Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2010, affı, tasarısı, yasa, öğrenci

Öğrenci Affı Yasa Tasarısı 2010

Eski 11-11-2010   #1
Cloud
icon111

Öğrenci Affı Yasa Tasarısı 2010

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğrenci affı ile ilgili tasarı çalışmalarına başladıklarını bildirirken öğrenci affı yasa tasarısının, Eylül ayı içerisinde Bakanlar Kurulu`na, çalışmalarına başlamasıyla birlikte Meclis gündemine gelmesi bekleniyor

Bakan Hüseyin Çelik on binlerce öğrencinin merakla beklediği öğrenci affıyla ilgili Bakanlık bürokratlarına bir taslak hazırlamaları için emir verdiğini açıkladı

YÖK, birinci boyutta, sayısal verileri toplayacak YÖK ikinci boyutta ise üniversitelerin kapasitesini ve durumlarını irdeleyecek Üçüncü boyutta ise pedagojik yönden öğrenci affının sonuçları, öğrencilerin birbiri ile uyumu ve üniversitelerdeki sisteme etkisi incelenecek Dördüncü boyutta öğrenci affının toplumsal boyutunu ortaya koyacak olan YÖK, bu boyutta okulları ile ilişiği kesilmiş olan öğrencilerin psikolojik durumu, ailelerin durumu ve bu boyutu ile affın gerekliliği konularını işleyecek

Söz konusu rapor doğrultusunda Bakanlık tarafından bir tasarı taslağı hazırlanarak, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından Bakanlar Kurulu`na sunulacak Bakanlar Kurulu`nda söz konusu taslağın onaylanması halinde ise "öğrenci affı yasa tasarısı" TBMM gündemine getirilecek

Bakanlar Kurulu`nun da onaylaması halinde en geç Ekim ayına kadar yasa tasarısını Meclis`e göndermesi bekleniyor

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com