Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hikayesi, mavi gül

"Mavi Gül" ün Hikayesi

Eski 06-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

"Mavi Gül" ün Hikayesi

Bundan uzun yıllar önce ülkenin birinde Yusuf adında bir delikanlı yaşardıYusuf fakir ama gayet çalışkan bir gençti

Yusuf çiçek yetiştirip satarak geçinirdiOnun ünü bütün ülkede bilinirdiHiçbir çiçek onun bahçesindekiler kadar güzel değildi

Padişah ölen bahçıvanı yerine yusufu işe almışYusuf başlamış sarayın bahçesini güzelleştirmeyeBirgün pencereden bahçeyi izleyen padişah kızını görür ve ona o an deliler gibi aşık olurGözlerini ondan alamaz ve bir süre onu izlemeye başlarBir an sonra padişah kızı onu farketmiş ve inci gibi dişleriyle ona bakarak gülümsemişSonra içeriye geçmiş

Yusuf işine geçmiş ama aklı hala padişah kızındaydıSürekli onu düşünüyor onunla ilgili hayaller kuruyorduOnunla evlendiğini ve aslan gibi iki çocukları olduğunu düşlüyorduYusuf hergün bir yandan bahçenin bakımını yapıyor bir yandanda prensesin pencereye gelip etrafı izlemesini bekliyordu o geldiğinde o da onu izlerdi

Günlerden bir gün padişah kızı yanına nedimelerini de alarak bahçede gezintiye çıkarBahçenin eşsiz güzelliğini bir kez daha anlar ve nedimelerinden birini çağırarak

--Bu bahçenin bahçıvanını yanıma getir diye emrederNedime hemen gider yusufu bulur ve prensesin karşısına getirir prenses nedimelerine dönerek:

--Siz saraya çıkınız derNedimeler ordan ayrılırlar prenses ve yufu baş başa kalırPrenses yusufa:

--Hiç bu kadar güzel bahçe görmemiştim derYusuf yarı utangaç biçimde:

--O sizin güzelliğiniz prensesim derPadişah kızı yusufa dönerek :

--Senin adın nedir? diye sorar yusuf:

--Yusuf prensesim der

Prenses:

--Yusuf senden özel bir şey isteyebilir miyim? diye sorar

Yusuf:

--Ne demek prensesim emriniz başım üstüne diye cevap verir

Prenses:

--Ben benzerinin sadece ay prensesinde bulunan,'Mavi Gülü' benim için bulmanı istiyorum derYusuf her ne kadar mavi gül'ün dünya üzerinde yetişmediğini bilsede aşık yüreğiyle prensese hayır diyememişPrenseste ''Mavi gülü elime alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum'' diyerek ordan ayrılmışPrenses gittikten sonra yusuf kara kara düşünmeye başlamışBen nasıl,nerden bulurum mavi gülü diyor işin içinden çıkamıyormuş

En son ellerini açarak Tanrıya şöyle dua etmiş

--''Ey Tanrım! Ey kimsesizlerin kimsesi,yardıma muhtaç insanların dermanı,merhameti bol tanrım sen benim derdimi biliyorsun ben bu işin içinden çıkamıyorum bana yardım et Tanrım'' diyerek uyumuşGece rüyasında gökten yıldızlara benzeyen cisimlerin ka¤¤¤¤¤ sarayın bahçesine indiğini görür ve ne olduğuna bakmak için dışarıya çıkarbahçenin ortasına geldiğinde gördüğü ışığın parlaklığından bir süre etrafını göremez olur gözleri ışığa alıştığında karşısında 3 tane daha önce hiç görmediği varlıkları görür

Ortada duran birkaç adım yaklaşarak:

--Merhaba yusuf derBen Aşk meleğiyim sağımda duran iyilik meleği solumda duran ise Doğa'dan sorumlu melekSana yardım etmeye geldikTanrı mavi gülü bulmanda bizi sana yardım etmekle görevlendirdi

Daha sonra Melek geri çekildi ve Doğa meleği yanında ki kırmızı gül fidanına dönerek:

--Ey kırmızı gül fidanı; Tanrının emriyle sana hemen eşsiz ve benzersiz mavi gül fidanına dönüşmeni istiyorum derFidan hemen değişmeye başlar ve çok güzel, çok alımlı bir gül fidanına dönüşür ki Yusuf bile böylesini daha önce ne görmüş ne de duymuşturDoğa meleği işini bitirdikten sonra geri çekilir

İyilik meleği öne çıkarak;

--Ey mavi gül fidanı,Tanrının emriyle her bir zerrenin iyilik,güzellik içinde mavi gül olarak açmanı istiyorum derBunun üzerine fidan'dan bir tomurcuk çıkar ve açmaya başlar yavaş yavaş mavi güle dönüşür ama orta kısımı oluşmamıştır

Sonra iyilik meleğide geriye çekilir ve Aşk meleği öne çıkarak:

--Ey iyilik ve güzelliklerle yoğrulmuş mavi gül Tanrının emriyle sana sahip olacak prensesin seni kokladığı an bütün kalbiyle yusufa aşık olmasını sağlamanı istiyorum derBunun üzerine mavi gül'ün etrafını bir ışık bulutu kaplar Yusufun gözleri kamaşır ışık bulutu büyür büyür ve bütün bahçeyi etkisi altına aldıktan sonra hızla mavi gül'ün ortasında ki boşluğa girerek orayı doldururMelekler işlerini bitirdiğinden uçup ordan giderler yusuf da rüyadan uyanır sabah olmuştur hemen bahçeye koşar mavi gül'ün aynı yerde durduğunu görür ve rüyasını gerçek yaptığı için Tanrıya şükreder

Daha sonra prensesin nedimelerinden birinin yanına giderek:

--Prensesimizin benden istediği bir şey vardı gidip söyleyiniz isrediği şeyi artık gelip alabilirler derNedime yusufun dediklerinden bir şey anlamamışltır ama gidip prensese söyler prenses heyecanla hızlıca yusufun yanına gelerek:

--Nedimeden duyduğum doğru mu? diye sorar

Yusuf:

--Evet prensesim der ve prensesi gül'ün yanına ¤¤¤ürür gülü görünce ilk önce gözlerine inanamayan prenses daha sonra hemen gülü kopartır eline alır ve hemen koklamaya başlarBir an sonra başı dönmeye başlar ve kendinden geçip yere yığılırNedimeler durmu padişaha bildirirlerYusufun kızına bir şey yaptığını sanıp o an hemen Yusufun boynunun vurulmasını emrini verir cellatlara Yusufun boynunu vurdurarak cesedini karanlık ormana gömdürür

Prenses daldığı 3 günlük bir derin uykudan sonra çok zinde yaşama enerjisiyle ayağa kalkar ve ilk iş olarak nedimelerine Yusufu sorarAcı haberi öğrendiğinde hemen gül'ünü ister ve onu alıp bakar ki yarısı solmuştur gülünPrenses tam 1 hafta yemeden,içmeden,uyumadan devamlı olarak ağlar ve gözyaşı döker

Bir hafta sonra gece bir uyku bastırır ve rüyasında Yusufu görürÇok güzel bir evde çok güzel bir bahçe yetiştiriyormuşBahçesinde her çeşit çiçekten pekçok sayıda varmışAncak mavi gülden sadece bir tane varmış

Yusuf prensese dönerek:

--Burası cennet ve burası da bizim evimiz prensesimHerşey sizi bekliyor lütfen artık yanıma geliniz derPrenses uyanır bakar ki daha sabah olmamış tüm saray uyumaktadırAklından hep rüyası geçiyor,zihininde yusufun dedikleri yankılanıyorduBirden mavi gülü eline alır ve penceresini açar ve kendini boşluğa bırakır

Sabah sarayda bir kıyamet koparAğlayanlar,üzülenle inleyenler her yerde görülüyorduPrensesin cansız bedeni yerde yatıyor ama yüzü Dolunay gibi parlıyor ve yüz ifadesi sanki gülümsemeyi andırıyorduİki elinin arasında tamamen solmuş olan mavi gül duruyordu

İşte bu nedenledir ki Dünyaya artık mavi gül gelmeyecekÇünkü yusuf ve prenses aşkı birde yaşanmayacakMavi gül dünyaya sadece bir kere geldi, Gelişi de aynen böyleydi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com