Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi > Şiirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gerataba, güzel, sözleri, şiirleri

Gerataba Şiirleri ve Güzel Sözleri

Eski 10-06-2012   #1
karamela
icon111

&Kimseyi değiştiremezsin hayatta ve kimse için de değişmemelisin Kimliğini kaybettiğin an, yaşamını çöpe attın demektir Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler gelsin seninle Ne sen başkası için mecburi istikametsin, ne de bir başkası senin için Yanındakiler seni mutlu ettiği sürece kalsın hayatında İstediklerim yanımda, istemediklerim yolunda demelisin!!

&Kimse aşk istemesin benden zaten yeterince aşığım derinden

&Kim demiş aşk karşılıklıdır diye Bazen birini o kadar çok seversiniz ki sizin aşkınızdan bihaber yaşar içinizde Bazende bilir sevdiğinizide, hayat vermez onu size Çoğunuz o an sevdiğinden vazgeçsede, ben asla vazgeçmem aşkımın uğrunda ölsemde

&Unutmanın en ağırı unutamadan unutmakmış sevgili!!!

&Karanlık gecelerin aydınlığında boğulurken gördüm o nurdan parlayan ellerini Hiç düşünmeden büyük umutlarla uzatmıştım sevdaya hasret ellerimi Ama nerden bilebilirdimki beni sevmeyeceğini Şimdi rahat bırakta karanlık gecelerimin aydınlığında senide içime gömüp kapayım şu kahrolası dünyaya bakan gözlerimi

&Okyanusun ortasında terkedilmiş yüreği yaralı bir köpekbalığı gibiyim

&Alacakaranlık sevdasıyla savaşan bir dünya hayal edin Ay ışığının verdiği mutlulukla başlayan çocuk cıvıltısının eşliğinde bir damla ışığa hasret kalemimle yazdığım şiirlerimin anlamlarını düşleyin içinizde Bugün okuduğunuz her şiirde gözyaşlarımın olduğunu unutmadan gözlerinizi kapayıp yüreğimi hissedin sessizce

&Bak arkadaş öfke var benim asi ruhumda Kimse bilmez ama patlıcak yer ararım, her savaşın ortasında En kötüsü sevdiğimi kaybetme söz konusuysa, kimse dur demesin bana !!!

&Aşk; sevdiğinin yüzünü düşündüğünde farkında olmadan gülümsetir insanı, bu düşüncelerdeki gülümsemelerde aşkın en tatlı yanı &Aşk sevgilerin en hayırsızıdır Ben en güzel sevgiyi en büyük aşka tercih ederdim Kim ne derse desin aşk gelip geçicidir, kalıcı olan ise sevgidir Ama varsa eğer bitmeyen en büyük aşkta en güzel sevgiyi yaşatabilen: bilsinki kendisi ben gibi imkansızı başarabilendir

&Gelirdim cenazene Kimseye görünmezdim hep en arkalarda durur, saklanırdım, kimse seni bana sormasın diye Gözlerim tabutundayken ruhunu hissederdim yanımda, çünkü nekadar arkalarda dursamda bilirdim ki sen bulurdun beni Hem kimbilir belki öbür taraftan daha iyi görürdün seni nekadar çok sevdiğimi Sonra herkes dağılınca gelirdim mezarının başına Toprağının yanına otururdum usulca O geceyi seninle sabahlardım ağlaya ağlaya Dertleşirdik, hatta belki o gece yalanda olsa aşık olduğunu söylerdin bana Sabahın ilk ışıklarında toprağına uzanırdım umutsuzca ve sonra avucumda sımsıkı tuttuğum "Beni onun yanında gömün" notuyla kapatırdım gözlerimi sensiz hiçbir anlamı kalmayan hayata

&Aşk, duyguların zirveye ulaştığı anlarda üzüntü veya mutluluğa dönüşür

&Sevdanı kalbimin ruhunda, seni ise gözlerinde yaşamak isterdim Ben böyle sıradan bir aşk istemezdim! Ellerini tuttuğumda terlemeliydi ellerin, dudaklarını öptüğüm anda titremeliydi tüm bedenin Beni ben edenin bir tek sen olabileceğini hiç kuşku duymadan bilmeliydin

&Mantık insanın beyninde aşk ise yüreğinde yaşanır O yüzdendir ki AŞKTA ASLA MANTIK YOKTUR EĞER BİR AŞKA MANTIK KARIŞTIYSA BİL Kİ O AŞK ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞTIR

&Acaba birgün vazgeçemek istermiydim bu sevdadan Mesela onsuz bir hayatta mutlu olabilirmiydim, onu hiç aramadan Gülüşünü yüreğimde hissetmeden zevk alırmıydım kahkaha atışlarımdan Onun yüreğinde gülümsemeden geçermiydi zaman Yaşayabilirmiydim onu düşünmeden O güzel yüzüne bakıpta susabilirmiydim tek kelime etmeden Titrermiydi bedenim onun ellerini hissetmeden Onu yüreğime unutturabilirmiydim ruhumu öldürmeden

&Sana baktığımda gözlerinden yüreğine akmak isterdim Seni senden alırcasına sahip olmak isterdim sana Mesela sana hayat veren olmak için kanında dolaşmak isterdim Bu kanı tüm vücuduna ulaştırmak için yüreğin olmak isterdim Yüreğini harekete geçirebilmek için ruhun olmak isterdim Ruhunu senden alıp ruhuma ekleyebilmek için senin birgünlük sevdan olmak isterdim

&Benim bildiğim korkularda ya sırtını döner koşarsın kaçarcasına ya da göğsünü gere gere durursun korkularının karşısında Ama bilmediğim öyle bir korku varmışki ne yapsanda etmez fayda Ben ilk defa seninle tanıştım bu korkuyla Sende bilirsin belki; "Sevdiğini kaybetme korkusu" diyorlar bunun adına

&Durmadan onu soluyorum sanki içime Güneşin doğuşunu onun gözlerinde buluyor, yağmurlu günlerimi gözyaşlarının altında yaşıyorum Karanlığı ise onun yokluğunda farkediyorum sadece Mesela o gülmeyince varlığımı hissedemiyorum O yanımda olmayınca denizin güzelliğini göremiyorum Şimşeklerin şiddetini bile bir tek

&Beni boşver mutluluk ! Şu yorgun yüreğime bi bakıver Onu üzüntülere teslim ettiğin yetmezse eğer ölüme terk eder gibi kopar içindeki tüm umut çiçeklerini teker teker &Zor oluyor, sevilmediğini bildiğin halde sevmek Kurşun misali yüreğini umutla doldurduktan sonra hayallerini ellerine alıp vurulmadan savaşman gerek

&Şeytanın melekleri geldi sensiz kaldığım bu karanlık gecede, şimdi alay ede ede fısıldıyorlar yüreğime, boşver unutursun diye

&Geceler sensiz geçiyor yeryüzünün sessizliğinde Gökyüzü, sanki sensiz yaşayan varlığıma inat üşütüyor bu gece Yanı başımda çalan müzik ise yüreğimi parçaladığının farkında olmadan çalıyor nefes nefese

&Sen uzaklarda olduğuma bakma !! İpim elinde olmasada tasmağı olmayan bir köpek gibi sadığım sana&Ne yapsamda başbaşa kalıyorum dağların ardında bıraktığım kalbi kırık yalnızlığımla

&Bazen hayallerimin büyüsüne kapılıp atlıyorum düşler gemisine Rotam belli olmuyor ama çoğu zaman yanaşıyorum limanı sen olan aşk sahiline Yıldızları bol olan karanlık bir gece hayal ediyorum Ama ıssız bir yer olmasına rağmen kuşların sesi geliyor nedense İşte o an gözlerimi kapatıyorum kuş sesleri içinde, seni ise yanımda hissetmeye çalışıyorum sessizce Yüreğinden tutup sevginle dans etmeye çalışıyorum gözlerinin içindeki denizden fısıldayan aşk şarkılari eşliğinde Düşler gemisinde romantik bir hava var bu gece Bedenini sarıp ruhunla dans ederken dayanamıyorum artık nedense Yürekten bir öpücük konduruyorum bana gülümseyen o eşsiz güzelliğiine Yaşaran gözlerimize aldırmadan diz çöküyorum önünde Usulca haykırıyorum yüreğinin sözcüsü gözlerine "seni seviyorum" diye Sesimi duymuş olucaklarki gökyüzümüzü basıyor martılar, gagalarındaki mavi güllerle Gökyüzünden mavi gül yağdırıyorlar üstümüze, senin mavi gülleri nekadar çok sevdiğini bilircesine Başımızdan aşağı mavi güller yağarken ağlayan gözlerinden tutunup sesleniyorum yüreğine "Tüm benliğinle beni bir ömür boyu eşin olarak kabul edermisin" diye Hemen ardımdan yüreğimden çıkan sesle bağıyırıyor tüm deniz canlıları "Onunla Evlenirmisin" diye Hıçkırıklar içinde kocaman bir evet yankılanıyor ümitsiz bekleyişlerim içinde Gözyaşlarının sel olduğu denizin üstünde hiç bırakmadan Sımsıkı sarılıyorum sana saatlerce Etrafımızdaki tüm canlılar ise gülümsüyerek ağlıyorlar bu sevgi seline şahitlik edercesine Onlar farkında değillersede ben farkındayım bunların hepsi bir hayaldi tabikide Ama genede çok mutlu oldum, kaderin olmadığı yerde kendi kaderimi çizdiğimce

&O kadar meyilliyim ki susmaya ve bir o kadar dönmeye içime Hiçbir şeyi duymak istemezcesine Gözlerimi kapatıp o sonsuz karanlıkta adımlarken son kez içimi susmalıyım biliyorum ve kapamalıyım duygularıma giden tüm yollarımı Kulak zarlarımı yırtarcasına bağıran ve her çığlığında organlarımı son hızla birbirine çarptırıp yaralayan o iç gıcıklayan sessizliğe Gidersem bitecek mi ? Susacak mı o sesszlik suküt giydiğim bedenimde Yoksa daha şiddetli bi hayalin çığlığımı çağırıyor beni? Yooo gerek yok bi hayali daha üzmeye Gitmelyim herşeyi bi kenara bırakıp Çekilmeliyim bu savaştan sessizce Biliyorum bırakmak istemiyceksin beni içim Ama anla bu ruh sana bi kefen ve o beyaz yakışmıyor senin suküt giyindiğin tenine

&Aydınlığımı yüreğimin ateşiyle sağladığım bu karanlık dünyada, sevgime karşılık çokta şey istemiyorum aslında Gözleri yüreğini yansıtan, yüreği hayatımı ısıtan bir ışık istiyorum karşımda Ama bu büyük aşkıma karşılık bulamasamda, korkma beklerim ışıksız yalnızlığımda Ben günlerini aydınlatan güneşin olamasamda, karanlık gecelerini aydınlatan bir ay olmak isterdim hayatında Unutma, günü gelince başkaları gibi güneşin olmazdım gündüzlerine, karanlık gecelerini unuturcasına Ben yüreğimin ateşiyle ömrüne bir ömürlük aydınlık olurdum, bu ay ışığı görünümlü aşk ışıltısının altında

&Günlerini aydınlatan güneşin olamasamda, karanlık gecelerini aydınlatan bir ay olmak isterdim hayatında

&Aşk tohumcuklarını ümitlere ekip sulamamak şerefsizliktir Ya o aşk tohumcuklarını büyümeden güneşin altına bırakıp yakıcaksın ya da aşk tohumcukları ektiğin ümitleri sürekli sulayıp yarıyolda bırakmayacaksın!!

&Birini çok seviyorsanız eğer geçmişini fazla kurcalamayın Onu, bu dünyaya sizin aşkınızla doğdu varsayın Varsa bir hatası bu tarihten sonra yargılayın

&Güvenmek Ufacık dağların arasında kocaman şerefsizlerin yaşadığı bir dünyada, sevdiklerine sırtını dönüp güvenmek Kulaktan duyma iftiraların koşuşturduğu bu yalan dünyada, sevdiklerinin sözlerine güvenmek Tüm yüreklerin yalan olduğu "Seni Seviyorum" kelimesinin anlamsızlaştığı bir dünyada, sevdiklerinin sana olan sevgilerine güvenmek Dışları insana benzeyen içleri şeytanla dolan bir sürü hayvanın yaşadığı bir dünyada, sevdiklerinin onlara kanmayacağına güvenmek Her türlü şerefsizliklerinin, adiliklerin, kahbeliklerin yaşandığı bu dünyada, sevdiklerine herşeye rağmen güvenmek Güvenmek, bu dünyadaki en zor iş olsa gerek

&Yalan gökyüzünde solunan hava gibi sarmış tüm bedenimizi Herşeyimiz yalan olmuş, her birimiz usta birer yalancı Bazılarımız övünür iyi yalan söyleyebildiği için, bazılarımız ise üzülür, dostlarına dert yanar iyi bir yalancı olamadığı için Fakat kime sorsanız yalan söylemediğini iddia eder size Yalan okadar girmiş ki içimize utanmadan yalan söyler olmuşuz herkese Her işimiz yalanla yürür olmuş bu dünya düzeninde, en dürüst insan bile yalan söyler olmuş sevdiği üzülmesin diye Herkes yalanının avukatı olmuş , herkes "yalan söylemeseydimde ne yapsaydım" diye kendini haklı gösterir olmuş Öyle ki bu dünyada herkesin herkese yalan söylemek için var olmuş bir bahanesi Kimse düşünmez olmuş yalan söylememe neden olacak şeyler yapmayayım diye Kim ne derse desin yalan işlemiş hepimizin içine Herkes korkar olmuş kendisine bile en büyük yalancı olduğunu itiraf etmeye Herkes kabullenmiş, kimse sormaz olmuş nasıl bir dünyada yaşıyorum diye

&Damla damla akardı gözyaşları bağrımdan kopan yardan O ağlayınca beyninden vurulmuşa dönerdi bedenim, ruhum boğulurdu yüreğimden akan kandan Hiç bir zaman gönlüm el vermezdi çekip gitmeye, hep korkardı ondan ayrı kalmaktan Ama olmadı biz değil kader ayırdı bizi o ağlamakli hüzün dolu bakışların ardından &Özlemim oldu gözleri Görmeseydim onu bukadar aşık olurmuydum bilmem ki ?? Aşık olmazdım heralde çünkü ben hiç bukadar içten bakan güzel gözler görmedim ki Aslında iyimi oldu kötümü oldu bilemiyorum ama oldu bir kere işte, sevdim o gözleri

&İnsanların özgür olduğu tek yer hayalleridir &Bazı insanlar taşa benzer Dışları temiz görünür ama altları kirlidir

&O kadar meyilliyim ki susmaya ve bir o kadar dönmeye içime Hiçbir şeyi duymak istemezcesine Gözlerimi kapatıp o sonsuz karanlıkta adımlarken son kez içimi susmalıyım biliyorum ve kapamalıyım duygularıma giden tüm yollarımı Kulak zarlarımı yırtarcasına bağıran ve her çığlığında organlarımı son hızla birbirine çarptırıp yaralayan o iç gıcıklayan sessizliğe Gidersem bitecek mi ? Susacak mı o sesszlik suküt giydiğim bedenimde Yoksa daha şiddetli bi hayalin çığlığımı çağırıyor beni? Yooo gerek yok bi hayali daha üzmeye Gitmelyim herşeyi bi kenara bırakıp Çekilmeliyim bu savaştan sessizce Biliyorum bırakmak istemiyceksin beni içim Ama anla bu ruh sana bi kefen ve o beyaz yakışmıyor senin suküt giyindiğin tenine

&Aydınlığımı yüreğimin ateşiyle sağladığım bu karanlık dünyada, sevgime karşılık çokta şey istemiyorum aslında Gözleri yüreğini yansıtan, yüreği hayatımı ısıtan bir ışık istiyorum karşımda Ama bu büyük aşkıma karşılık bulamasamda, korkma beklerim ışıksız yalnızlığımda Ben günlerini aydınlatan güneşin olamasamda, karanlık gecelerini aydınlatan bir ay olmak isterdim hayatında Unutma, günü gelince başkaları gibi güneşin olmazdım gündüzlerine, karanlık gecelerini unuturcasına Ben yüreğimin ateşiyle ömrüne bir ömürlük aydınlık olurdum, bu ay ışığı görünümlü aşk ışıltısının altında

&Günlerini aydınlatan güneşin olamasamda, karanlık gecelerini aydınlatan bir ay olmak isterdim hayatında &Aşk tohumcuklarını ümitlere ekip sulamamak şerefsizliktir Ya o aşk tohumcuklarını büyümeden güneşin altına bırakıp yakıcaksın ya da aşk tohumcukları ektiğin ümitleri sürekli sulayıp yarıyolda bırakmayacaksın!!

zemheride taşa taş bile kuytu olurken, sen benim başıma kar yağdırıyorsun

gölge etme, başka ihsan istemez

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com