Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Karadeniz Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cumayeri, düzce, köyü, ordulukaradere

Ordulukaradere Köyü Cumayeri Düzce

Eski 08-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ordulukaradere Köyü Cumayeri Düzce

Cumayeri Ordulukaradere Köyü - Ordulukaradere Köyü Hakkında - Ordulukaradere Köyü Tanıtımı - Ordulukaradere Köyü Resimleri

Tarihi

Adından da anlaşıldığı gibi köy adını akan ırmaktan almıştır Köye ilk yerleşenlerden olan Keleşoğulları daha sonra Çelikdere, Kurudere, Yenidağ, Kızılüzüm ve Üvezbeli olarak dağılmışlardır

Kültür

Köy derneği Temmuz ya da Ağustos aylarında "Geleneksel Davet" düzenler Köyde geleneksel Karadeniz yemeklerinın her türlüsü yapılır

Coğrafya

Düzce iline 34 km, Cumayeri ilçesine 14 km uzaklıktadır

Köy Muhtarı: AHMET KURU

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2000 372
1997 438

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır Köyde yatılı ilköğretim bölge okulu vardırayrıca köyümüzün merkezi kilitli taşla yapılmıştırcamilerimiz yenilenmiştir

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com