Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ali, anlamı, duası, nadi

Nadi Ali Duası Ve Anlamı

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Nadi Ali Duası Ve Anlamı

Nadi Ali Duası ve Anlamı
Hakkında Nadi Ali Duası ve Anlamı

Nadi Ali Duası ve Anlamı

Nadi Ali Duası:

Bismillahirrahmanirrahim

Nâdi Aliyyen mazharal acâib, tecidhu avnen leke fin nevâib Lî ilallâhi hâcetî ve aleyhi mu’avvelî, kullemâ emartehu ve rameytu munqazî Fi zillillâhi ve yuzlilillâhu lî Ed’ûke kulle hemmin ve ğammin seyencelî

Bi azametike yâ Allah Bi nubuvvetike yâ Muhammed Bi vilâyetike yâ Aliyyu yâ Aliyyu yâ Aliyy Edriknî, bi haqqi lutfikel xafiyy Allâhu ekberu ene min şerri a’dâike berî Allâhu samedî, min indike mededî ve aleyke mu’temedî Bi haqqi iyyâke na’budu ve iyyâke nesta’în

Yâ ebel ğaysi eğisnî Yâ ebel Haseneyni edriknî Yâ seyfellâhi edriknî Ya bâbellahi edriknî Yâ huccetellâhi edriknî Yâ veliyallâhi edriknî Bi haqqi lutfikel xafiyy Yâ qahhâru teqahharte bilqahr, vel qahru fî qahri qahrik Yâ qahhâru yâ qâhiral aduvv Yâ velliyel vâli Yâ mazharal acâib Yâ Murtazâ Ali

Rameyte men beğa aleyye bi sehmillâhi ve seyfillahil qâtil Ufevvizu emrî ilallâh İnnellâhe basîrun bil ibâd ve ilâhukum ilâhun vahid Lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîm

Edriknî yâ ğiyâsel mustâğisîn Yâ delîlel mutehayyirîn Yâ emânel xâifin Yâ mu’înel mutevekkilîn Yâ râhimel mesâkîn Yâ ilâhel âlemîn, bi rahmetike ve sallallâhu alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihi ecma’în Vel hamdu lillâhi rabbil âlemîn

Anlamı:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Çağır Ali’yi;(zira o,) olağanüstü işlerin mazharıdır Çağır ki, zorluklar anında onu kendine bir yardımcı bulasın Benim Allah’tan bir dileğim var ve ona dayandım Seni çağırıyorum ey Ali! Bütün hüzünlerim ve kederlerim yok olsun diye

Ey Allah’ım, senin azametin; ey Muhammed, senin nübüvvetin ve ey ali, ey Ali, ey Ali, senin velayetin hürmetine! Bana yardım et, gizli lütfunun hakkı için! Allah (her yüce vasıftan) daha büyüktür Ben düşmanlarından uzağım Allah’a güveniyor, ondan yardım diliyorum (Ey Allah’ım! Namazlarda okuduğumuz) “Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz” cümlesinin hakkı için

Ey yardımın babası, bana yardım et! Ey Hasan ile Hüseyin’in (as) babası, bana yardım et! Ey Allah’ın kılıcı, bana yardım et! Ey Allah’ın velisi, bana yardım et! Gizli lütfunun hakkı için, ey alt edici, sen alt edici yanınla alt ettin ve alt edicilik de senin alt ediciliğinin alt ediciliğindendir

Ey alt edici, ey düşmanları alt eden ve ey sevenlere sevgili olan! Ey olağanüstü işlerin mazharı! Ey Murtaza Ali! Bana karşı saldırıya geçen azgınlara karşı Allah’ın okunu attın ve Allah’ın öldürücü kılıcı ile onları helak ettin! (O halde) işlerimi Allah’a havale ediyorum Hiç kuşkusuz Allah, kullarını gözetendir ve ilahınız da tek ilahtır Ondan başka ilah yoktur; bağışlayan-esirgeyendir

Yetiş bana ey medet umanların mededi, ey şaşkınların kılavuzu, ey korkanların güvencesi, ey kendisine tevekkül edenlerin yardımcısı, ey miskinlerin acıyanı ve ey âlemlerin ilahı (olan Allah’ım)! Rahmetin hürmetine (sesimi duy)! Allah, efendimiz olan Muhammed’e (saa) ve onun Ehlibeyt’inin (as) tamamına salât göndersin Tüm övgüler âlemlerin Rabbi Allah’adır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com