Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dünyanın, günü, ilk, kitabı, kitap, özeti

Dünyanın İlk Günü Kitabı / Dünyanın İlk Günü Kitap Özeti

Eski 07-30-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dünyanın İlk Günü Kitabı / Dünyanın İlk Günü Kitap Özeti

Dünyanın İlk Günü,
Beyazıt Akman Dünyanın İlk Günü kitabı,
Dünyanın İlk Günü Kitap Özeti

Beyazıt Akman'ın Dünyanın İlk Günü adlı kitabına tavsiye üzeri yeni başladımAkıcı bir dille yazılmış sürükleyici ve heyecan vericiKitabın konusu hoşuma gitti ve eminim ki bitirdiğimde unutulmazlarım arasına girecektir
İmparatorluk, Dünyanın İlk Günü'yle başlıyor

Dünyanın İlk Günü Kitabı hakkında

Beyazıt Akman’dan Osmanoğulları’nın öyküsü…

On beşinci yüzyılda, 19 yaşındaki genç sultan, bütün dünyanın kaderini değiştirmek üzereydi

Amerika’da yaşayan genç akademisyen yazar, üniversite kütüphanelerindeki kaynaklarla birlikte yerli ve yabancı yüzü aşkın eseri inceleyerek beş yılı aşkın bir araştırmanın ardından yazdığı İmparatorluk’la Epsilon yayınevi tarafından yayınlanıyor

Manisa’dan başlayıp İtalya’ya kadar uzanan Gütenberg’den Bellini’ye değin pek çok tarihi simayı bir araya getiren roman Hristiyan Müslüman ilişkilerine ve Doğu-Batı ikilemine dair pek çok şeyi yerinden sarsacak Şövalyelerle yeniçeriler arasındaki çarpışmalar, nakkaşlarla Venedikli ressamlar arasındaki diyaloglar ve kültürlerle yürekler arasındaki gelgitlerle bezeli bu uzun soluklu aşk ve savaş romanı; çok uzun zamandır eksikliği hissedilen renkli ve görkemli bir imparatorluk panoraması sunuyor Alexander’ın aşkını Albertini’nin hüznünü ve Mehmet’in azmini film izlercesine, bir solukta okuyacak, bir daha unutamayacaksınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com