Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Dijital & Analog Uydu Alıcıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arızası, çözümü, skystar2

Skystar2 Arızası Ve Çözümü

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Skystar2 Arızası Ve Çözümü

Kartınız 15-20 kanal mı gösteriyor?

Diseqc Switch değişimi mi yapmıyor?

H yönündeki yayınları mı alamıyorsunuz?

Türksatta cnbc-e,Hotbirdde multivision grubunu izleyemiyor musunuz?

Bazı kanalları izliyorum bazılarını izleyemiyorum mu diyorsunuz?

x kanalı bazen açılıyo bazen açılmıyo diyenlerden misiniz?

Kafayı yemek üzere misiniz?

Durun,Yok öyle kayış atmak

Beraber kartınızın arızasını gidereceğiz

Nasıl mı? İşte yazıyorum

Yukarıdaki sorunlardan en az birinden şikayetçi iseniz (Anten-lnb ayarsızlığından kaynaklanan bir sorun değilse !) Kartınız kesinlikle arızalı

Ve işte çözümü

Çözüme giden 3 yol var

1 Kart garantide ise servise göndermek(bu arızayı genelde servis dışı tutup 25$ gibi bi ücret isterlerAma denemeye değer bir yoldurTabi garanti varsa!)

2 Aşağıda göstereceklerim ve vereceğim bilgileri ya siz ya da işin ehli bir elektronikçiye yaptıracaksınızTabi bu uygulamanın bir riskide varYanlış bir durumda Power supply,Anakart ve ss2 zarar görebilirBu riski Göze alıyorsanız hemen başlayın

3 yol ise kartınızı bir kargoya verip adresime yollamanızdırKartınızın arızasını giderip tekrar size gönderirimSizde mutluluğunuzu ifade eden bir tutarı vereceğim hesap numaram aktarırsınızBu yolu benimsemeyenler,dolandırıcı,üç kağıtçı vs olduğumu ima eden ve doğrudan söyleyenler ve düşünenler olabilirOnlarada saygım sonsuz

Şimdi geçelim arızanın nasıl giderileceğine

Yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz kırmızı çerçeve içerisindeki malzeme bozuk

Malzemenin adı bobin(Kartın ısınmasıyla birlikte bobinde empedans değişikliği meydana gelirBu sebeptende bazen bazı kanalları gösterir bazı kanalları göstermezBu saçmalamaya bu empedans değişikliği sebep olur)

Bobini bir şekilde yerinden çıkarın

Dış kısmındaki kömürü kırınAman dikkat makarayı,yani bobini saracağımız karkası kırmayın

Makaradaki teli sarım yönüne dikkat ederek sökün Usta birisi sökerken kaç kat olduğunu ve sarım sayısını sayarBiliyorum siz saymadınızBen size Söyleyeyim 115 spir,8 kat Telin toplam uzunluğu ise 233,5 cm

Yerine aynı çapta ve aynı uzunlukta ve aynı özellikteki bir teli itina ile sarıyoruz(Burası zor ve sıkıcı bir iştir )

Eveet Şimdi bobini sardık değil mi?

Yaklaşık olarak aşağıdaki resim gibi bişiy ortaya çıkmalı(Sağdakine benzemeliSoldaki orjinal ve arızalı olanıdır)

Çıktı mı?

Güzel

Şimdi onu yerine bir şekilde takalım

Kartıda aynı çıkardığımız slota takalım

Bilgisayarımızı çalıştıralım

Kullandığımız dvbplayer'ı açalımBize sorun yaşatan o kanalları açalım

aaAAA oda ne çalışıyor! Eywah! Artık sizde bir usta oldunuzYaşasın Birisinin Çocukluğunu yaşamama pahasına öğrendiği mesleği siz 10 dakikada öğrendinizBravo

Yok eğer kart çalışmıyorsa olanları söylemek bile istemiyorum

Alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com