Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ersin, faralyalı

Ersin Faralyalı

Eski 10-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ersin Faralyalı

Ersin Faralyalı 1939 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Ersin Faralyalı, Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı, İktisadi Kalkınma Vakfı ve TÜSİAD Yönetim Kuruluğu üyeliği görevlerinde bulundu Faralyalı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) kuruluşunda yer aldı Türk-Amerikan İş Konseyi’nin de 2 yıl başkanlığını yürüttü Doğru Yol Partisi’nden 19 Dönem İzmir Milletvekili olarak TBMM’ye giren Faralyalı 49 hükümetin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı yaptı Türkiye’de serbest bölgelerin kurulmasında büyük katkısı oldu

Uluslararası Yatırım Fonu (KKR) Türkiye Temsilcisi Ahmet Faralyalı ile bilişim sektöründeki projeleriyle tanınan Serdar Faralyalı’nın babası olan Ersin Faralyalı, Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı Begümhan Doğan Faralyalı ile Ebru Ansel’in de kayınpederiydi

Faralyalı uzun süredir VKV Amerikan Hastanesi’nde tedavi görüyordu 7 Temmuz 2008 tarihinde İstanbul’da öldü

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com