Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Bilmeceler & Bulmacalar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
geçirmemesi, profesörünün, soru, üniversite, öğrencisini

Bir Üniversite Profesörünün Öğrencisini Geçirmemesi Ve O Soru

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bir Üniversite Profesörünün Öğrencisini Geçirmemesi Ve O Soru

üniversite son sınıfta okuyan melih in bütün dersleri iyi ve o sene üniversiteyi bitireceğini umuyor köyüne gidip yuvasını kuracak evlenip ama sadece bir dersten geçemiyor o dersin prof uda çok yerli yerinde herkese hakkını veren bir hoca ama sınavda sorduğu sorular gerçekten çok zor puanı 45 in üstüne çıkan öğrenciler onun dersinden geçiyorlar ama melih sınavda 44 puan alıyor hocasına yalvarıyor: "hocam lütfen geçirin bir sene daha burada kalmak istemiyorum" der ama nafile prof melihi geçirmez
ve melih bir sene daha üniversite okumak zorunda kalır o sene köyüne gitmez ve harıl harıl ders çalışır yine sıvavlar yaklaşır ve yine o prof un dersinden geçemez ve hoca yine onu sınıfta bırakır
prof un odasına kapıyı çalmadan girer ve bağırmaya başlar:
"sen ne biçim hocasın ben senin yüzünden 2 senedir üniversiteyi bitiremedim"
diye isyan eder
prof: "dur oğlum, gel otur biraz sakinleş" der
melih oturur, biraz sakinleştikten sonra aklına bir fikir gelir
"hocam; size bir soru soracağım eğer bu sorduğum soruyu bilirseniz istediğiniz kadar beni sınıfta bırakabilirsiniz ama bilemezseniz beni geçireceksiniz bir hafta süre vereceğim size" der
prof ta prof luğunun verdiği güvenle bunu kabul eder ve melih soruyu sorar

"hocam bana üç şey söyleyin
bu üç şeyden biri yasal olsun ama mantıklı olmasın
diğeri mantıklı olsun ama yasal olmasın
öbürü de ne mantıklı olsun ne de yasal olsun?"

soruyu sorduktan sonra odadan çıkar bir hafta boyunca melihi hiç takmaz haftanın son günü melih aklına gelir bu soruyu her yerde araştırır her yere sorar ama bir cevap bulamaz
ertesi gün melih hocanın odasına girer ve hocanın sorunun cevabını bulamadığını duyunca sevinir ve sonunda üniversiteyi bitirir

aradan bir ay geçer ve prof hala bu sorunun cevabını düşünmektedir sınıftan çalışkan ve zeki bir öğrenci seçer ve odasına çağırır bu öğrencide melihin en yakın arkadaşlarından biridir ama prof bunu bilmiyordur
soruyu sorar ve melihin arkadaşı cevabı bildiğini söyler
cevabı duyduktan sonra çok şaşırır ve kalp krizi geçirir

evet arkadaşlar bende size soruyorum nedir bu sorunun cevabı??
not: lütfen hikayeyi iyi okuyun!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com