Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
batı, islamla, kitabının, yüzleşen, özeti

İslam'la Yüzleşen Batı Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İslam'la Yüzleşen Batı Kitabının Özeti

İslam'la Yüzleşen Batı

İnancına bağlı bir Hıristiyan Kur'an'a ve Peygamber Muhammed'e karşı olamaz, tıpkı bir Müslümanın Mesih'in sırrına karşı olmadığı gibi Aynı şekilde Müslümanlar Hıristiyan inancım paylaşmaksızın, İsa'yı yüceltirler ve onun Allah'ın nezdindeki seçkin yerini kabul ederler Peki, aynı şekilde Hıristiyanlar da Müslüman inancını paylaşmasalar bile Kur'an'ın Allah kelamı, Muhammed'in de O'nun elçilerinden biri olduğunu kabul edemezler mi? Kabul etmek zorunda değiller mi?

Fransa ve Doğu arasındaki ilişkileri hatırlatan De Gaulle: "Akdeniz'in diğer tarafında gelişme yolunda olan ülkeler ve bu ülkelerin bir medeniyeti, kültürü, insancıllığı ve bizim endüstrileşmiş toplumlarımızda kaybolma sürecine girmiş insanî ilişkiler vardır

Eğer biz büyük medeniyetlerin beşiği olan Akdeniz'in çevresinde Amerikan modeline benzemeyen ve insanın araç değil amaç olacağı endüstriyel bir medeniyet kurmak istiyorsak, kültürümüzü çok geniş bir şekilde onların tamamına açmamız gerekir

Yazar : Michel Lelong

Yayınevi : Ufuk Kitapları

Sayfa Sayısı : 144

Etiket Fiyatı : 6,00 YTL

Basım Tarihi : Haziran 2006

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com