Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ben umudum

&Quot;Ben, Umudum&Quot;

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

&Quot;Ben, Umudum&Quot;

"Ben, Umudum"

YAŞLI bir kadın, tozlu bir yolda yürüyordu oldukça yasliydi fakat, yüzünde taze bir genç kizin gülümsemesi vardı

yerde kivrilmis yatan bir sey gördü ne oldugunu pek anlayamamisti

tozlu yolda yatan seyin bir formu yoktu, birinin üzerine örtülmüs gri bir battaniyeyi andiriyordu

egildi ve sordu:

''kimsin sen?''

iki ölgün göz yorgunca yüzüne bakti ''ben?? ben hüzünüm'' diye bir ses geldi zor duyuluyordu

''ah, hüzün, dedi sevincle, kadin, sanki eski bir tanidiga rastlamis gibi

''beni taniyormusun??'' diye sordu hüzün, sasirmisti

''elbette taniyorum seni

''ama, dedi, saskinliklaneden benden kacmiyorsun, korkmuyormusun?

''neden kacacakmisim, canimsende bilirsin, kim kacarsa ona yetiseceginiama, sana birsey sormak istiyorum:neden böyle cesaretsiz görünüyorsun??''

''ben, cok üzgünüm dedi, yerdeki gri varlik, sesinde kirgin bir ton vardi

yasli kadin, yanina oturdu

''demek üzgünsün, istersen anlat, seni neyin bu kadar üzdügünü

hüzün derin bir nefes aldi onu gercekten dinlemek isteyen biri mi vardi, inanamiyordu

derin bir nefes alip verdi ne kadar da arzu ederdi hep onu birinin dinlemesini

''ah, dediduraksayarak,

''biliyormusunbeni kimse sevmiyoroysa, benim görevim buinsanlarin arasina karismak ve onlarla olmakama ben yanlarina gelince, korkuyorlar ve benden kaciyorlar

yutkundukendilerine cümleler icat etmisler, beni kacirtmak icin, hayat güzeldir, yasamaya deger, cart curtsahte gülüsleri zamanla midelerinde krampa yol aciyor, nefes alamiyorlar yasasin, beni güclü kilan ne varsa, diyorlar kalpleri daraliyor, kendimi koyvermemeliyim, diyorlar ve sirtlarina, omuzlarina agrilar giriyor

sadece zayiflar aglar, diyorlar biriken gözyaslari nerdeyse kafalarindan fiskiracak ya da kendilerini ickiyle ve haplarla uyusturuyorlar, beni hissetmemek icin

''ah, evet dedi, yasli kadinöyle insanlara cok rastladim

hüzün, derin bir nefes alip, verdi

''oysa ben, insanlara sadece yardim etmek istiyorum yanlarina iyice yaklasabilsem, o zaman kendilerinle karsilasabilirler

ben onlara yaralarini iyilestirebilmek icin, kendilerine bir siginak yapmalarina yardimci olabilirim cünkü hüzünlü olan daha hassas olur bazi acilar, eski bir yara gibi kanamaya baslar kim hüzünlenmeye müsaade ederse yaralari iyilesebilir

ama, insanlar onlara yardimci olmami istemiyorlar yaralarinin üzerini renkli bir kahkaha ile örtüyorlar, ya da kalin bir hayalkirikligi perdesi sariyor cevrelerini

birden sustuönce ufak hickiriklarla sonra sarsilarak aglamaya basladi

kücük ve yasli kadin, sefkatle onu kollarina aldi ne kadarda yumusak ve sicakti onu oksadi ve,

''agla hüzün, dedi tekrar kendine gelmelisinartik bende seninle gelecegimcesaretsizlik daha fazla güc kazanmamali

hüzün birden sustu, ve kadina baktisöyledigine sasirmis görünüyordu

''sen kimsin, neden benimle gelmek istiyorsun?? '''

yasli kadin, ben, dedigülerekyüzündeki gülümsemeyle yine taze bir genc kiza benzemisti

''Ben, Umudum''

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com