çılgınlığın kahramanı gibi hissederdim kendimi Geçici olması bile umrumda olmuyor çoğu zaman Çünkü yanımda oluyorsun, çünkü nefesim oluyorsun ve her nefes alışımda ölümüm olmuyorsun, şimdilik

Yanlış hayatlarda ve yanlış aşklarda arıyorum yine yarım kalmış yüreğimi Ve ben bu sefer daha cesurum savaştığım karamsarlıklara karşı Yanlış hayat; seni de yaşayacağım dolu dizgin

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #25
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Yaşamak lazım yaşamak

MuTLuLuğu haber eT bana ey doğan güneş Sevdiğimden haber eyLe ey esen rüzgar Kollarımda hüzün kokun, avuçLarımda sıcakLığın, dudakLarımda aL yanağının Tadı, Ben seni öyLe özLedim ki Tarifi mümkün değiL nede anLaTıLır, ancak yaşanır

Kader denen kim vurdunun çarkında yuvarLanıp giTmeLere devam edeceğiz sanırım, ama umarım bu sefer yuvarLanıp giTmeLerimiz kısa sürecek, ve o aşk kokan sevda kokan sohbeTLerimize kaLdığımız yerden devam edeceğiz

Aşk dedik ya adına bir kere mühürLedik ya birbirimizi yüreklerimize koLay koLayda söküp aTıLmıyor hani Son sigaramın son nefesi gibi Tiryakin oLdum arTık senin…

Sevda kokuyor buram buram bu şehir, arTık isTesende siLemem seni doLaşTığımız, sarmaş doLaş oLduğumuz bu kaLdırımLardan, Ben sana aiTim, nasıL anLaTıLır, ancak yaşanır…

GözLerin, beni benden aLan benLiğime ben kaTan, yüreğimde sen avuçLarımda ayrıLıkTan kaLan hüzün, aşk dedik ya adına bi kere, mesafede girse aramıza, aramızda isTemedikLerimizde girse bizi bizden koparamazLar rı

NasıL anLaTıLır biLmem ki Sende aşkı TaTmaLısın, o sevda kadehinden bir yudum sende TaTmaLısın Aşk dedik ya adına, sevda geceLerinde gökLere haykırdık ya ismini, nasıL Tarif ediLir biLemem ki, Tarifi yohk bu sevdayı yaşamak Lazım

Aşk yaLan, sevda yaLan diyenLere, iki saTır sözüm var… Aşk, sevda öyLe bir duygu ki Tarifi yok anLaTıLması zor, Yaşamak Lazım yaşamak

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #26
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Can çiçeği

Erişilmez bir uçurumun kıyısında, senden başka kimsenin farkında olmadığı bembeyaz bir çiçektim ben Sen ise, dört mevsim özlemini çektiğim yağmur Üstüme yağışını severdim, yapraklarımdan aşağı akışını, her damlanı içime çekişimi severdim Bedenimde seni hissedişimi Her damlan alıp götürürdü beni adını bilmediğim, tanımadığım yerlere

Sen yağınca susuzluğum dinerdi, biterdi kimsesizliğim, dağılırdı ürpertilerim Serin bir meltem değip geçerdi yapraklarıma Dünyalar benim olurdu, uçardım sevinçten Günlerime, gecelerime; hiç kimsenin bilmediği, fark etmediği sıcak bir sevgi dolardı Sıcak bir sevgi dolardı yüreğime Her çocuğa gülümserdim; her kuşa, her kelebeğe, her arıya gülümserdim

Erişilmez bir uçurum kıyısında rüzgarlara ağıt yakan, yalnız ve boynu bükük, bembeyaz bir çiçektim ben Sen, bakışlarında sevdalar gizleyen, sevdalandığım, gözleri menekşe rengi küçücük bir kızdın Adına Seher demiştim, adına sevda, adına umut Sevdam, umudum her şeyimdin Günüm, günaydınım, gülaydınlığım seninle başlardı Tek sevenim, tek sevdiğimdin Yağmurumdun sen; kurak günlere, ayaz gecelere inat Hiç bitmeyen bir umut, özlem ve hazla beklerdim seni Gelmediğin zaman boynumu büküp, kapar gözlerimi seni beklerdim Özlemin umudum olurdu, umudum özlemin Beklerdim, beklerdim bıkmadan, usanmadan
çünkü seni seçmiştim ben, sevdam, arkadaşım olarak Sevdanı yüreğime nakış nakış işlemek için İşlemeliydim ki, fırtınalar, boranlar içinde bile olsa kardelenler gibi açmasını öğrenmeliydim

Umudumun bitip tükendiği anlar da oldu elbette zaman zaman Seni beklerken, bekleyişin işkenceye dönüştüğü zamanlar da olurdu Günlerin yıllara döndüğü zamanlar da Ama hiç şikayet etmedim, şikayet etmedi yüreğim çünkü seni delicesine seviyordum ve bu sevgimle mutluydum Özlemine zor da olsa katlanıyordum bir umutla

Sen beyaz bulutlarla gelirdin, bembeyaz gelinlikler içinde Hayran hayran bakardım sana Sen gelince ardından gökkuşağı gelirdi Gökkuşağına dönüşürdün rengarenk Her renginde umutlarım vardı, hayallerim vardı Canlı, cansız tüm varlıklar kıskanırdı güzelliğini Sen, hayatıma kattığım canım, gözbebeğimdin Ben de senin cançiçeğindim Gözlerime dolan bulut, üzerime yağan yağmurdun sen Toprağa saçtığım umudumdun Havaydın, hayattın, suydun, sevgime bandığım gülaydınlığımdın, günaydınımdın

Yıllar sonra şimdi yine bekliyorum seni, bir umutla Ama artık azalan hatta tükenen bir umutla Ömrümün bütün dilimlerine kar yağıyor şimdi Kar da beyaz ama ben yine de direniyorum çıkıp gelmeni, üzerime yağmanı bekliyorum Bir zemheri mevsimiydi ayazda bırakıp gitmiştin hayallerimi Bak yine zemheri Dağlara kar yağıyor ama sen yoksun Sen yoksun, acılara özlem yağıyor Bak, kar yağıyor üstüme, iliklerime dek üşüyorum Yine de yüreğimde ateşler yakıyorum Dönersen ellerini ısıtırsın diye

Unutmuşum, içimdeki umutların beyazlığını Unutmuşum mavi, yeşil, al renkleri Ne zaman bir yağmur sesi duysam, ne zaman bir su sesi, içimde sevgiler kanar, pınarlar kanar benimle Sonra sen gelir dökülürsün içime, sen gelir dökülürsün gözlerime, kirpiklerim dökülür yollara Gülaydınlığın doğar üstüme İşte o zaman dağ dağ özlem kesilirim, bulut bulut, hüzün hüzün

Düştüğüm her uçurumda sen varsın yanımda
seni taşıdım içimde bir damla gözyaşı gibi
bütün yıldızlara ismini haykırdım, bütün gecelere
bir sen yoksun bir sen duymuyorsun bi-tanem

rüyalarımı hicran alır her gece gelmezsin
çağrılarım isyan olur her gece bilmezsin
sevdasını yüreğime taht kurduğum nerdesin
bir sen yoksun bir sen bilmiyorsun bi-tanem

bil ki hep sana aktım bu sevdalı nehirlerde
hep seni bekledim bu düştüğüm yerlerde
ümit kervanları bir bir gelip giderler de
bir sen gittin bir sen gelmiyorsun bi-tanem

Gel Gel ki, sarı papatyalar açsın, kır gülleri, kır menekşeleri, kırkkanatlılar açsın Yol alsın umuda nazlı cerenler, ceylanlar, karda boranda yolunu yitirenler Gel can gelsin solmuş anılara Boşalsın sicim sicim gözyaşları, ırmak olsun susuz kalmışlara; kardeş olsun dostluklara, yüreğimdeki merhamete Gel Gel ki, sevginle anlam bulsun duygular, gözlerimden toprağa düşen damlalar

Gelmeni istiyorum biten umutları, yiten sevdaları diriltmen için, solan yaprakları yeşertmen için

Tüm ümitlerin tükendiği anda çıkıp gelmeni, üzerime yağmanı bekliyorum Bu sitemdir sanma Bil ki, gelmezsen solup gideceğim, bitip tükeneceğim Bir daha bir daha hiç bir mevsim açmayacağım çiçeklerimi, gülümsemeyeceğim gül yüzlü çocuklara, gül desenli baharlara, kırlara, ceylanlara Gel!

Sen bir nazlı gül olaydın
dalına yaprak olurdum
canına can verirdim
acına toprak olurdum

sen bir türkü olaydın
kıskanırdım rüzgarlardan
kalbime koyardım sesini
yalnızca ben duyardım

tual olaydın fırçalarıma
sevginin rengine boyardım
ne okşardım saçını
ne öpmeye kıyardım

sen de sevseydin beni
canına can verirdim
kanına kan veririrdim
sende sevseydin beni

yoluna toprak olurdum
dalına yaprak olurdum
pervane olurdum ışığına
etrafında döner dururdum

seinde sevseydin beni
önüne yol olurdum
kapına kul olurdum
sende sevseydin beni

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #27
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Beklentİsİz Sevmeyİ Denedİnİz Mİ?

Hiç beklentisiz sevdiniz mi?

Yani "Bugün telefon etmedi" demeden, "Şu an nerede acaba?"

diye kendi kendinizi yemeden, "Yaş günümü hatırlayacak mı

acaba?" diye bir beklenti içine girmeden

Sevdiniz mi hiç?

Onun, size ait bir mal olmadığını kabul edip ,

onu özgür yaşamı ile sevmeyi denediniz mi?

Yanındaki erkek arkadaşına aldırmamayı öğrenip

ama aldırmıyormuş gibi yapmadan, gerçekten aldırmadan,

"Bitecekse biter , bunu ben değiştiremem, beni sevmeyi

bırakmasını değiştiremeyeceğim gibi" diye düşünüp

Onu yersiz kıskançlıklara boğmaktan ve

kendinizi yıpratmaktan vazgeçebildiniz mi hiç?

Hiç beklemeden çalan bir kapıda,

onu karşınız da görmek ne güzeldir bilir misiniz?

Beklemediğiniz bir anda hediye almak en sevdiğinizden

Ve beklemeden gelen bir "seni seviyorum" mesajının

tadına varabildiniz mi hiç?

Siz istediğiniz için değil, o istiyor diye yapıldı mı tüm bunlar?

Ve beklentisiz sevmenin tadına bakabildiniz mi hiç?

"Bugün beni hatırlamadı" yerine "Hiç beklemiyordum,

senin geleceğini" diyebilmek ne güzeldir oysa

Onu boğmadan, kendinizi boğmadan sevebilmek

ne güzeldir Sahiplenme duygusundan uzak,

sevmenin, sevilmenin tadına varabildiniz mi hiç?

Yapılmamış davranışlar, söylenmemiş sevgi sözcükleri ile

kendi kendinizi aşk çıkmazında kaybedeceğinize,

Hiç beklenmeyen bir demet çiçekle mutlu oldunuz mu?

Beklentisiz sevin

Ben, beklentisiz seviyorum

"Niye aranmadım" diye düşünüp kendini kendinizi

yiyeceğinize, hiç beklenmedik bir "Seni özledim"

mesajı ile aşkı yakalayın

Beklentisiz sevin

O, sizin sevgiliniz oldu için değil

Ona tapulu malınız gibi, çantanız, arabanız gibi

davranma hakkınız olduğunu düşünmeden

Onu sevdiğiniz, onun da sizi sevdiği için sevin

Sevgiye karışan "beklenti" denen illeti

hemen silin aşkın ak sayfalarından

Göreceksiniz ki, o zaman aşk, başka bir güzel

Göreceksiniz ki, o zaman sevgili, daha bir romantik

Göreceksiniz ki, o zaman sevmek ve sevilmenin

damaklarda bıraktığı tat, yıllanmış şarap gibi, beklenti

zehrine karışmadan bir başka döndürüyor insanın başını

Onun nerede olduğunu merak etmiyorum

"Beni bugün neden aramadı" diye

geçirmiyorum içimden, aramadığı zamanlarda

Geleceğe dair hayallerim de yok zaten

Ben, sevgiyi yaşıyorum

Onun yanımda olduğu anlar o kadar değerli,

o kadar kıymetli ki Gerçekleşmemiş ve

gerçekleşmeyecek beklentilerle mahvetmiyoruz o anları

Beklentisiz seviyoruz

Sevdiğimiz için seviyoruz

Hayalsiz, geleceksiz, beklentisiz Anlık seviyoruz

Deneyin Beklentisiz, sevmeyi deneyin bir gün

Beklentilerle boğduğunuz aşklarınıza acıyacaksınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #28
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

papatya tarlası

Papatya tarlasi

Bir papatya tarlasi düsün

Ilkbahar ayi

Ve sen, onun yanindan gecen yolda yürüyorsun

Ve o papatya tarlasinda bir papatya dikkatini ceker

Binlercesinden birisidir ama sen, onun yanina gidersin

Onda seni ceken bir seyler vardir

O papatyayi oldugu yerden koparirsin

Sadece senin olsun istersin, sadece senin

Ölecegini düsünmeden Ve gidersin o tarladan

Icindeki siddetin durduramadigi bir bencillik ama bir o kadar güzel ve hapsedici

Iste bu TUTKU

Yine o tarlanin kenarindaki yolda yürüyorsundur

Yine milyonlarcasi arasinda bir tanesi seni ceker

Yaklasirsin, yanina gidersin o papatyanin

Gözlerin baskasini görmez olur o an

Onun icin herseyi yapmak istersin

Dokunmak istersin

Dokunamazsin, orda, onunla ölmek istersin

Ama birden hafif bir rüzgar eser ve bir baska güzel cicek kokusu gelir burnuna

Dayanamazsin onun kokusuna

Unutturur herseyi bir anda ve o kokunun geldigi yöne gidersin

O papatya orda kalmistir, yüreginin bir kenarinda

Paylasilmamistir bi cok sey

Unutulmaz belki ama geri de dönülmez ona

Iste bu ASK

Yine o yoldasin

Papatya tarlasinin yanindan gecen

Ve yine bir papatya

Milyonlarcasinin icinde seni ceker

Gidersin yanina Orda kalakalirsin

O hic ölmesin diye her seyi yaparsin

Tüm gücünle onunla olmak istersin

Oradan seni koparacak hic bir güc olmadigina inanirsin

Ve orda onunla ölene kadar birlikte kalirsin

Iste bu da SEVGI

AHMET ALTAN

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #29
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Yüreğini kanatmıyor mu zaman?

Aşkı bedenlerimize, çiçekleri parfümlere kurban ettik Rüzgarın yerini pervane aldı Sevgi şehvetin tuzağı oldu Göz yaşlarımızın kalbimizle bağlantısını kopardık

Ruhumuzu yitirdiğimizin farkına bile varamadık Gönlümüz gönlümüze esir düştü Ağlamayı unuttuk çünkü kalplerimiz ölü

Ölmekten kaçıyoruz çünkü yaşamayı unuttuk

Kimseyle konuşamıyoruz, kimseyi dinleyemiyoruz çünkü kendimizle kavgalıyız Sözler kalbimize inmiyor çünkü kalplerimize giden yolları kapatmışız

Tenlerimiz kalplerimizi esir etti Aşkından verem olanlar şimdi bir hayal Artık kıskançlık krizleri geçiriyoruz

Bulut nasıl ağlar, nar çiçeğini kim boyar,kumrular nasıl kur yapar,bülbüller birbirlerine hangi aşk sözlerini fısıldar, bilmiyoruz anlamıyoruz

Semaların dilini çözememişsen,sevgi kalbine kılavuz olamamışsa,hala meyveyi ağaçtan, suyu buluttan biliyorsan, nasıl yaşayabiliyorsun dünyada? Dar gelmiyor mu bu mekan sana? Yüreğini kanatmıyor mu zaman?

Yüreğinizde sevgi tomurcukları hiç solmasın!

Alıntı Yaparak Cevapla

Arşivlik Mevzuular

Eski 10-11-2012   #30
Prof. Dr. Sinsi

Arşivlik Mevzuular

Bir başıma bir ben

•Yorgun uyanıyorum gecelerde sabahlar olamıyor bir türlü

•Deli gönlüm coşkulu Yaşadığım her şeyi aşk sanıyorum kaptırıyorum ve sonra avucum da kalan son aşk kırıntıları onları kalbime gömüyorum

•Arkadaşlarıma anlatıyorum, arada bir de kendi ailemle paylaşıyorum bütün bunları , belki arkamdan gülüyorlar ama her zaman umutla bakıyorlar bana

•Bazen de kendim kendimle konuşuyorum “yalnızlığım arkadaşım” duvarlara kızıp çiçeklerimi seviyorum,bazende aynalara bakıp dans ediyorum

•Kendimi seviyorum,bazen de kızıyorum nasıl kızmam? kalkıp giden o, aşığım diye beni terk eden o değil mi? yanı aşıkken ben; ben değilim beni ben terkediyor

•Aslında Dosttum kendimle kendime ve anlatıyorum ne varsa içimde

•Arkadaş oluyorum bazen de alıp başımı gidiyorum sahil kenarına

•Ve ısmarlıyorum en güzel yiyeceklerden özellikle sade dondurmaları kendime

•Ben varım bu dünyada yalnızca tek başıma

•Gerisi ise hepsi hikaye

•Ne zaman sevgiye kalbimi açsam ; avucumun içinde kalıyor aşk kırıntıları

•Ne zaman dost diye baksam yüzüne gülüyorsun arkamdan dalga geçercesine,

•Ne zaman arkadaş desem bugün var yarın yok oda

•Bir ben varım işte bu dünyada

•Bir başıma bir ben

•Bende beni terk edemem ki aşık olmazsam eğer

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com