Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kediler

Kediler

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kediler

Kediler Yazısı - Kediler Şule Meryem Canpolat - Şule Meryem Canpolat Yazıları

kediler son bir kaç yüzyılda evcil lakabıyla girmiş aramızabu yüzden henüz acemiler ve yırtıcı ya da nankör olarak algılanabiliyorlaronlara süre vermeliyiz bencealıştıkça bize, seveceklerdir elbette

gelgelelim bizim mazideki kediye

kedi beslemek bir yara benim içinçok küçükken, kız kardeşimle gizlice evimizin yanındaki kilerde kedi besleme projesine atılmış ,epey de başarılı olmuştukdaha kedinin köpeğin kıymetinin bilinmediği yıllarbiz ilki başaranlardanız

gel zaman git zamanaylardan mart olmalıevet muhakkak martyavrulamasın mı bizim kedioyyzaten gizli bakıyoruzal başına belayıaile çoğaldımasraflar arttıkardeşim cin gibi ve cesurdubense korkak ve çekingenyine de iyi bir takım gibiydik

annem anlayacak diye ödüm kopuyor benim, kardeşimse gayet rahatsaklıyoruz yuvasını görünmüyor nitekim

aylardan bayram bu sefer de hem de kurbankediler ne severtabi ki ciğer

bize de bayram oldu ilk defa evlat büyütüyorduk zirakardeşim her mutfağa girmesinde biraz et aşırıyorkemikli kemiksizciğeri nasıl verdik hatırlamıyorum şimdi nankör dememişler kedilere boşuna yememiş hiçbirini,dokunmamış bile ,duruyor öyleyoksa biz bilmiyoruz da hala lohusa mı ne

tatlıydı anne kediya çocuklarbiz kediyi ikinci el almıştıkarabamızdan (olmayan) daha çok sevmiştikemanetti bizeböyle biraz gitti de hiç miyavlaması durmayan yavruları annem farkettigeçtikçe önünden

-burda bir şey var!

-yok anne ,ne olsun

-kedi sesi sanki

-tövbeler olsun anne, uyduruyosun

e sonrası malum annem kilerinin pisletilmesine mi yansın zayi olan etlere mi ,rızkımızdan çaldığımız

altı yaşındaki meraklı ikizler burcu "yaramaz" kardeşim kendi cinsini görüyor gibi sevinçle bir hareket yaptı ve bilmem niye çocuk aklıyla yavrulardan birini evin önündeki su arkına attıtam bir savaş yaşamıştık

meraklı gözler ,gecekondusu yıkılan insanları seyreder gibi bakıyordu bizehem ağladım hem olanca kuvvetimle koştum rahmetli yavrunun peşindenheyhat işe yaramadı ,eceli gelmiş yavrunun suda kaybolup gitti narin cesedi

bir çocuk ne hisseder bunun sonrasında tabi ki bir ömür acıannem de üzüldü sonraama alerjisi vardı ,özellikle de kedilereistemedi bu yüzden kalanları da evde işte böyle

kardeşim aynı arka kendi de düşmüş ama köprünün altında son anda kurtarılmıştıne saçma bir şeymiş su arkları yapılması yollara onu affetim ,yine de benzemesin kaderi arka attığı kedinin kaderineamin

bizim ev hayvanat bahçesi gibi şimdilerde

en küçük ,hepimize okudu ,geçmişin intikamını alırcasına adeta balıklar ,kaplumbağalar ,tavşan, ve kuşlarımız sürekli rahmetli olup yenileri alınan

ve mahalle ile bitireyim (sohbetimiyok yok hayvan sevgisi hakkında irad ettiği hutbemi

tüm kimsesiz köpek ve kediler de yukarıdaki kategoriye girerbu bizim genimize yerleşmiş demek ki ne şikayette bulunduğum veteriner, ne kardeşimin okul müdürü" oniki yaşındaki bir çocuğun zincirle yollarda dolaşıp ,marketten aldığı sütleri köpeklere götürmesine, komşu kasabın kanatlarını kendi eliyle vermesine ve bir baba gibi onları içli içli düşünmesine çare bulamadı bunun temiz koşullarda yapılamaması en büyük sorungaliba dernek kurmak bunun da çözümü belediyemize ve hayvanseverlere duyurulur

serçe beslemek için üç kız kardeş balkonumuza tuzak kuruşumuz ve evde gizli yerde beslerken deşifre oluşumuz da bir dahaki bahara inşallah

Şule Meryem Canpolat

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com