Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Bebek & Çocuk

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kızıma gözlerini kamaştıracak parlak bir gelecek diliyorum

"Kızıma Gözlerini Kamaştıracak, Parlak Bir Gelecek Diliyorum!"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

"Kızıma Gözlerini Kamaştıracak, Parlak Bir Gelecek Diliyorum!"

Faal çalışma yaşantınızı bıraktınız ve anne oldunuz Annelik sizin için planlı bir şey miydi? Yoksa sürpriz bir bebek mi Kavin?

Evet, planlıydı ama bebeğin, ebeveynin istediği takvimde gelmediğini biliyoruz Bu bir niyet sonuçta; biz de niyetlendik, kısmetli bir çiftmişiz çünkü niyetlendikten sonra hayalimiz gerçekleşti ancak bizi çok üzen bir olay yaşadık Anembriyonik bir bebek olduğunu öğrendik yani; vücudumda bir bebeğin olabilmesi için her şey gelişmişti ama içinde bebek olmadı Bu nedenle içini temizlediler hemen Tabii insan kendini, hayatta böyle bir şey başına gelen ilk ve son kadın olarak düşünüyor Çok kötü bir 2 ay geçirdim Birçok insan; her dört kadından birinin ilk çocuğunda böyle bir durum yaşadığını, hamileliğinin düşükle sonuçlandığını, her şeyinin geliştiğini ama kalp atışının olmadığını, bunun çok yaygın bir şey olduğunu söyleseler de ateş düştüğü yeri yakıyor Şimdi bunları biraz gülümseyerek anlatabiliyorum çünkü kürtajdan sonraki ikinci ayda Kavine hamile kaldım

Kariyerinizin zirvesindeyken zor olmadı mı hamilelik? Yoksa hem kariyer hem çocuk yaparım mı diyorsunuz? Malum bu günlerde çok moda bir deyiş?

Belli bir çizgiyi tutturduğunuz zaman ilkelerinizden ödün vermeden, işinizi yaptığınızda, araya bir bebeğin girmesi sadece sizi seven insanlar adına mutluluk oluyor Çevremdeki herkes, tiyatrodaki kocaman ailem Kavinin dünyaya gelişinin mutluluğunu yaşadılar benimle ve bu duruma büyük ihtimam gösterdiler Ben hamileyken sahneye çıktım, doğumdan sonra ise geçtiğimiz sezonu pas geçerek bebeğime baktım Tiyatrolarda sezon zaten mayısta kapanır Tiyatroya gidemediğim dönemde çalışma arkadaşlarım durumuma anlayış gösterdiler şimdi de yeni sezonda gelişimi bekliyorlar Anne olmadan önceki Sevinç ile şimdiki Sevinç arasındaki fark nedir?

Çok büyük bir fark yok aslında ama küçük küçük çoklu halde çok fark var Çünkü ben normalde de sabırlı, insanları kendi kimliklerine ve davranış biçimlerine göre tolere edebilen bir insanım ama keskin taraflarım da vardır ikili ilişkilerde Kavin, bunların hepsini tamamen yok etti Çok çok daha sabırlı bir insan olmamı sağladı Çocuğu anne ?baba karar verip de yaptığı için, bebeğiniz ağlarken, uyumazken ya da gaz sancısı, diş ağrısı çekerken ona: "Sen niye bu ağrıları çekip beni yoruyorsun, beni üzüyorsun?" deme hakkınız yok Hamileyken işimi çok özleyeceğimi düşünüyordum, çünkü şu ana kadar hep çok güzel işlerde rol almış şanslı bir insanım ancak şu an hayatımın en güzel başrolünü burada oynuyor olduğumu düşünüyorum Anne olduktan sonra neler yapmayı özlediniz?

Ben 6 Kasımdan bu güne kadar, bir oyuncunun oynayabileceği en güzel başrolü oynadım ama şimdi sahne üzerinde olmayı, kulisi, oradaki arkadaşlarımı özlemeye başladım Kavin dışındaki bir şeye emek vermeyi ve onun üzerinde uzun uzun düşünmeyi özledim; örneğin kitap okumaya yeni yeni başlayabildim, sevdiğim haftalık dergileri almaya yeni başladım Ana haber bültenlerini son 2- 3 aydır seyredebiliyorum Bilmiyorum bunların hepsini bir arada becerebilen bir anne varsa onu da kutlarım ayrı ama ben öyle yapamadım Kocanız nasıl bir baba oldu? Babalığa hazır mıydı?

Dalin aslında yeni yeni baba olduğunu hissediyor İlk 6 ay Kavinle ben o kadar bütünleşiktik ki, Dalin ister istemez bunun dışında kalıyordu Şimdi Kavin 9 ayında babasıyla bir şeyler paylaşmaya başladı ama babamız maalesef hala kendini özel hissetmiyor Hatta bazen tatlı bir kıskançlıkla: "Seni çok iyi tanıyor, senin kim olduğunu çok iyi biliyor; beni de senin yanında, senin çok sevdiğin, senin hayatını kolaylaştıran biri olarak görüyor" diyor Bunun için her, bizden önce bebeği olan her babaya "Ben ne zaman baba olacağım?" diye soruyor Onlar da diyorlar ki: "1 yaşını bekle sonra baba olacaksın!" Nasıl bir hamilelik dönemi geçirdiniz? Rahat mıydı?

İlk 3 ay çok rahat değildi çünkü çok bulantılı bir hamilelik geçirdim, Kavin çok cadıydı içimde Tek tip beslendim, bunun sebebi bir diyet değil, sadece tek tip yiyebilmemdi Kızarmış ekmek, beyaz peynir, domates yedim hep 3 aydan sonrasını ise çok güzel geçirdim Hamileliğim süresince Dalin askerdeydi ve hamileliğimin her aşamasında annem yanımdaydı Annemin yanımda olması dolayısıyla da bakımım çok iyiydi Özel bir hastanede, çok refah içinde, büyük ihtimamla şımartılarak bakılmış gibiydim Annem çok güzel ilgilendi benle Dönem olarak da çok iyi bir dönemde hamileliğimi geçirdim, Şubat ta hamile kaldım, yazın çok sıcaklarında 6 aylıktım, Kavin kışın dünyaya gelince bu yaza da ayaklanmış oldu Annelere önerebileceğiniz özel bir şey var mı? "Ben şunu yaptım, iyi ki yapmışım, çok faydasını gördüm" diyebileceğiniz

Ben çok yürüyüş yaptım, onu normal doğum için yapıyordum aslında ben normal doğurmadım ama Yürüyüşün şöyle bir katkısı olmuş olabilir bedenime, 13 kilo aldım, şu an 6 kilo fazlam var Ben 6 aydan sonra dikkat etmeye başladım, ilk 6 ay ne bulduysam yedim ama yürüyüşün çok faydası olduğuna inanıyorum Elim, ayağım şişmedi, yüzüm şişmedi, büyük bir karnım vardı sadeceKavin nasıl bir çocuk? Sizi yoruyor mu çok?

Tabii yoruyor Aslında ona haksızlık da etmek istemiyorum çünkü başından beri çok melek gibi bir çocuktu Ben örneğin huysuz, birilerini görünce kafa çeviren, ağlayan bir çocukmuşum Çocukluğumu bilenler kötü anlatırlardı şakayla karışık Kavin bizim evin imparatoriçesi, her şey onun istediği zamanda ve onun istediği şekilde oluyor şu an Benim bu konuda hiç şikâyetim yok O benim patronum, imparatoriçem Bizim evin müdürü Kavin oldu Başka anne babalar diyor ki; çok yanlış, bir evin polisi baba olmalı ya da anne olmalı Ben de diyorum ki: "Biz polislik yapamıyoruz çünkü Kavin bizde amir" Yani hiçbir şeye karar veremiyoruz Onun istekleri dışında hiçbir şey olmuyor Uyumak istemediği zaman, uyuması gerekse de uyumaz, inatçıdır E bu haliyle de bana çok benziyor dolayısıyla bu özelliğini çok kötü bir özellik olarak anlatmak istemiyorum Bir tane kötü özelliği var; o da paylaşmaması Peki, kardeş düşünüyor musunuz?

Çok düşünüyoruz Şimdi unuttuk tabii o ilk iki ayın 12 nöbetlerini Çok istiyoruz ama Kavin in 3 yaşına bastığı zamanlarda Dediğim gibi hiç öyle gün/ay/yıl koymuyoruz ama yani Kavin ikinci yaşını bitirsin, hamileliği ondan sonra düşünüyoruz Bu arada ben de tekrar bir seyirciyle karşılaşayım, oyunlarda oynayayım, arkadaşlarımla birlikte olayım Tüm bunların yanında, bir buzdolabı poşetini bile paylaşmayan Kavin, kardeşiyle neyini paylaşır onu bilemiyorum Onun için bir psikologa danıştık, 3 yaş iyi bir bilinç yaşıymış Çocuk 3 yaşındayken yeni bebek doğunca, onun ilgiye ihtiyacı olduğunu daha rahat anlatabiliyormuşuz Gerçi şimdi çocuklara 1 yaşından itibaren her şeyi çok rahat anlatabiliyoruz ama Kendi annenize benziyor musunuz anne olarak?

Benzerim Annem evhamlıdır, o kadar evhamlı olunmaması gerektiğine inandığım halde zaman zaman evhamlı da olabiliyormuş insan Bir kere Kavin 1,5 aylıkken benim yanımdan düştü ve ben 24 saat titremenin ne olduğunu o gün anladım Hiçbir şey olmayacağını hissettiğimiz halde, olumsuz verileri olmadığı halde titremelerime engel olamadım, annelik böyle bir şey herhalde Örneğin biri Kavin e bağırırsa, el kaldırırsa, plajda Kavini seven bir kadın birden bizim kafamıza bir şey indirip Kavini kaçırırsa gibi garip korkulara kapılıyorum

Peki anneniz Füsun Erbulak nasıl bir anneanne oldu?

Benim doğumum çok zor olmuş, benden önce ölü 2 ağabeyim varmış O nedenle annem beni aşk gibi sever "Kavini ne kadar seviyorsun?" diye sorduğumda, "Bana öyküyle, birimle anlat" dediğimde: "Sen çarpı bir milyar, baban çarpı bir milyar, bu güne kadar oynadığın bütün güzel roller ve ettiğimiz seyahatler çarpı bir milyar" deyince ben onun Kavini ne denli çok sevdiğini tarifinden anlıyorum Örneğin annem benim ilaç saatlerimi unutmaz, ben evlendim evime çıktım annem beni arar, hatırlatmalar yapar, yemek tariflerini verir ama 6 Kasım 2006 itibariyle annemden bana hiçbir özen, hiçbir hatırlama ya da hatırlatma yok Bunların hepsi tamamen sıfırlanmış durumda annem 24 saat Kavine endeksli bir şekilde, onun emirlerine amade halde yaşıyorSiz ünlü bir anne babanın çocuğuydunuz Çocukluğunuza dair en güzel anılarınızı bizimle paylaşır mısınız?

Ben kocaman bir ailenin içinde büyüdüm Kavine benim arkadaşlarım nasıl bakıyorsa ve nasıl davranıyorsa, annemin oyuncu arkadaşları da bana öyle davranıyordu O kadar prenses oluyorsunuz ki öyle bir kalabalık ortamda Normal bir insanın kaç tane dayısı veya teyzesi olabilir? Annemle babamın tüm sanatçı arkadaşları benim teyzelerim, halalarım, dayılarımdı Hal böyle olunca şımarmaya çok meyilli oluyorsunuz Benim de en çocukluğumun en mutlu, en heyecanlı kareleri hep sahnelerde, kulislerde, annemin babamın ve onların sanatçı arkadaşlarının yanında yaşandı Babanız Türkiyede çok sevilen bir insandı Peki, nasıl bir babaydı Altan Erbulak?

Türkiyedeki biraz daha sert, otoriter baba modelinin dışında bir babaydı benim babam Benimle tam bir arkadaştı Benim arkadaşlarım bile kendi özellerini gelir benim babamla paylaşırlardı Benim babamdan sakladığım hiçbir şey olmadı hayatımda 13 yaşımda kaybettim Onu ve çok eminim şu an yaşıyor olsaydı yine sakladığım hiçbir şey olmazdı Babam o kadar arkadaşımdı ki, öyle bir ilişki biçimi yoktu pek ben çocukken arkadaşlarımın arasında "Ne acayip adam!" derlerdi Çok güleç, çok rahat, kendi kişisel mutsuzluklarını hiç göstermeyen, mutsuzluk kelimesini sevmeyen, başarıya değil mutluluğa odaklı bir insandı benim babam Onun için kişinin hangi seviyede, hangi kariyer noktasında, kaç para kazandığı değil; bir güldüğünde kaç dişini gösterebildiğiydi önemli olan Herkesin beğendiği insanı bir anlatma biçimi vardır ya işte: "Özel şoförü var kapısında Şu işi yapıyor Şuradan mezun"gibi Babam da derdi ki: "Gözleri gülüyor, yüzü gülüyor Bu adamdan ya da kadından insana zarar gelmez" derdi Ben de hep onu hedefledim ikili ilişkilerde o yüzden Kavinde de şimdi bu kadar rahat Ben çok şanslıyım ki; eşim Dalin, ben kendi "baba modelimi" ona tarif etmeden, onda bu modeli gördüm En çok neyi paylaşırdınız babanızla?

Her şeyi paylaşırdım Benim mahallede sevdiğim çocuğun kim olduğunu da bilirdi "Ben onunla evleneceğim" derdim "Çok iyi kızım düğün yaparız size" derdi Okulda kopya çektiğimi de bilirdi, "Ayy ben de çekmiştim kızım ne yapayım, kötüdür ama sıkışmışsan iyi etmişsin, önemli olan o sırada oradan iyi not almak, haklısın iyi yapmışsın" da derdi Yalanı sevmezdi, bunu çok özel konuştuğumuzu da hatırlıyorum, "Neyin içine düşmüş olursan ol bunu ben bileyim Ben bilmeyeyim, üzülmeyeyim diye sakın yalan dosyaları açma!" derdi Ben de hiçbir zaman aileme yalan söylemedim

Annenizle ilişkiniz nasıldı?

Bizim evde bir kötü polis varsa o annemdi Annelerin tabiatı gereği Örneğin; Kavine demir ilacını yutturan biri varsa o da annemdir Annem olamasa ben yutturacaktım ve Kavin o tadı sevmediği için onu yutturanın ben olduğumu bilecek ve kötü polis ben olacaktım ya da ben Kavini uyutmaya çalışırken onu ağlatıp elimden babası alınca bana bir bakışı var Kavinin, dünyada en nefret ettiği kadına bakar gibi bakıyor Dolayısıyla annem, ben ders çalışmak istemezken ve babam da: "Bırak çalışmasın, kızın canı çalışmak istemiyor" derken annem, "İyi de Altancığım yarın sınavı var" derdi ama bu üçgende tamamen aynıydı ilişki biçimimiz Tabii kız çocuğu daha babacı oluyor, bu çok geleneksel bir şeySonrasında annenizle ilişkiniz nasıl gelişti? Siz de anne oldunuz çünkü

Benim annemle ilişkim her zaman çok iyi bir ilişkiydi ama babamı kaybettikten sonra biz artık annemle kardeş gibi olduk Sonra annem benim büyük çocuğum oldu Şimdi duygu olarak sorsan "Ne yaşıyorsun?" diye; Kavin, annemden 64 yaş küçük çocuğum Diyorum ya, "Bana artık hiç özen gösterilmiyor bu evde" diye Ben bir büyüğe, bir küçüğe çok özen gösteriyorum Anne olduktan sonra annenizi daha iyi anlamaya başladınız mı?

Başladım ama itiraf etmiyorum

Şimdi annenizden en büyük desteği alıyorsunuz Kavini büyütürken Aranızda mutlaka, nesil farklılığından kaynaklı fikir ayrılıkları oluyordur Sorunlar yaşıyor musunuz?

Örneğin, annem Kavine bir şey yedirmeye başlıyor, ikinci kaşıkta Kavin ağzını çeviriyor, "Tamam, tamam bunu beğenmedi kızım" diyerek onu kedilere götürüyor ve ikinciyi yapıyor Doktor arkadaşım da diyor ki: "Sevinççiğim beğenmediği bir şeyi ısrarla verin, yemese, yediğini çıkarsa bile o tat ona gidiyor, diğer türlü tek tip beslenen bir çocuk olacak" diyor ama annem Kavine kıyamıyor Annemle en çok birbirimize girdiğimiz konuların başında, annemin Kavini lahana bebek gibi giydirmesi geliyor Rahmini üşütebilir diye ayaklarını yere bastırmıyor "Üzerini ört, kelebeğin kanadından üşür, gece uyurken üzerine kar yağar" gibi sözlerle bazen beni ikna etmeye çalışıyor Pamuklar içinde Kavini büyütmeye çalışıyor, ben de biraz o pamuğun dışına çıkarmaya çalışıyorum Bu konularda hırlaşıyor ve zıtlaşıyoruz Benimle annem arasında 31 yıl var, 20 yaşında bile doğursa, annenin seni büyüttüğü ekolden 20 yıl ötedesin Her şey çok değişiyor Ben inek sütüyle büyümüş bir çocuğum örneğin ve annem bana lıkır lıkır içirmiş onu Şimdi inek sütü 1 yaşa kadar yasak Ne sütlaç yapabiliyorum inek sütüyle ne başka bir şey Yasak! "E anne biz içtik de ne oldu?" "Olmaz, mümkün değil kanıtlanmış" şeklinde bir cevap alıyorum Kavin doğurduğunda da kuvvetle muhtemel, şu anla çok çatışan bilgiler alacak Oda bana: "Ya anne ya, sus anne Allah aşkına Sen şimdi gelmişsin 50 yaşına bana buradan atıyorsun, tutuyorsun" diyecek Buna bile hazırım Kavin ile gelecekte olacak ilişkimdeKızınız için nasıl bir gelecek düşünüyorsunuz?

Kızım için hep hapşırdığında söylediğim gibi (çok hapşırır): "Uzun yaşa, parlak yaşa kızım, gözlerin kamaşsın" diyorum Ona çok parlak bir yaşam hayal ediyorum ama bu parlaklıktan kastettiğim şey, hayatında ne ile meşgul olursa olsun, isterse ev hanımı olsun, bir mesleği olmasın, çok parlak bir yaşamı olsun istiyorum ve bunu o kadar gönülden istiyorum ki, çok mutlu olsun Artık çok iyi bir kariyer mi yapar bilmiyoruz ama Kavinin burcu Akrep, yükseleni Koç Kariyer endeksli, başarı hedefli, küçük bir sınav kağıdı başarısızlığına bile asla tahammülü olamayan iki burcun karması Kavin Bu tipin benimle o kadar alakası yok ki hayatta Ben sınavdan sıfırın altında sıfır alayım, arkadaşlarımla o sınav sonrası çıkıp gideceğim kafede içtiğim şeyin tadı beni mutlu eder Bu çocuk değil sıfır 5te 4 alsa eve gözyaşları içinde dönecek, dolayısıyla hayatta ne seçerse seçsin, kahkahası bol bir çocuk olsun Öyle bir dünyaya doğdu ki, dünyanın nereye gittiği belli değil dolayısıyla benim yaşadığım dünyadan da daha iyi bir dünyada yaşasın, daha az acılı bir dünyada yaşasın, bu nasıl mümkün olacak bilmiyorum amaSayın Sevinç Erbulak'a, değerli paylaşımlarından dolayı teşekkür ederiz******Dikkat: Bu röportajın tüm hakları AnneyizBiz'e aittir İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz ? Diğer röportajları okumak için tıklayınız[/b]

Kaynak: Anneyiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com