Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dua, için, işte, kalkabilmek, kısacık, namazına, teheccüd

Teheccüd Namazına Kalkabilmek İçin İşte Kısacık Bir Dua

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Teheccüd Namazına Kalkabilmek İçin İşte Kısacık Bir Dua

''Allahümme eykızni fi ehabbis sââti ileyke vesta'milni biehabbil a'mâli yedeyke''
''Beni en mübarek zamanda uyandır ya Rabbi! En sevdiğin ibadeti işlemeye muvaffak eyle ya Rabbi''
Said b Hişam der ki; ''Aişe(RA)'ya
-Ey müminlerin anası! Resulullâh(SAV)'ın gece namazını bana haber ver dedim
-Sen; ''Ey elbisesine bürünen Resulüm! Gecenin birazı hariç olmak üzere, kalk!
Gecenin yarısı miktarınca, yahut ondan birazını eksiltYahut o yarının üzerine ilave edip artırKur'an-ı da, açık tane tane oku! '' (Müzzemmil s1-4a) ayetini okumuyormusun dedi
-Evet okuyorum dedim
-İşte Resulullah(SAV)'e başlangıçta gece namazı böyle farzdıMüslümanlarda ayakları şişinceye kadar namazda dururlardıAllah(CC) Müzemmil suresinin son ayetlerini indirinceye kadar onları, on iki ay tuttu
Sonra ''O Allah(CC), bunu (saatlerin miktarını) sizin sayamıyacağınızı bildiği için, size karşı ruhsat tarafını döndüArtık Kur'an dan kolay geleni okuyunuz''(Müzemmil s 20 a) hükmünü indirince, gece namazı farzlardan sonra nafile oldu dedi
Bununla beraber Peygamber Efendimiz(SAV) gece namazını bırakmamış, yaşlanıp ayakta duramadığı zaman, oturarak kılmaya devam etmiştirPeygamber Efendimiz(SAV) kıyamda ayakları şişinceye kadar durmakta devam ettiği sıralarda;
''Ya Resulullah bu zahmete niye katlanıyorsunuz? Allah(CC) senin geçmiş ve gelecekteki günahlarını bağışladı ya? '' denildiğin de;
-Resulullah(SAV); ''Ben şükür edici bir kul olmayayım mı '' buyurdular
İNŞALLAH CÜMLEMİZ TEHECCÜD NAMAZINI KILANLARDAN OLURUZ
Alemlerin Halık'ı Allah(CC)'a Hamd ve sena, ahir zaman nebisi fahri kâinat Efendimiz(SAV)'e salat ve selam olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com