Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açma, edilmesi, girişimlerinin, oturum, tespit

Oturum Açma Girişimlerinin Tespit Edilmesi

Eski 05-16-2007   #1
mate

Parola ile korunan kullanıcı hesaplarıyla bilgisayarınıza erişimi engelliyorsunuz Bilgisayarınızın başında olmadığınız bir zaman diliminde herhangi bir oturum açma girişiminin olup olmadığını merak ediyorsunuz

İpucu: Windows XP Professional ve Windows 2000 tüm oturum açma girişimlerini yerel güvenlik ilkeleri çerçevesinde kaydedebiliyor Bu bilgilere ulaşmak için işletim sistemindeki Denetim Masası menüsünden klasik görünümde Yönetimsel Araçlar'a girin ve açılan alt klasörden Yerel Güvenlik İlkeleri'ne iki kez tıklayın Soldaki pencere üzerinden Güvenlik Ayarları / Yerel İlkeler'den Denetim İlkesi'ni seçin Daha sonra pencerenin sağından sağ tuşla Oturum açma olaylarını denetle'ye sağ tuşla tıklayın ve Özellikler'i seçin Açılan iletişim penceresinden Hata'yı işaretleyin ve Tamam'a tıklayın Başarılı oturum açma girişimlerinin de kaydedilmesini istiyorsanız Başarılı seçeneğinin onay kutusunu doldurun Dosya / Çıkış ile pencereden çıkın

Kaydedilen oturum açma girişimlerini görüntülemek için Yönetimsel Araçlar'dan Olay Görüntüleyicisi'ni çalıştırın Daha sonra Olay Görüntüleyicisi (Yerel)'den Güvenlik'e tıkladığınızda sağdaki pencereden tüm hatalar hakkında bilgi alabilirsiniz
Alıntıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com