Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Cinsellik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
boşalma, erken, sorunum, yapmalıyım

Erken Boşalma Sorunum Var Ne Yapmalıyım?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Erken boşalma sorunum var ne yapmalıyım?

Cinsel oyuncaklar fayda sağlayabilir

53 yaşındayım Erken boşalma sorunum var Karımı mutlu etmek için yatakta çok çaba sarfediyorum ama olmuyor Yapay penis almayı bile düşünüyorum ME/Kayseri

Erken boşalma, erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur Bu sorunu yaşayan bir erkek, eşini tatmin edememe kaygısı yaşar ve umutsuzluğa kapılır Oysa ki erken boşalmanın tedavisi cinsel terapi ile mümkündür Eğer kendinize güvenir ve inanırsanız sorunun üstesinden gelebilirsiniz

ÇABA GÖSTERMELİSİNİZ
Bunun için boşalma refleksi üzerinde istemli kontrol elde etmeye çalışmanızda fayda var Cinsel oyuncakları ise seks hayatınızı renklendirmek için kullanılabilirsiniz ancak eşinizi tatmin edemediğinizi düşündüğünüz için bunlara yönelmek yerine, önce erken boşalma sorununuzu çözmek için çaba göstermeniz daha doğru olacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

ne yaptım ise üstesinden gelemedim bana yardımcı olursanız sevinirim veya ne gibi şeyler yapmalıyım teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Aşağıdaki konuları inceleyiniz

Erken boşalma tedavisi

Erken boşalma sorunum var ne yapmalıyım?

Erken Boşalma

Erkekde Erken Boşalma Sorunu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Cinsel hayatınızı renklendirin!

* Soru: Ben evli bir erkeğim ve dokuz aylık oğlum var Çocuktan önce seks hayatım düzenliydi Şimdi erken boşalma problemi yaşıyorum Ne yapmalıyım? VF/ İzmit

Doktorunuz aksini belirtmediği sürece doğumdan bir süre öncesine kadar cinsel ilişkiye girmeye devam edebilirsiniz Doğum yapmak kadının fizyolojisinde belirli oranda değişime yol açar

Aşk oyunları
Ruhsal olarak da eşinizin hamilelik dönemi ve doğum sonrasında yaşayabileceği birtakım ruhsal değişimler olabilir Bu nedenle cinsel ilişki grafiği değişiklik gösterebilir Erkekler eşleri hamile olduktan veya doğum yaptıktan sonra kendi içlerinde farklı ruh halleri yaşayabilirler Doğum yapan ve artık anne olan eşe karşı duygulanımları değişebilir Bu nedenle erkeklerde erken boşalma ya da sertleşme bozukluğu baş gösterebilir Seks hayatınıza renk katacak fanteziler kurmanız, değişik aşk oyunlarını denemeniz, eşinizden cinsel ilişkiyi başlatıcı olmasını istemeniz veya ön sevişmeyi uzatmanız işe yarayacaktır

DR CEM KEÇE

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

Konu hassas ama üzülmeyin!

* Soru: Ben 24 yaşındayım Erken boşalma sorunuyla uğraşıyorum Bekarım ve hastaneye gitmeye de utanıyorum Sizce ne yapmalıyım? DT/Osmaniye

Erken boşalma erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur ve her zaman tedavisi vardır, rahat olun Ancak biliyorsunuz ki, erkekler için cinsellik hassas bir konudur ve bunu gurur meselesi yapmak sorunları ağırlaştırabilir Sorunu kafanıza takmayın'Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek' adlı kitabımı edinip, içindeki alıştırmaları uygulamanız da sorunun çözümünde faydalı olacaktır

DR CEM KEÇE

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

Uyum sağlamak zaman alır!

Ben altı aylık evli bir erkeğim Cinsel ilişki esnasında erken boşalma sorunu yaşıyorum Eşim de ilişkiye girmekten korktuğunu söylüyor Ne yapmalıyım? DY/Mersin

Anlattıklarınızdan sorunlarınızın çift taraflı olduğu anlaşılıyor Eğer hem erkek hem de kadın cinsel açıdan deneyimsizse, evliliğin ilk zamanlarında cinsel sorunlar ortaya çıkabilir Eğer bu sorunu 'kendiliğinden düzelir ya da zamanla geçer' diye düşünürseniz, yıllarca sürebilir Erken boşalma evliliğin ilk günlerinde ortaya çıkar, eşinizle cinsel açıdan uyum sağladıkça düzelir Ancak eşinizin de korkuları olduğu için uyum sağlamanız zaman alır

ÇÖZÜMÜ VAR!
Eşinizin neden doktora başvurmak istemediğini bilemiyorum Belki cinsel sorunları mahrem kabul edip utandığı ya da çözümü olmadığını düşündüğü için olabilir Ancak çözümü vardır Bu nedenle size önerim; eşinizle birlikte evlilik terapistine başvurmanızdır

CİNSEL TIP DERNEĞİ BAŞKANI DR CEM KEÇE

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

Eşim aldatacak diye korkuyorum

Seks her şey değildir!
Benim erken boşalma sorunum var ve bu, eşimi de çok rahatsız ediyor Eşim beni aldatacak diye çok korkuyorum Bana, yol gösterirseniz sevinirim ÖC/Adana

Erken boşalma, neredeyse her erkeğin en büyük korkularından biridir Cinsel ilişkiyi bir savaş haline getiren veya aşırı derecede performans kaygısına düşen erkeklerde, erken boşalma daha fazla görülür Erkeğin olumsuz duygu ve düşünceleri bu durumu tetikleyebildiği gibi, kadının tepkileri de erkeğin kendini daha da kötü hissetmesine neden olabilir Bu sorun yüzünden eşiniz sizi aldatmaz, rahat olun Çünkü kadın cinsellikte sadece sekse değil, öncesine ve sonrasına da önem verir Önemli olan aranızdaki karşılıklı güven ve anlayışın gelişmiş olmasıdır

EGZERSİZLE ÇOK KOLAY!
Erken boşalma cinsel terapi ile kısa sürede çözülebilir Ben, vakit geçirmeden terapiye başvurmanızı öneririm Ayrıca sevişirken tam bir sertleşme olduktan sonra sırtüstü yatın ve bütün dikkatinizi penisten aldığınız duyumlara odaklayın Bu sırada partneriniz ilk aşamada kuru elle, ikinci aşamada ise bebe yağı ile penisinizi uyararak mastürbasyon yapmaya başlasın Boşalmak üzere olduğunuzu hissettiğinizde partnerinize 'dur' deyin '

DUR-BAŞLA' TEKNİĞİ!
'Dur-başla' tekniği adı verilen bu uygulamada acil boşalma isteğiniz geçinceye kadar bir dakikadan kısa bir süre bekleyin ve sonra 'başla' diyerek partnerinizden yeniden penisinizi uyarmaya başlamasını isteyin Bu şekilde beş kez durdurduktan sonra dördüncüde boşalabilirsiniz Boşalmadan hemen önceki duyumları tekrar tekrar uzatılmış olarak yaşamanız önemlidir Bu şekilde boşalma denetimi sağlandıktan sonra, partnerinizin üstte olduğu bir pozisyonda cinsel birleşmeye geçin Bu egzersizler ile sadece uzun süreli boşalma kontrolü sağlanmakla kalmaz Aynı zamanda orgazmınızın kalitesini de yükseltebilirsiniz

CİSED GENEL BAŞKANI DR CEM KEÇE

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

Cinsellik için acele etmeyin!

16 yaşında bir erkeğim, sürekli kızları arzuluyorum Erken boşalma sorunum var Ne yapmalıyım? KT/Tokat

Şu an ergenlik dönemi içindesiniz Bu dönem hormonların yoğun bir şekilde çalıştığı ve cinsel dürtülerin fazlasıyla atak olduğu bir evredir Kızları arzulamanız ve cinselliği yaşamak istemeniz son derece normal bir durumdur Aşırıya kaçmadan mastürbasyonla cinsel dürtülerinizi tatmin edebilirsiniz Eğer aktif bir cinsel yaşantınız yoksa erken boşalma sorununuz da yoktur Bunları kafanıza takmamanızı öneririm Zamanı geldiğinde, doğru zaman, doğru yer ve doğru kişiyle cinselliği yaşayacaksınız Bunun için acele etmemenizi öneririm

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

Anın tadını çıkarmayı deneyin

15 yıllık evliyim ve erken boşalma sorunum var Erken boşaldığım için zevk almıyorum Sizce neden? MN/Van

Erken boşalan erkeklerin en sık yaşadıkları sorun, ne zaman boşalacaklarını düşünmekten cinsel ilişkiye odaklanamamaları ve haz alamamalarıdır Cinsel terapide erkeğe anın tadını çıkarmaya odaklanması öğretilir ve böylece cinsellikten aldığı hazzın da farkına varır

UZMANA DANIŞIN!
Bu arada makat, yumurtalık ve kasıkları çevreleyen kaslara 'aşk kasları' adı verilir Erken boşalmayı yaratan önemli faktörlerden birisi de 'aşk kasları' adını verdiğimiz PC kaslarının kontrol edilememesidir Bu kaslar, aynı zamanda işerken işemeyi yarıda kesen, idrar akışının kontrol edilmesine yardımcı olan kaslardır Bu kaslar, kasıldığında meni kesecikleri ve idrar yollarına baskı uygular Erkekler bilinçli olarak 'aşk kasları'nı gevşeterek, boşalmanın akışını engelleyebilir Sizin sorununuz 'aşk kasları'yla ilgili olabilir, bir uzmana danışmalısınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

Sorununuzun tedavisi var

Eşimin erken boşalma sorunu var Aramızda cinsel birleşme olmadı Bu sorunu nasıl çözebiliriz? GU/Bursa

Cinsel sorunlar çiftin hem cinsel hayatını hem de evlilik hayatını olumsuz etkiler Ama yaşadığınız cinsel sorunların yüzde 100 tedavisi var, rahat olun Öncelikle cinsel konuları konuşmalı ve sorunun ne olduğunu anlamaya çalışmalısınız Sorunun ne olduğunu anlamanız için cinsel terapiste başvurmanızı öneririm

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #11
Prof. Dr. Sinsi

Cinsellik iki kişi arasındadır

Erken boşalma sorunu olan bir erkeğim Bu konuda yardım almak istiyorum Ancak eşim kendisiyle ilgili deneme yapılmasını istemiyor Ne yapmalıyım? SL/Hatay
Cinsel ilişki iki kişi arasında yaşanır O yüzden 'Ben tek başıma halletmeye çalışayım' diye bir şey genellikle söz konusu değildir Tabii ki tedaviye tek başınıza başlayabilirsiniz Ancak eşiniz de size tedavi sürecinde destek olmalı ve üzerine düşeni yapmalıdır Öncelikle her ikinizin de cinselliğe bakış açısı üzerinde durulmalı, cinselliği eşler arasında bir paylaşım olarak görmeniz gerekmektedir Tedavi sürecinde zaten sadece soruna odaklanılmaz

KONUŞABİLMELİSİNİZ
Çiftin cinselliği bir bütün olarak ele alınır ve çiftin yakınlaşması, cinselliği konuşabilmesi, kendini daha iyi ifade edebilmesi üzerinde de çalışılır Hem bireysel hem de çiftin birlikte yapacağı egzersizler verilir Yani sorunun çözümü ikinizin elindedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #12
Prof. Dr. Sinsi

ben de yeni evlendim eşim erken boşalıyor yardum edin
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #13
Prof. Dr. Sinsi

ben 19 yaşımdayım bende erken boşalamıyorum ilk posta yarım saat sürüyor ve ikinciye halim neredeyse kalmıyor partnerlerim bundan çok memnun ama ben değilim çok yoruluyorum ne yapmalıyım
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com