Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Spor & Fitness

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
egzersizler, hareketler, sırt, şekillendiren

Sırt Şekillendiren Egzersizler ve Hareketler

Eski 05-22-2010   #1
Sünger Bob

Sırt Şekillendiren Egzersizler ve Hareketler

Yaz İçin Egzersizler

Yaza mükemmel bir vücut ile girmeyi kim istemez ki…Bu yaza fit girmek istiyorsanız ve bütün yazı sorunsuz ve mükemmel bir vücut ile geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken bir kaç egzersiz ve küçük programlar varSıkılmadan ve zevkle yapacağınız bu programlar sonucunda istediğiniz fiziğe sahip olacaksınız

İşte yaza fit girmeniz için çalıştırmanız gereken ve küçük bir program uygulamanız gereken bölgelerden birisi sırtınız…Sırnızı çalıştırarak mükemmel görünümlü bir sırt elde edebilirsiniz…

Sırt Şekillendiren Hareketler

Sırt kaslarını yoğun olarak çalıştırmaya yarayan bu egzersiz, ayrıca arka kol, arka omuz, arka bacak ve kalça kaslarını sıkılaştırmaya da yardımcı oluyor

Sırt Şekillendiren Egzersizler

1 Adım: Elinize 1,5 kiloluk ağırlıkları alın, ayaklarınızı kalça genişliğinde açıp dizlerinizi hafifçe bükün

2 Adım: Kalçanızı dışarı çıkartın, ağırlığınız kalçanızda olsun Belin doğal çukurunu koruyun ve göğsünüzü biraz dışarı çıkartın Kalça kemiklerinizin aynı hizada olduğundan emin olun

3 Adım: Karın kaslarınızı sıkın, nefes alıp ellerinizi öne doğru uzatın Nefes verirken ellerinizi arkaya, kalçanızın biraz üstüne getirin ve tekrar ellerinizi öne getirin

4 Adım: Bu hareketi üç set, 15 tekrar uygulayın Yeni başlıyorsanız bir set çalışın

Eğitmenin notu: Bu hareketi hafif parmak ucunda yaparsanız, kaslarınız daha etkili çalışır Belinizde bir problem varsa dizlerinizi pilates topuna dayayarak yapın

Eğer egzersiz yapmaya yeni başlıyorsanız ilk ay her hareketi üç set tekrarlayın ve hareketler arası 40-45 saniye kadar dinlenin İkinci aydan itibaren ise, her hareketi ara vermeden, peş peşe yapın ve bu çalışmayı toplam üç kez tekrarlayın Set aralarında iki dakika dinlenin Amacınız kilo vermekse 15-20 tekrar az geleceği için ağırlıkları yarımşar kilo artırın Sabahları vücudunuz daha rahat yağ yakar ve bu gün içinde devam eder Bu yüzden, sabah saatlerinde kardiyo, öğleden sonra ise ağırlık çalışmak daha uygundur Gün içerisinde fırsat buldukça kısa mesafeleri yürüyüp merdiven çıkmalı ve doğru nefes alıp oksijeni bol kullanmalısınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com