Arkadaşım

Eski 08-13-2009   #1
TiFus

Arkadaşım

arkadasim
murat ve niyazi iki cocukluk arkadasidir,murat zengin,niyazi ise fakirdirbir keresinde niyazi artik maddi durumlari olmadigi icin okulu birakacagini söylemistiki,murat arkadasina olurmu,biz kardesiz ben ne icin varim diyerek yardim etmistiseneler gecti ikiside yüksekokula basladi,okulada muratin baska bölümde hoslandigi bir kiz vardi,bir okizla konusmaya kara verdi ve okula gitti,biraz ilerde niyaziyi görmüstü agaca yaslanikyanina gitti,hayrola niyazi napiyosun burda dedi,sana bir firsat bulup anlatamadim murat bizim okulda bir kizi cok begeniyorum ona uzaktanda olsa bakmaya geldimmurat okuldan cikan kizi görünce arkadasina birsey belli etmemek icin sessiz kalirhatta onlari tanismasina yardimci olurevlenmelirine yardimci olur ve zaman gecerki oku bitmistirniyazi kayseriye vali olarak atanir,murat ta kendine bir is yeri acararadan seneler gecer,murat iflas eder,herkes ona git niyazinin yanina,o sana yardim eder,sende ona yaptin dermor önce dirensede gitmemek icin sonunda kayseriye gidervalilik binasina gelince bekci bey ,ben vali beyin arkadasi murat söylermisiniz ben geldimbekci tam iki iceri geder gelir ve vali bey mesgul derniyazinin evine giderken bir yanislik olsa gerk diye düsünürzile ne kadar basti bekledi bilmeden yürürken,karsisina bir adam cikar,hayrola evladim bir sorununmu var dermurat ta ta basindan sonuna kadar herseyi anlatir adam benim bir kuyumcu dükkanim var,gel benimle calis dreve murat baslar calismaya ,yavasca kendini toparlamayaaradan zaman gecer bir gün dükkana yasli bir amca elinde bir sandikla gelir murat,bak oglum seni tanir severimben yarin haciya gidiyorum eger üc aya geri gelirsem bu sandigi gelir alirim senden gelmezsem bu sandik annenin ak sütü kadar heledir sana der ev gideraradan bir,üc,bes ay gecermurat ustasina anlatir durumu,oda madem öyle ,ozaman bu sandik senindir dersandiig acarlarki ici altin,pirlanta,yakut doludurmurat hemen kendine bir kuyumcu dükkani acardükkana arada sirada annesiyle gelen kizla yakinlasinca evlenmeye karar verirlertek kavga ettikleri konu ise murat vali dügüne gelmeyecekder,nisanlisida ayip olur cagirmazsak bizi burda herkes tanir diye diretir ve dügün günü gelir catarmisafirler müzik ,oynayanlar derken birden müzik kesilir ve vali gelir iceriherkez alkislar birden valiyiiste o an murat kosar mikrofonu alir ve ey ahali der siz biliyormusunuzki bu alkisladiginiz vali nasil bir adamdir,der ve baslar anlatmaya ta cocukluktan o güne kadar herseyi( Hikayeyaznet Hikaye , Hikaye oku ) insanlar sokah,vah sesler cikarirlarken,vali bir dakika beni dinlermisinz deevet arkadasim ne anlattiysa dogrudur ,ama birde benden dinleyin der"muratin iflas ettigini duydum ve cok üzüldümonun bana gelecegini biliyordumona mesgulüm dedirttimeve gidecegini bildigim icin karimi arayip kapiyi murata acmamasini söyledimbizim evin yolunda murat ber beyle karsilastisevdigim bir abime ricada bulundum muratla yolda karsilasir gibi tanismasini is teklif etmesini rica ettimmurat ise basladi bir gün kuyumcuya bir yasli adam gitti ,o adam benim babamdi,ve o sandigin icindekiler benim arkadasima vefa borcumduben ona ne yapsam az gelir,ve ven arkadasimi o kadar cok seviyorumki bugün kiz kardesimi veriyorum ona

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Arkadaşım

Eski 08-13-2009   #2
peri

Ellerine saglık olsun

Seviyorum demek önce onsuz olmayı kabullenmektir
Varlığı armağansa yokluğu ceza deği
Varlığının değerini bilmektir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-13-2009   #3
TiFus

SaoL
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com