Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kelinde, sahibi

Kelinde Bir Sahibi Var

Eski 08-05-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kelinde Bir Sahibi Var

KELİNDE BİR SAHİBİ VAR

Hayat bazen insanı diyet ödemeye zorlarEsasen zorlayan hayatın kendisi değil muhataplarımızdırÖmer Seyfettin’in o meşhur hikayesindeki gibi kolunu kesip de işte diye diyetin dedirtecek kadar kendini bilmez muhataplarla doludur sosyal hayatBen yapmasam…Ben etmesem…Ben vermesem…Ben tutmasam…elbette hayat mükafat ve mücazatlarla dengelenmişBazen bu dünyada bazen bu hayatın anlamlandırıldığı ahiret hayatında kişi yaptığının karşılığını bulurBu dünyada oluyorsa Gayretullaha dokundu deriz ve tevekkülane bir edeple duruşumuzu bozmayızKonuyla ilgili nefis bir hikayeciği sizlerle paylaşmak istiyorum

Değerli bir veli, artık bütün benliğinden sıyrılmak ister Bunun içinde önce kendinde olan ne varsa bunlardan kurtulmak ister Gider bir berbere ve saçı sakalı ne varsa kestirmek ister Berber kafasının yarısını traş etmiştir ki; içeri bağıra bağıra bir kabadayı girer Doğruca velinin yanına gider ve kafasının traş olan kısmına bir şaplak ekleyerek aynı anda şu sözleri sarfeder:

"kalk bakalım kel traş olma sırası ben de"

Veli hiç ses çıkarmaz ve kendisine söyleneni yapar Arka tarafa geçerek tekrar sıranın kendisine gelmesini bekler

Kabadayı traş boyunca veli zata etmedik hakaret bırakmaz Traş biter ve kabadayı dükkandan çıkar

Bir iki adım atmıştır ki, karşıdan freni patlamış bir şekilde hızla üzerine doğru bir araba gelir Arabanın üzerindeki kazıklar kabadyanın karnına saplanır ve kabadayı oracıkta can verir

Bütün bu olayları şaşkınlıkla izleyen berber, Bİr kabadayıya bakar bir de veli ye; ve

"Hocam der;

"Biraz ağır olmadı mı? "

Veli zat üzgün bir ifadeyle cevap verir:

Vallahi ben; bana bunca söylediği sözlerin hepsini affetmiştim Hakkımı da helal etmiştim Ancak bu KELİN BİR SAHİBİ VAR sanırım O'nun zoruna gitti

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com