DHT Nedir ? Azureus ve UTorrent Ayarları (Resimli Anlatım)

Eski 07-26-2009   #1
[KAPLAN]

DHT Nedir ? Azureus ve UTorrent Ayarları (Resimli Anlatım)

Bilindiği gibi Azureus ve uTorrent en çok kullanılan Torrent programlarıdır

DHT, Distributed Hash Table demektir Dağıtılmış Hash Tablosu diye cevirebliriz

Peki Hash nedir , şudur: dosya veri iletişiminde gönderilen verinin eksiksiz olduğunu ispatlamak için verinin sonuna hesaplanarak konulan ektir Yani ben senden 100 MB'lik bir x filmini istedim, sen bana 100 MB'lik bişi gönderiyosun ama bu acaba benim istediğim film mi? işte bunun doğrulamasını yapan şey HASH'tir

DHT açıksa eğer, torrent programı, senin bu siteden çektiğin filmi sitenin dışındakilere de ilan eder yani "hey millet bakın ben bu filmi çekiyorum, isteyen varsa gelsin ona da vereyim" der

ancaaak "aa bu filmi ben de indiriyorum, şu parçayı da senden alayım bari" diyen kişi, indirdiğiniz sitenin üyesi olmayabilir Çünkü DHT açıktır ve sen DHT'sı açık olan herkese bunu ilan etmişsindir bir kere Bu yüzden, gereksiz yere,yabancılara dosya verirsin, ve sana hiçbir fayda sağlamayacak upload yapmış olursun

Oysa ki biz uploadlarımızı kendi aramızda yapmalı, site dahilinde bir trafik döndürmeliyizDHT bir nevi, otlakçıları kendine çeker

utorrent'te DHT'yi nasil kapatabiliriz:

Utorrent'de tercihlere tikliyoruz, ve Bittorrent tercihini seciyoruz,resimde goruldugu gibi sadece " Izleyiciden Scrape Bilgisi iste" isaretli olacak
digerlerini kaldiriyoruz, ve DHT yi kapatmis oluyoruz

Simdi sira geldi Azureus'ta DHT'yi nasil kapatabiliriz :

"Araçlar--Seçenekler--Bağlantı--Eş Kaynakları" Başlığı altından
Sadece Bir İzleyiciden tik i işaretli olacak

"Araçlar--Seçenekler--Eklentiler--Dağıtımlı İzleyici" Başlığı Altından İzleyici Kullanılamaz Olduğunda Yalnızca Normal Torrentleri izle tik i işaretli olmayacak

"Araçlar--Seçenekler--Eklenti--Dağıtımlı VT" Başlığı Altından Dağıtımlı Veritabanını Etkinleştir tik i işaretli olmayacak

"Araçlar--Seçenekler--Paylaşım" Başlığı Altından özel torrent(sadece belirtilen izleyicideki eşler kabul edilir) tik i işaretli olacak

Değişiklikleri kaydedip programı yeniden başlatın

Not: Konuyu aldığımız yerde yalnızca alıntıdır yazıyordu Eğer konunun gerçek sahibi bizimle irtibata geçerse, ismini eğer isterse kaynağın bağlantı adresini konumuza ekleriz

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : DHT Nedir ? Azureus ve UTorrent Ayarları (Resimli Anlatım)

Eski 09-29-2017   #2
double oyuncu ytb

Cevap : DHT Nedir ? Azureus ve UTorrent Ayarları (Resimli Anlatım)

çok iyiydi youtube kanalımada bakın
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com