Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
düşünce, gücü

%100 Düşünce Gücü

Eski 07-14-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

%100 Düşünce Gücü

İnsan kendisinin en büyük düşmanıdır

Karşılaştığım sorunlu insanların hepsinin ortak sorunu şuydu: Bunların hepsi de farklı nedenlerle kendilerini ve hayatta başarılı olma kapasitelerini küçük gören, kendilerini sonuca götürecek doğru yollara düşüncelerini yönlendirmekte başarısız olan, hayatın kendilerine karşı olduğunu düşünen, oysa aslında kendi kendilerine karşı olan insanlardı

Kişi düşünce tarzını değiştirmeye istekli olup bilinçaltına yeni, bilinçli yönler verdiğinde yaşamında ani bir değişim oluyordu Dış dünyadaki her şey düşüncenin kullanımı yoluyla halledilebilir Anahtar Psikojenez dir Yani her şey düşüncede başlar

Kendini yönetmede kullandığımız kural şu: Kişinin bilinçli olarak düşündüğü her şey bilinçaltını etkiler ve bu düşünce, içerdiği arzu ve güce göre gerçekleşir

Hepimiz bilinçaltımızı nasıl temizleyeceğimizi, bir gün gerçekleşmesini istemediğimiz düşünceleri oradan nasıl söküp atacağımızı öğrenmek zorundayız

Düşünce herşeydir Hayatı oluşturan şeyler, düşüncenin sürekli değişen kreasyonlarıdır

Bilinçaltı, bedenin yapıcısı olarak bilinir Bedenin fonksiyonlarının otomatik olarak yürümesini sağlar Bilinç emirleri verir, bilinçaltı da uygular Bilinçaltı her zaman mantıki kıyaslama denen yöntemi kullanır

Aslında hastalığın nedeni cereyanda kalmak değil, cereyanda kalınca hasta olunacağına inanmaktır Finlandiya da insanlar sıcak saunalarda yıkandıktan sonra çıkıp karlarda yuvarlanıyor ve hastalanmıyorlar

İnsanlar, gereksiz sınırlamaları kabul ederek kendilerini hipnotize ederler İnsanları kendi düşünce biçiminden başka hiçbirşey sınırlayamaz

İnsanlar kendileri için kurallar, yasalar koyuyorlar, sonra da bunların esiri olup mutsuz oluyorlar Bilinçaltında hayatımızla ilgili değiştirilmesi gereken birçok şey vardır

İnancınızı değiştirin ki hayatınız değişsin Bu hayatta öğreneceğiniz en önemli şey budur Düşüncelerinizi yalnız siz seçiyorsunuz ve düşünceler hayatınızı biçimlendiriyor

KENDİNİ YÖNETME

Düşüncelerimi seçme hakkım olduğunu idrak ettim
Başkalarının benimle ilgili düşünceleri beni bağlamaz
Ben izin vermedikçe kimse benim düşüncelerimi biçimlendiremez
Kendim için sağlık , mutluluk, refah , sevgi ve anlayış düşüncelerini seçiyorum
Korku ve nefrete düşüncelerimde yer yok
Bu andan itibaren hayatımın hakimi benim

Psikojenez çalışmalarında şu yasayı kullanırız: Bilinçli olarak düşünülen her düşünce, bilinç altını etkiler ve bu etki, düşüncedeki güç ve arzunun derecesine bağlı olarak eyleme dönüşür

Bilinçaltı, emirlerimizi değiştirinceye dek onları yerine getirmeyi sürdüren sadık bir hizmetkardır Onun bildiği ve uyguladığı emirler aslında bizim kendimizle ilgili inançlarımızdır

PARLAK BİR YAŞAM İÇİN KENDİNİ YÖNETME

Bu hayatımın dönüm noktası
Geçmişi siliyorum Gelecek ise seçimimi yapmamı bekliyor
İşte bu anda yarınlarıma yön veriyorum
Geçmişte yaptığım tüm hatalar için kendimi bağışlıyorum
Geçmişi unutarak yeni bir hayata başlıyorum
Kendim için yalnızca deneyimlemek istediğim şeyleri seçiyorum
Seçtiklerim: Sağlık, zenginlik, bolluk, mutluluk, arkadaşlık, başarı,
İSTE SENİN OLSUN

KENDİNİZ OLMA CESARETİNİ GÖSTERİN

İnsanları izleyin Nekadar gergin ve endişeli görünüyorlar Çünkü kendilerini reddediyorlar Hiçbirimiz kendimizi kabullenemiyoruz

Evrenin en vazgeçilmez varlığı sizsiniz Nerede olduğunuz, ne olduğunuz, hayatınızın ne denli büyük yada küçük olduğu önemli değil

İNSAN KENDİSİNİ KÜÇÜMSEME EĞİLİMİNDEDİR

İnsan kendisini küçümser ve sürekli başkalarıyla karşılatırır

İnsan bilinçli olarak düşünebildiği, güvenle beklediği ve mümkün olduğuna inandığı herşeyi yapabilir Evren sınır koymaz; biz inançlarımızla sınırlarız kendimizi

GERÇEK BEN İNİ KEŞFETMEK

Bir insan kendini arıyorsa, kaybettiği yere bakmalıdır Acaba hiç tanımışmıdır kendisini?

Hepimiz içimizdeki mükemmel yüce Ben i ortaya çıkarmaya çalışıyoruz

Yıllardır kafamızda olan ve gerçek benliğin ortaya çıkmasını engelleyen korku dolu, olumsuz düşüncelerden kurtulmamız gerekir öncelikle: Bencillik, gurur, benlik davası, kendini hep haklı görme, kıskançlık, kendine acıma, kin, hile, güvensizlik, nefret �

Tanrı bize sevgiyi verdi ve gerçek sevgi korkuyu defeder Bu sevgi Ben i sevmektir Ben i sevmek, içimizdeki Güç ün bizim vasıtamızla her şeyi yapabileceğini idrak etmek demektir Bizi yaratan yüce sevgidir

Yaratıcımız bizi koşulsuz bir sevgiyle sever Kim olduğumuza, nerede yaşadığımıza, hayattaki pozisyonumuza bağlı değildir bu sevgi Koşulsuz sevgi bizimle yaşar ve korkuyu defeder

TAKLİT İNTİHARDIR

İnsan kendisini reddettiği zaman, Hayat ı reddediyor demektir İnsan kendisini suçladığında, Hayat ı suçlamaktadır aslında � Taklit intihardır� der Emerson İnsan başarılı ve mükemmel olabilmek için başkalarını taklit etmek zorunda değildir Hepimiz aynı kaynaktan geliyoruz Hata yapabiliriz, ama ne fark eder! Hata nedir? Doğruyu kim bilebilir ki? Kendiniz olursanız hata yapmazsınız Hiç hata yapmayanlar, hiçbir şey yapmayanlardır Gelecek sefere daha iyisini yapmanın yollarını hatalarımız sayesinde buluruz

KENDİNİZ OLMA CESARETİNİ GÖSTERİN

Gerge Chapman şöyle yazıyor : � Kendi kendisinin yasası olan insana hiçbir yasa gerekmez Hiçbir yasayı çiğnemez ve o gerçek bir kraldır

Günümüz insanlarının çoğu ; kendi iç rehberlerini dinlemek yerine, başkalarının beklentisi doğrultusunda hareket etmeye çalıştıklarından sinir hastası olup bunalıma giriyor, sakinlaştricilerle yaşıyorlar

Ya cesur olup istediğimiz şeyi yapar ya da güvenlik içinde olmayı seçip başkalarının istediklerini yaparız

DÜŞÜNCELERİNİZİ SEÇME CESARETİNİ GÖSTERİN VE ONLARI İYİ KORUYUN

Hayatımıza hakim olmanın yolu bilincimizi kullanmaktan geçer

KENDİNİ YÖNETME

Tüm korku ve endişelerimden arınıyorum İçimdeki, beni yaratıcı eylemlere ulaştıracak sonsuz zekaya güveniyorum Sessizlik ve güven içinde güç kazanıyorum Beni mutlu kılacak fikir ve ilhamlara açığım

AMAÇLARA ULAŞMAK İÇİN BEŞ İLKE

Eğer istediğiniz şeyler için içtenlikle dua eder ve isteklerinizin gerçekleşeceğine inanırsanız dilekleriniz yerine gelecektir

1) Kendiniz için ideal zihinsel imajı belirleyin
2) Çabasız inanç bir işe yaramaz
3) Düşüncelerinizi kendinize saklayın
4) Esnek olun, gerekirse plan değiştirin
5) Gözlerinizi hedeften ayırmayın

Amaçlarınıza sınır koymayın Bir arkadaşımın babası 65 yaşında avukatlığa başladı ve oldukça başarılı oldu ve 20 yıl çalıştı

İnsanın kendisini ucuza satma, yeteneklerini ve potansiyelini küçümseme eğilimi vardır

İnsan elinin uzanabildiğinden daha ötesini amaçlamalı

Bir şeyi yapabileceğinize inanır, zihninize bunu kazırsanız, yarı yarıya amacınıza ulaşmıssınız demektir

Projemiz ne olursa olsun, tamamlanmış halini düşünmeli ve gerçekleştirmek için gereken adımları atmalıyız

Bütün zamanınızı başınıza gelmesini istemediğiniz şeyleri düşünerek geçiriyorsanız, ters yöne koşan bir futbolcudan farkınız yok demektir
Hayal kuurlmayan yerde insanlar mahvolur

KENDİNİZ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSANIZ O SUNUZ

KENDİNİ YÖNETME

Kendimi harika hissediyorum Güçlü ve sağlıklıyım ve bunun tadını çıkarıyorum
Yaptığımı iyi yaparım ve doğal olarak da hep iyi sonuçlar alırım
Deneyimlerimi harika insanlarla paylaşıyorum
İhtiyaç duyduklarım ve bana ihtiyacı olanlar kapıma gelir
Düş gücümü yapıcı olarak kullanıyorum ve arzuladığım hayatı gözümde canlandırıyorum
Bütün düşlerim harika bir biçimde gerçekleşiyor

UTANGAÇLIĞI YENMEK

Dikkatler bir kişi üzerinde yoğunlaştığında o kişi huzursuz olur Yoğun ilgi dikkat, kişinin cesaretini kırar İnsan kendisini, davranışlarını gözlediğinde , kendisi hakkında bilinçli olduğunda , kendisine güvenini yitirir Korku ortaya çıkar Korku kendini koruma içgüdüsüyle geliştirilen bir duygudur Kişinin kendine güvenini yitirmesine neden olan korkulardan biri başarısızlık korkusudur Her insan başarılı olmak ister

ALAYA ALINMA KORKUSU

Başka bir korku da, komik görünme korkusudur Birçok kişinin kendine güvenini yitirmesine neden olur bu Hepimiz dengeli görünmek isteriz Komik değil kendinden emin görünmek isteriz

REDEDİLME KORKUSU

Başka bir korku da reddedilme korkusudur

ONAYLANMAMA KORKUSU

Birçok insan, arkadaşları tarafından onaylanmama korkusu yüzünden becerilerini ortaya koymaktan kaçınırBu korku, insanın orijinal düşüncelerinden uzak durup çoğunluğun düşüncelerine körü körüne bağlanma eğilimini açıklıyor Bazıları bu sorun alkol ile çözmeye çalışır

İSTENMEYEN SONUÇLARLA KARŞILAŞMA KORKUSU

İstenmeyen sonuçlarla karşılaşma ve bunların üstesinden gelememe korkusu yüzünden riskli işlere girmeye cesaret edemeyen birçok insan vardır

NEYE GÜVENİYORUZ?

Gerçek kendine güven Tanrı ya, Ben e güvendir, içimizdeki Mutlak Güç e güvendir Bizi korumasız, savunmasız bırakmayacak Sevgi dir Ben e güveni oluşturmak için atılması gereken ilk adım kendi küçük benliğimizi yoldan çekmektir

KORKUYU SAFDIŞI ETMEK

Tanrı Sevgi dir; Öz ün kendinden verdiği şeydir; her yerdedir Bu Gerçek Sevgi , korkuyu safdışı eder Bu Sevgi yi anlamazsak kendimizi Hayat tan ayrı hissederiz Ben e güven, içimizdeki Ben e güvenmek demektir İçimizdeki Güç ve Zeka ya inanırsak her şeyi yapabiliriz

KİM BİZE KARŞI KOYABİLİR?

Hepimizin içindeki gerçek ben, her şeyi yapabilecek güçteki Tanrısal yanımızdır Bütün dünya bize karşıymış gibi görünebilir, ama Tanrı bizimleyken, kim karşımızda yer alabilir?

Benlik bilinci, insan benliğine bağımlı olmanın, başkaları bizimle, yaptıklarımızla ilgili ne düşünecekler endişesine kapılmanın sonucudur Ben e güven ise hayal gücümüzü aşan şeyler başaran Güç den kaynaklanır; her şeyi yapabilecek durumdaki bu Güç e güvenmemiz gerekir

MEDİTASYONLA GELEN GÜÇ

Günde en az on beş dakikanızı Tanrı nın büyüklüğü ve hayatınızdaki yerini düşünmek üzere meditasyona ayırın Günlük sorunlardan uzaklaşın, ilham verici ruhsal metinler okuyun

İhtiyacımız olan şey başkalarının bizi daha çok sevmesi değil, bizim onları daha çok sevmemizdir Gerçek ben güveni budur

Dönek bir dünyanın takdirini kazanmak için çalışmamalıyız; İçimizdeki Tanrı yı memnun etmek için harcadığımız çabada doyum bulmalıyız Gerçek ben güveni budur

Başarılarımızla dünyayı sarsmamız gerekmiyor; başarısızlık nedir bilmeyen içimizdeki Öz ün gerçek zenginliğine ulaşmalıyız Gerçek ben güveni budur

BEN GÜVENİ OLUŞTURMAK İÇİN ANAHTAR DÜŞÜNCE

İnsan için imkansız vardır, ama Tanrı için her şey mümkündür İçimizdeki Mutlak Güç her şeyi kolaylıkla ve kesinlikle yapabilir Mutlak Güç ün benim vasıtamla konuşmasına ve benim için eyleme geçmesine izin veriyorum

BEN GÜVENİ İÇİN KENDİNİ YÖNETME

Başarısızlıktan korkmaya son verdim Artık hayatın saf hazzı için yaşıyorum
İçimdeki Yaratıcı Güç e inanıyor ve güveniyorum
Sadece benim değil herkesin içindeki Tanrı ya güveniyorum Kimse beni reddedemez, çünkü tüm Hayat la bütünleştim
Hayatı neşe ve sevgiyle dolu olarak görüyorum
Şu anda Hayat tarafından kabul edildim
İçimdeki Ruh her zaman bana destek oluyor, huzur ve güven veriyor
Nerede olursam olayım, ne yapıyorsam yapayım Sonsuz Varlık benimle birlikte, benim içimde mükemmel haliyle yaşıyor

KENDİNİ YÖNETME REFAH GETİRİR

Düşündüğünüz, inandığınız ve güvenle beklediğiniz her şey mutlaka gerçekleşir

Gerçek refah, Hayat ın bolluğunu fark etmektir

GERÇEK REFAHIN BEŞ TEMEL İLKESİ

1 Tanrı nın bize duyduğu Sevgi kişiye, yere, şarta ve ortama bağlı değildir
2 Kendi kendimize koyduğumuz sınırlamaları ortadan kaldırıp Sonsuz un bizde hüküm sürmesine izin vermek yine kendi elimizdedir
3 Her insan sonsuzluğu kendi sözleriyle bireyleştirir
4 Kuaral şudur: Düşündüğünüz, inandığınız ve güvenle beklediğiniz her şey mutlaka gerçekleşir
5 Verdiğiniz ölçüde Hayat tan geri alırsınız; hayat la bir bütünsünüz

TANRININ SEVGİSİ KOŞULSUZDUR

Birçok insan hayatın kendilerine karşı olduğunu düşünür Oysa hayat bizi sever ve en iyisine sahip olmamızı ister Tanrı her zaman bizim için iyi olanı ister Hiçbir şeyi bizden esirgemez Biz kendimiz bizim için iyi olana kapılarımız kaparız

SINIRLARI KENDİMİZ KOYARIZ

Sokrat öğrencilerine şunu demiş: � Tek bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir
Sokrat ın insan tanımı: Sınırı olmayan bir dairenin merkezi
Kendinize sorun: � Kendime koyduğum sınırlar nelerdi?�

Sonsuzluk bizi asla sınırlamaz � her şey Sevgi dir ve he şey yasadır� Sonsuzluk, istediğimiz her şeyi bize vermeye hazır ve isteklidir Şimdiye kadar sınırlı, mutsuz bir hayatınız olduysa kendinizi gerçekten sevmediğinizden, kendinize ve sınırsız gücünüze inanmadığınızdandır

Hayatımız değiştirmek istiyorsak kendimizle ilgili alışkanlık haline gelmiş düşüncelerimizi değiştirmek yine kendi elimizde Kendimizle ilgili düşüncelerimizi değiştirdiğimizde hayatımızın da değişeceği kanıtlanmış bir gerçektir Sadece yanlış düşüncelerimizi değiştirmemiz gerekiyor

ZENGİNLİKLE İLGİLİ ON BİR YANLIŞ İNANIŞ

İnsanları sınırlayan ve zenginlikten mahrum kılan on bir yanlış inanış vardır Bunlar:

1) Zenginliğin şansa bağlı olduğunu düşünmek yanlıştır
2) Zenginliğin yalnızca � para kazanma� yeteneğine bağlı olduğunu düşünmek yanlıştır
3) Paranın kötü bir şey olduğunu düşünmek yanlışıtr
4) Zengin olmanın günahkarlık olduğunu düşünmek yanlıştır
5) Cimriliğin erdem olduğunu düşünmek yanlıştır
6) Ekonomik sistemin hatalı olduğunu ve bu yüzden zengin olmanın imkansız olduğunu düşünmek yanlıştır
7) Zengin bir hayat sürmenin gelecek için para ve mal depolamak olduğuna inanmak yanlıştır
8) Zengin olmaya layık olmadığımızı düşünmek yanlıştır
9) Sefalette erdem olduğunu düşünmek yanlıştır
10)Hayatın bize karşı olduğunu kanıtlamak yolunda kendimizi feda etmek yanlıştır
11) Zengin olmak için kötü olmanın şart olduğunu düşünmek yanlıştır

ZİHİNSEL BİR ENVANTER DÜZENLEMEK İÇİN ZAMAN AYIRIN

Kendinizi nelerle sınırladığınızı öğrenmekte fayda göreceğinizden eminim Kendinizi hangi konularda küçük görüyorsunuz, ucuza satıyorsunuz? Hangi konularda kendinizi sınırlıyorsunuz?
Listenizi yalnız siz göreceksiniz, o yüzden dürüst olun Listeyi hazırladıktan sonra sizi sınırlamalarınızdan kurtaracak gerçeği almak üzere aklınızı açın Yeni bir başlangıç yapmak için hiçbir zaman geç değildir Seksen, hatta doksan yaşlarında gerçek güçlerini ortaya çıkaran bir çok insan vardır Kendi yanlış düşünme biçiminizden başka hiçbir şey sizi bağlayamaz Şimdi yeni bir yaklaşımla başlıyoruz Heyecan verici keşiflere hazırlanın

HAYAT GERÇEKTEN SİZE KARŞI OLABİLİR Mİ?

O zaman şu eski şehitlik kompleksi var demektir: Hayatın kendisine karşı olduğunu kanıtlamak zorunda olan insan Sanırım hepimiz bir zamanlar böyle bir yaklaşım suçunu işlemişizdir

Değersiz olduğunuzu düşünüyorsanız bugünden itibaren bu süreci tersine çevirin Tüm güzel şeylerin tadını çıkarmaya ve zengin olmaya hakkınız olduğunu düşünmeye başlayın Kendini yönetme sistemini kullanarak siz de zengin olabilirsiniz

Yanlış inanışlarımızı keşfetmek, onları yok etmenin, ortadan kaldırmanın en iyi yoludur

1) Tanrı nın sevgisi her yerde mevcuttur ve kişiye, yere ve çevreye bağlı değildir
2) Daireyi silin, sınırları ortadan kaldırın ve sonsuzluğun sizinle yaşamasına izin verin
3) İnsan O nun sözünü konuşarak Sonsuzluğu bireyleştirir
4) Düşünebildiğiniz, inanabildiğiniz ve alabildiğiniz her şey mutlaka gerçekleşir
5) Verin ki Hayat da size geri versin Neden? Çünkü Hayat tek bir bütündür

GERÇEK ZENGİNLİK İÇİN MEDİTASYON

Asıl zenginlik ruhsaldır; tüm iyiliğin Tek Kaynağı nın varlığından haberdar olmaktan kaynaklanan iç güvene ve ruhsal bilinçliliğin derecesine bağlıdır

KENDİNİ YÖNETME

Ben zenginim Bunu yüzlerce defa, bilinçaltınıza yerleşinceye kadar düşünün Yoksulluk ve kaybetme düşüncesine asla yer vermem

Sınırsız Kaynak, ihtiyaç duyduğumdan fazlasıyla donattı beni

İhtiyaç duyduğumda bana doğru fikirler gelir Doğru Zaman da doğru kararlar veririm

Asla yalnız değilim Yaptığım her şeyde benimle birlikte çalışan Sessiz bir Ortağım var O içimde ve günün her anında benimle birlikte çalışıyor

Geçmişle ilgili pişmanlıklarım, şu an için korkularım, gelecek için endişem yok Sınırsız bir Güç tarafından korunuyorum İlahi Zeka tarafından yönlendiriliyorum ve Seven bir Varlık tan güç alıyorum Her şey Mükemmel ve ben şükran doluyum

NEDEN BİRİ BAŞARILI OLURKEN BİR BAŞKASI BAŞARISIZLIĞA UĞRAR?

Şans diye bir şey yoktur Hiçbir şey şans eseri olmaz İyi ya da kötü, yaşadığımız her şey değişmeyen, kaçınılmaz yasanın bir sonucudur Ve o yasayı yöneten de yalnızca sizsiniz Hiç kimse size hiçbir zarar veremez, fakat çoğu zaman öyle görünür Bilinçli ya de bilinçsiz olarak bugünkü arzu ettiğiniz ya da etmediğiniz koşulları siz hazırladınız ve sonuç fiziksel sağlığınıza ya da bugünkü durumunuza yansıdı Siz, yalnızca siz bunları ısmarladınız ve teslim aldınız Kendiniz ve hayat hakkında yanlış düşünmeye devam ettiğiniz sürece aynı güçlüklerle karşılaşmaya devam edeceksiniz Her tohumun kendi cinsinden meyve vermesi kaçınılmazdır ve düşünce de kaderin tohumudur

ZİHİNSEL EŞİTLİKLER

Edison başarısızlığı kabullenmeyi reddetti Ampulü çalıştırmak için binlerce yol denedikten sonre: � Çalıştıramamanın binlerce yolunu keşfettik� dedi Sonunda başardı Edison başarının zihinsel eşitliğine sahipti Başarısızlığı kabullenmeyi reddetti Zihinsel eşitlikler düşünce atmosferi oluşturan gruplardır William James � Her düşünce sonuca ulaştıran bir motordur� demiştir

Şimdiye kadar hastalık, umutsuzluk, sefalet ve başarısızlık için zihinsel eşitlikler kurmuşsak, gelin bunları tersine çevirelim Başarılı bir yaşam sağlayacak olumlu zihinsel eşitlikler kullanma fikri üzerinde çalışalım

YANLIŞ İMAJLARI İYİLERİYLE DEĞİŞTİRMEK

Kendimiz için oluşturduğumuz yanlış imajları nasıl değiştirebiliriz? Gerçekten çok basittir Eski imajı silip yenisini oluşturmak konusunda biraz ısrarlı davranmanızı gerektirir o kadar Projektörün diyasını değiştirisek başarabiliriz bunu Örneğin, korku ve endişe imajına sahipsek, bunları yeni ve olumlu bir yaklaşım geliştirerek nötralize edebiliriz Korkunun kaynağı cehalettir ve cehalet ışığa teslim olurKaranlık ışığa direnemez Kendimizle ilgili olumlu imajı oluşturduğumuz an, hayat onları bizim için üretmek üzere harekete geçer

DÜŞÜNCE MADDEYE HAKİMDİR

Düşünce çözülmüş madde, madde ise şekillenmiş düşüncedir

Beden ruhun görünen bölümüdür İçerideki resmi değiştirdik mi dışarıdaki de değişmek zorunda

KENDİNİ YÖNETME

Hiçbir şey bana karşı değil Tüm hayat hizmetimde
Her problemin bir çözümü var ve bu çözüm her zaman içimde yatmakta
Karşılaştığım güçlük ne olusa olsun, onun içindeki nimeti bulur, daha iyi daha güçlü bir insan olurum
Hiçbir şey beni yenemez, çünkü biliyorum ki hiçbir şey içimdeki Gücü yenemez
İçimdeki Zeka yı çağırarak daha üretken bir hayat hazırlıyorum

ENDİŞELENMEYİ BIRAK YAŞAMAYA BAK

� Sonuna dek çaba gösterin ve asla kuşkuya düşmeyin; Hiçbir şey o kadar zor değildir, araştırın yeter � ROBERT HERRICK
Sanırım çoğumuz ara sıra endişeleniriz

Endişelenmekten vazgeçmek için dikkatimizi endişe yaratan şeyden uzaklaştırmamız ya da endişe yaratan şeye karşı bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor

Endişe, zihinde dolaşan ince bir korku akıntısıdır, ne kadar uzun süre akarsa o kadar derin izler bırakır, yeterince uzun ve uzmanca endişelenirsek, sonunda endişe nevrozuna yakalanmayı başarabiliriz

Sorarım size, endişe hayatınıza ne kazandırdı? Endişenin size bir yarar sağladığını gördünüz mü hiç? Endişe hiçbir şey başarmış değil şimdiye kadar Sorunlarımız yapıcı bir şekilde karşılamak yerine endişeleniyoruz Endişeden daha boş bir aktivite yoktur Bunu hepimiz biliyoruz, ama yine de hepimiz bu suçu işliyoruz

ENDİŞE ÇIKMAZ SOKAKTIR

Büyük sorunlarımız olduğunu kanıtlamaya çalışmaktan vazgeçelim Düşünce çıkmazından çıkış yolu, düşünce biçimimizi değiştirmektir Aklın tüm yanıtlara sahip olduğunu bilin Düşünceyle her şeyin mümkün olduğunu bilin Evrensel zekanın hayatımıza yön vermesine ve yönetmesine izin verdiğimizde imkansız diye bir şey yoktur O, yanıtları sağlamakla kalmaz, bu yanıtların yaşamımızda iyi deneyimlere dönüşmesinin yollarını da açar

ENDİŞE DÜŞ GÜCÜNÜN OLUMSUZ KULLANIMIDIR

Zihnimizin imgeleme melekesini yapıcı ya da yıkıcı yönde kullanabiliriz En kötü olasılığı düşlersek, bu endişedir ve yıkıcıdır Doğru, endişe duyduğunuz şeyler ara sıra gerçekleşirler, ama endişe bazen olayın kendisi kadar zararlı olur Olumlu düşünce doğru ve mükemmel eyleme geçiş yoludur Olumsuz düşünce, aklın yaratıcı sürecinin serbest akışını engeller

Endişe her bakımdan bir sorun yaratıcıdır Endişenin üstesinden gelmenin ilk adımı, endişenin hiçbir şey kazandırmadığını, sahibine zarar verdiğini, en büyük arzularımızın gerçekleşmesine engel olduğunu, uzun vadede hayatımıza olumsuz etkileri olacağını kabul etmektir

Endişenizle yüzleşerek ona, � Senden korkmuyorum Bir şeyler olmaya çalışan bir hiçsin sen
� deyin

EN YAYGIN DÖRT ENDİŞE

Yaygın endişelerimize göz atıp, onlar için bunca zaman harcamaya değip değmediğini anlamak bazen yararlı olur

1) Yarınki ihtiyaçlarımızı karşılamak için yeterli para olmayacağı endişesi,
2) Gelecekte beden sağlığının yitirileceği endişesi,
3) Zihin sağlığını yitirileceği endişesi,
4) Yalnız bırakılacağımız, reddedileceğimiz ve aldırış edilmeyeceğimiz, sevgi ve arkadaşlıktan yoksun bırakılacağımız endişesi

Dördünün de yarınla ilgili endişeler olduğunu görüyorsunuz Biraz düşünürsek bu dört endişenin de nadiren gerçekleştiğini anlarız Enerjimizi yapıcı bir biçimde kullanmak yerine endişelenerek boşa harcıyoruz

ENDİŞE ÇÖZÜM DEĞİLDİR

Durum çok kötü görünebilir, hiç önemli değil Beş parasız, yalnız, sevilmeyen, dışlanmış bir insan olabilirsiniz Endişe çözüm değildir Her şeyi mümkün kılan Güce dönmek, ona yönelmek sorunu aşmaya yeter

ENDİŞELENMEKTEN VAZGEÇİP YAŞAMAYA BAŞLAMANIN ÜÇ GÜZEL YOLU

Kısaca anlatmak gerekirse, endişelenmekten vazgeçmenin üç güzel yolu vardır

1) Tanrının orada olduğunu anlamak,
2) Olumlu düşünmeye çalışmak,
3) Yol gösterilmesi için dua ettikten sonra olumlu tavır takınmak

Kendinize şunları söyleyin:

� Hayatımda doğru hareketlerin yer aldığına inanıyorum
� Tanrı nın Mükemmel Hayat ı benimle yaşıyor
� Tanrı nın hayatımdaki Gücü ne inanıyorum

Düşüncelerinizin geleceğinize şekil verecek kalıbı sağladığını unutmayın Bugün hakkında düşündüklerimiz, bilinçaltına verilen � İş Emirleridir� ve yaratıcı süreç onları gerçekleştirmeye başlar Ne düşündüğümüz önemlidir Geçmişteki yanlış düşünceleriniz için kendinizi suçlamayın; bugünkü düşüncelerinizi olumlu yönde kullanmaya çalışın Endişelenmeye başladığınızda Tanrı yla konuşun; sorunlarınız hakkında değil, gerçekleşmesini istediğiniz şeyler hakkında

HER SORUNUN BİR ÇÖZÜMÜ VARDIR

İnsanlar sık sık sorunlarının özel olduğunu ve çözümü olmadığını düşünürler Durum öyle değil Her sorunun yanıtı, tam olarak doğru bir çözümü vardır Sizin vasıtanızla çalışan Tanrı için hiçbir şey olanaksız değildir

KENDİNİ YÖNETME

Korkmuyorum
Bugünü yaşıyorum
Geleceğin ihtiyaç duyacağı her şeyle donatılacağına güveniyorum
Tanrı nın orada olduğunu bilerek her günü geldiği gibi karşılayacağım

KORKU SİZİ YENMESİN, SİZ KORKUYU YENİN!

� Cesaretin en korkunç düşmanı, korkunun kendisidir, korkulan şey değil; içindeki korkuyu yenmeyi başarabilen insan en büyük kahramnadır

Korku insanlığın bir numaralı düşmanıdır

SEVGİ KORKUYU DEFEDER

KORKU DÜŞMANIN SAHİP OLDUĞU EN GÜÇLÜ SİLAHTIR

Düşmanınızın kim ya da ne olduğu hiç önemli değil, onun en güçlü silahı sizin korkunuzdur Bu düşmandan korkmaya başladığınız an sizden güçlü duruma geçer

� Korkaklar bin kez ölür� derler Her korku küçük bir ölümdür Temelde her korku bir ölüm korkusudur Ölümden korkmaktan kurtulursak hayatla korkusuzca yüzyüze gelebiliriz Ölüme � son düşman� denir Aslında o yenmemiz gereken ilk düşmandır

EKSİKLİĞİN KENDİ GÜCÜ

Hayatımız boyunca yararlanabileceğimiz sonsuz kaynağın varlığını anladıktan sonra eksiklikten nasıl korkabiliriz? İnsanın hırsı, gelecek korkusu ve güvensizlikten kaynaklanmaktadır Bu korkuyu yenmek için güvenliğinizin Tanrı ya ait olduğunu, dış etkenlerle bağlı olmayan içsel bir durum olduğunu bilin

Eksiklik bir durum değil, düşüncelerin eğilimidir Hayattaki her şey aşırı bolluğa yönelir İnsan korkarak bu bolluğu kısmaya çalışır her zaman

KORKUNUN EFENDİSİ OLMAK

Korkunun düşmana güç verdiğini öğrendik Korktuğumuz şeyi kendimize çekeriz Birçok örnekte düşmanı kendimiz yaratırız Korkuyu yenmekte il adım, korkulan şeyin daha iyi anlaşılmasıdır Bir insandan korkuyorsanız, onunla konuşun ve onu motive eden şeyin ne olduğunu anlamay çalışın Belki de sizin ona yapabileceklerinizden korktuğu için öyle davranıyordur Korkularınız çoğu zaman önyargıdan kaynaklanır

Tanrı bize korkuyu değil Güç, Sevgi ve sağlam bir aklın ruhunu verdi Tanrı bizimleyse kim bize karşı olabilir Tanrı nın ruhunun olduğu yerde özgürlük vardır Kusursuz Sevgi korkuyu
defeder

KENDİNİ YÖNETME

Korkacak hiçbir şey yok Bana hakimiyet verilen zihinsel bir dünyada yaşıyorum Karşılaşacağım her durumun üstesinden gelebilecek Güç içimde İhtiyacım olan her şey içimde

HAYATLA UZLAŞMAK

Yartıcı olmak için hayatla uzlaşmak gerekir

Stres, bize sağlık, zenginlik ve bilgelikle kusursuz bir uyum sağlamaya yetecek gücü ve isteği olan Hayat Prensibi yle uzlaşmaktan kaçınmak demektir

İşini seven insan hayatla uzlaşıyor demektir

TANRI YLA UZLAŞIN

Bu Tanrı yla, bizim ve tüm hayatın içindeki Sonsuz iyilikle uzlaşmak demektir Tanrı nın tüm netelikleriyle Hayat, Gerçek, Sevgi, Güzellik, Bilgelik, Huzur uzlaşmaktır Hayatla herhangi bir şekilde mücadele ettiğimizde Tanrı yla mücadele ediyoruz; çünkü var olan herşey Tanrı dır

HUZURLA UZLAŞIN

Seçim bizim elimizde Savaş ve savaş kışkırtıcılarıyla mı mücadele edeceğiz, yoksa olduğumuz yerde huzur mu bulacağız?

Huzuru sağlamanın tek yolu, Huzur olsun ve benimle başlasın düşüncesidir

İNSANINÇEVRESİYLE UZLAŞMASI

Yaşadığınız yerle uzlaşın

Her durumda olumlu karşılık vermeye çalışın İyiyi bulun Eleştiri veya suçlamada bulunmayın

KENDİNİ YÖNETME

Son derece huzurluyum
Hayatımdaki iyiliğin gücüne inanıyorum
Koşullarda hiçbir güç yok: kişiliklerde hiçbir güç yok: yalnızca iyilikte güç var
Şu anda içimde bulunan güce engel olabilecek hiçbir insan, yer, nesne durum veye ortam yok
Hiçbir şey bana karşı değil: hiçbir şey beni rahatsız edemez
Geçmişimde olanların beni incitecek hiçbir gücü yok
Şu anki iyi düşüncelerle geleceğimi hazırlıyorum
Bugünü yaşıyorum; geleceğe güveniyorum; geçmişten hiçbir pişmanlık duymuyorum
Tüm hayatın benim iyiliğim için el ele verdiğine inanıyorum
Rahatım Huzurluyum

JACK ENSIGN ADDINGTON

Akaşa Yayın ve Dağıtım Ltd Şti
Beyoğlu - İstanbul

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com