Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
####, #####atatürk, büyük

#####Atatürk Neden Büyük..? ####

Eski 07-12-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

#####Atatürk Neden Büyük..? ####

Bill Clinton :

- Bugün milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'tür Çünkü O yılın değil , asrın lideri olmayı başarmıştır

Cladue Ferrare :

- O'nu sizler layıkıyla takdir edemezsiniz Büyüklüğünü gereği kadar ölçemezsiniz O , yüce bir dağa benzer Eteklerinde yaşayanlar , bu yüceliği farkedemezler Bu dağın azametini kavrayabilmek için O'na uzaktan bakmak gerekir

Winston Chirchill :

- Atatürk hayatta olsaydı , Dünyanın görüntüsü bugünden daha farklı olurdu Keşke sağ olsaydıda , bizler o Büyük Adamın peşinden gidebilseydik

Franklin DRoosvelt :

- Benim üzüntüm , bu adamla tanışma hususunun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır

Sir Charles Townshend :

- Ben şimdiye kadar 15 hükümdar ve cumhurbaşkanıyla özel ve resmi konuşmalar yaptım Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum Mustafa Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var

Edouard Herriot :

- ATATÜRK'ün askerlik tarafına hayret etmiyorum Her meslekte deha sahibi insanlar vardır , buna şaşılmaz Fakat İsviçre Medeni Kanunu'nu kabul etmek ve Türkiye'de yürürlüğe koymak ! Bu adeta dehanında üstünde birşey İşte buna hayranım !

General Douglas McArthur :

- Askerlik dehasıyla , insanlık idealini O'nun kadar nefsinde birleştirmiş bir adam tanımıyorum Şu anda hiç birinizi değil , büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim

Tarquin Olivier :

- Kahramanlıklarını göz önüne aldığımda , özetle diyebilirim ki , tarihte ülkesi için , Mustafa Kemal Atatürk'ten daha fazla iş başarmış biri yoktur

Lenin :

- Mustafa Kemal sosyalist değil , fakat görülüyorki iyi bir teşkilatçı , yüksek anlayışlı , ilerici ve iyi düşünceli , akıllı bir lider

Adolf HITLER :

- Mustafa Kemal , bir millet bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi , kendini kurtarabilecek vasıtaları yaratabilecek bir adam olduğunu ispat eden bir liderdir

Jorge Blanco Villalta :

- ATATÜRK , yalnızca tüm zamanların en iyi komutanlarından biri değil , aynı zamanda siyaset kuramının filozoflarından biridir

Klaus Liebe :

- Atatürk , tarihin Türk Ulusu'na ve insanlığa armağanıdır

UNESCO :

- Atatürk tüm insanlık içim bir onur simgesidir

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK :

- Büyük olmak için kimseye dalkavukluk etmeyeceksin , hiç kimseyi aldatmayacaksın Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe doğru yürüyeceksin Herkes sana karşı çıkacaktır , herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır , fakat sen buna dayanıklı olacaksın Önüne sonu gelmeyen engeller çıkacaktır Kendini büyük değil ; Küçük , zayıf , kimsesiz ve araçsız kabul edecek , kimseden yardım gelmeyeceğine inanmış olarak bu engelleri aşacaksın Bundan sonra da sana "Büyüksün" derlerse onlara güleceksin

Seni Hiç Görmedik ama Çok Özledik

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com