Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Nesil Bilinçlendirme Kampı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
babaya, mektup, minik, yürekten, şehit

Minik Bir Yürekten Şehit Babaya Mektup

Eski 07-06-2007   #1
[KAPLAN]
Icontr

Minik Bir Yürekten Şehit Babaya Mektup

MİNİK BİR YÜREKTEN BABAYA MEKTUP

Yine seni özledimYine aklım karıştı babaÖzlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana

Bugün benim doğum günümŞimdi sekiz yaşımdayımbüyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun babaÖnlük bana çok yakıştı Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm çok üzgünüm babaKarlı bir kış günüydüseni bir tabutun içine koymuşlardıYine çok yakışıklıydın Derin bir uykuya dalmıştınÇağırdım defalarca seslendim sana,cevap vermedin küstüm sonraHani söz vermiştin Kartopu oynayacaktık ilk kar yağdığında Hava çok soğuktu ama babannem ağlarken ''oooyyy ciğerim yanıyor'' diyordu

İnsanın ciğeri nasıl yanar baba?

Çok büyük bir kalabalık vardıHerkes ama herkes ağlıyorduHep bir ağızdan ''ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ'' diyorlardıSen şehitsen ölmüş olamazsın

Ölmediysen nerdesin baba?

Kocaman bir Türk bayrağına sarmışlardı tabutunuSen onu hep göklerde görmek isterdin''Kutsal sevdam bayrağım'' derdin ya hani Nedense biraz da kıskandım o zaman seni Affet babaPeki neden anlamıyorum hala

Şimdi sen öldün mü? O zaman vatan bölündü mü?

Çok karıştı aklım babaVatanı kim bölmek ister kiBu büyük günah değil mi? Dedem anlatırdı ya hep ''benim dedem Çanakkale’de şehit oldu vatanı kurtarmak için'' derdi yaO zaman büyük büyük dedem yok yere mi öldü? neden tekrar vatanı bölmek istiyorlar baba? Hani okula gidince her şeyi öğrenecektimBunları neden öğretmiyorlar baba? Bildiğim tek şey var

O da sen yoksun yanımda

Annem çok özlüyor seni biliyorum Babanla gurur duyuyorum diyor İnsan gurur duyunca ağlar mı? Özleme alışır mı baba?

Peki gurur senin yerine kardeşimi koklar mı? Beni maça götürür mü acaba?

Biliyor musun baba,benim ciğerim yanmıyor elledim sıcak değildi fazla Hem duman da çıkmıyor Ama içimde bir yer var Seni her düşündüğümde orası çok acıyor,sızlıyor,sanki kopacakmış gibi oluyorSanki birileri devamlı kalbimi sıkıyorGaliba sen yokken hep hasta oluyorum baba

Bu acı nasıl diner? Ellerin ellerimi nerde bekler? Koşabilmek için seninle yollar bizi nasıl özler? Vatanı hangi canavar böler? Onlara senden başka kim dur der?

Gel de anlat banaAnlat, öğret ki bende şehit olayım baba

(Alıntıdır-Menşure Şahin)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-06-2007   #2
TEMUR38

güzel bi konu teşekkürler
:43:43BLACKROSE <3
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com