Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
komşu, nelerdir, ülkeler

Komşu Ülkeler Nelerdir?

Eski 11-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Komşu Ülkeler Nelerdir?

yurdumuza komşu olan ülkeler - yurdumuza komşu ülkeler nelerdir - ülkemize komşu olan ülkeler - ülkemize komşu olan ülkeler hangileridir - ülkemize komşu olan ülkeler nelerdir

Ülkemizin toplam kara sınırları uzunluğu 2753 km dir Ülkemize komşu olan ülkeler ve bu ülkelerle olan sınır uzunluklarımız şu şekildedir

Güneydoğu sınırımızda Suriye bulunur ve 877 km ile en uzun kara sınırı olan komşumuzdur
Güneydoğu sınırımız Irak ile devam eder ve 331 km sınır uzunluğu vardır
Doğu sınırımızda Kuzeye doğru İran(454 km sınır uzunluğu ) , Nahçivan , Ermenistan ve Gürcistan ile ülkemizin Kuzeydoğusuna ulaşılırBu üç ülke ile toplam kara sınırı uzunluğumuz 610 km dir
Kuzeybatıda Bulgaristan 269 km ve Yunanistan 212 km ile sınırlarımız çevrilidir

Ülkemizin kıyı uzunluğu ise 8333 km olup kara sınırlarımızın 3 katına yakındır
Ülkemiz doğu batı uzunluğu ve kuzey güney genişliği ise Iğdır ovasının doğusu ile Biga yarımadası arasında 1600 km uzunlukta ve Kuzeyde Kerempe burnu ile güneyde Anamur burnu arasında 650 km genişliğe sahiptir

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Komşu Ülkeler Nelerdir?

Eski 06-02-2014   #2
eminenur
Icontr

Cevap : Komşu Ülkeler Nelerdir?

ben komşu diyorum sınır değil MA YİNEDE yazarım
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com