Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anadolu, kartal, lisesi

Kartal Anadolu Lisesi...

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kartal Anadolu Lisesi...

Tarihçe: 1965 yılında eğitim-öğretime başlamıştır Başlangıçta sadece gur­betçi ailelerin çocuklarına hizmet vermek, onların Türkiye'ye uyumlarını sağla­mak amacıyla açılmış olan okul 1989'dan itibaren Türkiye'den de merkezi sı­navla öğrenci almaya başlamıştır

Eğitim Öğretim Durumu: 3'ü yabancı 43 öğretmen bulunmaktadır, öğretim süresi 4 yıldır

Öğretim Dili: Öğretim dili Almanca, ikinci yabancı dil ise İngilizcedir

Okulun Uyguladığı Farklı Program: Öğrencilere, yurt dışındaki üniversitelerde geçerli olan SOP (Sprach Dıplom) sayesinde Alman Üniversitelerine ge­çiş hakkı tanınmaktadır Ayrıca ZDP (Almanca Dil Sertifikası) alma imkânları bulunmaktadır

Kütüphane: Okulda 2 adet kütüphane mevcuttur Almanca kitapların yer al­dığı kütüphane de yaklaşık kitap bulunmaktadır Türkçe kitapların ağırlıkta oldu­ğu kütüphanede ise yaklaşık 15000 kitap bulunmaktadır

Tesisler: Okulda 2 fizik, kimya ve biyoloji laboratuar bulunmaktadır Ayrıca basketbol, voleybol ve halı sahası, resim ve müzik odaları yer almaktadır

Tel : (0216) 352 11 05 Fax : 0216)3056436

Adres: Deniz er Cad Karabük Sok No: 73 Cevizli-Kartal / İSTANBUL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com