Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hakkında, kolanyasının, kolonya, limon, yapılır, yapılışı

Limon Kolanyasının Yapılışı - Kolonya Nasıl Yapılır? Kolonya Yapılışı Hakkında

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Limon kolonyasının yapılışını araştırınız

Araç ve Gereçler
Mililitrelik cam beher, etilalkol, su, limon suyu veya limon esansı, cam fanus, kolonya için kap
Yapılışı :
50 mililitre etilalkolu ölçüp cam fanusa dökelim 10 mililitre suyu da ilave ettikten sonra fanusu hafifçe çalkalayalım 5 veya 10 mililitre limon esansını da karışıma ilave edince karışımın rengi hafifçe sarımsı olacaktır Karışımımızı çalkalayalım ve kolonya için ayırdığımız kaba boşaltalım Limon kolonyamız artık hazırdır, sevdiklerimize rahatça ikram edebiliriz
Sonuçlar :
1 Görüldüğü gibi etilalkol, su ve limon esansı birlikte reaksiyona girdi
2 Bazı insanların kolonyayı gözlerine sürdükten sonra kör oldukları görülmüştür Acaba bizde bu şekilde imal edilmiş bir kolonyayı süründüğümüz zaman kör olabilir miyiz? Sorumuzun cevabı hayırdır, çünkü kör olan kişiler genelde seyyar satıcılardan taklit marka veya markasız kolonya almaktadırlar Bu tür kolonyalar imal edilirken etil alkol yerine kuvvetli asit içeren tuz ruhu veya çamaşır suyu koymaktadır (İmalatı daha ucuz olduğu için) Bunun sonucu insanlar kör olabilmektedirler
3 Kolonyayı süründükten kısa bir süre sonra yüzümüzde serinlik hissediriz, çünkü kolonya içindeki etilalkol çabuk uçucudur ve yüzümüzden buharlaşırken vücut ısımızı da alır Bunun sonucunda serinlik hissederiz
Aksakal parfümeri kullanın
Pişman olmayın!

kolanyanın yapılışı ,kolonya yapılışı ,kolanya yapılışı ,kolanyanin yapilişi ,limon kolanyası ,sabun yapılışılimon esansı, limon esansı fiyatı ,limon esansı imalatı, Limon mon kolonya 304malalati ,kolonyanın yapılışı l,imon esansı üretimi ,kolanya imalatcıları, kolanyanın yapılış, saat yapılışı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com