Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, çapak, ilköğretim, izmir, okulu, torbalı

Çapak İlköğretim Okulu Bilgileri Torbalı İzmir

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çapak İlköğretim Okulu Bilgileri Torbalı İzmir

Çapak İlköğretim Okulu Hakkında - Çapak İlköğretim Okulu Tanıtım - Çapak İlköğretim Okulu Resimleri - Çapak İlköğretim Okulu İletişim

Çapak İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Çapak Köyü ilkokulu kapılarını 1933 yılında eğitim öğretime açmasına rağmen ilk okuldan sonra eğitimine devam edenlerin sayısı çok azdır Bu durum son yıllarda değişen ekonomik, sosyal ve çevre şartlarının etkisiyle ve velilerin eğitim öğretime olumlu bakış açılarının gelişmesi sonucunda değişiklik göstermeye başlamıştır 1998-1999 eğitim öğretim yılına kadar birleştirilmiş sınıflarda eğitim öğretim yapılmaktayken bu yıldan itibaren zorunlu eğitimin 8 yıla çıkarılmasının bir sonucu olarak ismi Çapak İlköğretim Okulu olarak değişmiştir Torbalının Beş Evler Mahallesinden, Ortaköy’den Kuşçuburun ve Torbalı’ya giden öğrencileri bünyesinde toplayarak taşımalı eğitim merkezi haline gelmiştir Eğitim tam gün olup taşımalı öğrencilere öğle yemeği verilmektedir Sürekli göç alması nedeniyle nüfus giderek artış göstermiş olup okul binasının öğrenci sayısına cevap vermemesi üzerine ek binalar yapılmış En son olarak 2004-2005 Eğitim Öğretim Yılında köyün çevresinde çalışmalarını sürdüren Özel Özgörkey Şirketi tarafından okulumuza 15 bilgisayardan oluşan Eğitim Teknolojileri Sınıfı yaptırılmıştır Çapak Köyü En son 2007 yılında yapılan yasal düzenleme ile Torbalı’ya mahalle olarak bağlanmıştır Şuan okulumuzda eğitim öğretim 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 5’i kadrolu, 3’ü geçici görevlendirme ve 5’i ücret karşılığı çalışan öğretmen olmak üzere toplam 15 personel tarafından 9 derslikte 1’i anasınıfı 5’i birinci kademe, 3’ü ikinci kademe sınıfı olmak üzere toplam 9 sınıfta 115 kız 123 erkek toplam 238 öğrenciye eğitim öğretim yapılmaktadır

Fiziksel Özellikleri:Okulumuzun Hizmet Binası 1 Bina(Ana Bina) : Duvarlar taş zemin ve tavan ahşap olup üst katlarla alt kat arasında ses yalıtımı olmadığından konuşma seslerinin bile rahatlıkla duyula-bileceği tarzda yapılmış durumda 5 sınıf, 1 yemekhane, 1 kantin, çok dar ve amacına uygun kullanılamayan 1 kütüphane bulunmaktadır Ana binanın girişinde bahçede Atatürk Büstü ve kaidesi ile birlikte gönder ve gönderde her zaman çekili vaziyette Türk Bayrağı bulunur Okulun tabelası kurum tanıtım yönetmeliğine uygun mesafeden görülebilecek tarzda ana binanın üzerine monta edilmiştir 2 ikinci kademe sınıflarının bulunduğu tek katlı yan yana eklemeli binada ise 3 sınıf, 1 tane malzeme odası, 2 Lojman bulunmaktadır Bu lojmanlardan bir tanesi kaymakamlık oluru ile anasınıfı olarak eğitim öğretim amaçlı kullanılmaya başlanmıştır 3 Özgörkey şirketi tarafından yaptırılan tek katlı binada ise 1 Bilişim Teknolojileri Sınıfı, 1 öğretmenler Odası ve 2 idareci odası bulunmaktadır 4 Okul bahçesinde öğrencilerin ve öğretmenlerin kullanabilecekleri lavabolar ve tuvaletler bulunmaktadır Okulun çevresi çevre duvarı ile sınırlandırılmış olup gerekli yerlerde duvar üstü demir parmaklıklarla desteklenmiştir Okul bahçesinde yetişmiş çam, dut ve palmiye ağaçları mevcut olup yeni fidanları dikebileceğimiz yerler bulunmaktadır 5 Genel olarak binalar tek katlı ve çevreye yayıldığından okulda öğrencilerin oyun oynayabilecekleri alan kısıtlanmıştır Okul binalarının yapımı hep ihtiyaç duyulduğu zamanlarda yapıldığından, eklemeli binalar olarak inşa edilmiş, bu durum fiziki görünüm açısından okulumuzun planlı bir yapıya sahip olmadığı izlenimini vermektedir İkinci kademe sınıflarının koridorsuz direk okul bahçesine açılan kapıları alışılmış okul yapısına ters düşmektedir Fiziki açıdan dağınık yapı okulun kışın ısınma problemini de beraberinde getirmektedir Kalorifer sistemi bulunmayan okulumuzda ısınma soba ile sağlanmaktadır Bu durumda hemen her sınıfın birbirinden bağımsız inşası sınıfların çabuk soğumasına sebep olup sıcak hava okul içerisinde fazla kalmamaktadır

Çapak İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Torbalı
Okulun Telefonu: (232) 869 01 81
Okulun Faksı: (232) 869 01 81
Okulun Adresi: Çapak Köyü
Okulun Web Adresi: wwwcapakilkogretimokulumebk 12tr
Okulun E-Posta Adresi: 570352@mebk12tr
Okulun Müdürü: Veli ÖZÇOBAN
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Çapak İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com