Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bölgesinin, hayvan, karadeniz, türleri

Karadeniz Bölgesinin Hayvan Türleri

Eski 09-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mera Hayvancılığı: Doğal otlaklarda yapılan hayvancılıktır Et ve süt verimi ahır hayvancılğına göre düşüktür Yağışın fazla olduğu yıllarda otlakların gürleşmesine bağlı olarak et ve süt üretimi artar

Küçükbaş Hayvancılık: Karadeniz bölgesinde koyun ve keçi besiciliği yapılmaktadır

Büyükbaş Hayvancılık: Doğu Karadeniz Bölümünde Sığır yetiştiriciliği, genelinde ise Manda yetiştiriciliği yapılır

Bütün bunların dışında Türkiyedeki balık üretiminin %81'i de Karadenizden sağlanır

Ayrıca Karadenizde aşağıdaki hayvan türleride bulunmaktadır Çengel boynuzlu dağ keçisi, yaban keçisi, vaşak, karaca, boz ayı, urkeklik, dağ horozu (huş tavuğu), toy, Kafkas engereği, Çoruh engereği, kurt, yaban kedisi, kara akbaba, kızıl akbaba, telli turna, bıldırcın kılavuzu, küçük kerkenez, kınalı keklik, tahtalı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com