Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Şaşırtıcı / Ürpertici Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
evimizdeki, hayalet

Evimizdeki Hayalet

Eski 06-12-2007   #1
jojo'slover

Evimizdeki Hayalet

Pencerenin önüne oturuyorumKül rengi akşamlardan biri başlıyor yineİnsanlar, akşamın geldiğini fark ederek tüneğine tüneyen tavuklar gibi evlerine çekiliyor, ve cadde birazdan ıssızlaşıyorÇocukluğumun geçtiği kasaba yıllarına dönüyorum
doğduğum evi hayal meyal hatırlıyorum, bahçenin içinde kocaman bir ceviz ağacı vardı, amcanın karısı dikmişti galibaTek katlı, taştan yapılma, evin rüzgar vurdukça garip sesler çıkaran pencere kapakları, ve gök gürültülü gecelerde, bir kadın çığlığına benzeyen sesler içimde ürperti yaratırdıEbem, bu seslerin bahçeden geldiğini söylerdiHalamın kızı, Bedriye, bizim bahçede bir mezar olduğu, ama bu mezarda kimin yattığını kimsenin bilmediğini söylerdiEskiden evin içinde tuvalet olmadığı için-, tüm kasaba evlerinde tuvaletler dışarıdadır, çişimi yapmak için korka korka yüz numaraya girerdim Arkamdan sanki bir tutacakmış gibi bir hisse kapılır, kaçarak eve girerdimGeceleri , gerçekten de bahçeden tuhaf sesler geliyordu Ebem, çişimi yaparken, sakın ceviz ağacının dibine işeme, gece sıcak su dökme diye beni uyarırdıEbeme sorardım, " torunum Cinler adamı çarpar derdi
O günden sonra Cin korkusu içime iyice yerleşmişti Hacı amcamın köyüne gittiğimde, köy çocukları küllükte gece yarılarına kadar korkusuzca oynarken, ben evden dışarı çıkmazdımAmcamın kızları, mısır koçanları içinde ,anne ve babalarının yatmasını da fırsat bilerek geç vakte kadar oynarlardıEn çok ta söbe oyunu oynarlardı Biri ebe olur, gözlerini kapar, diğerleri saklanır, gidip onları bulmaya çalışırken, kurnaz olan gelir ebenin durduğu yeri söbelerdiCinden sonra, en çok korktuğum yılanlardı Yazın Aleyçikte "bağ evi" yatılırdıAmcanın kızları yere yatak serer yatardıkAma uyuyamazdım, hışır hışır sesler duyardım Bildiğim tüm duaları okurdum, amcamın küçük kızı Nurgül, "yat sabaha
daha çok var !" diye beni teskin etmeye çalışrdı Dışardan hışır hışır diye sesler geliyor derdim "Sana öyle gelmiş, korkacak bir şey yok !"derdi "Ya yatarken boğazımıza yılan akarsa derdim
Yılan, gece olmaz, hem çok sıcakta çıkar yılanlar Sabah, güneşi tepeden doğarken, karpuz tarlasına giderek, karpuzlardan olgun bir tanesini tefeğinden koparan amcamın büyük kızı, Rahime, aleyçiğe
getirir, küçük bir naylon tabağa keserek, yanına da çırpma "soğan domates biber maydonoz" yaparak bize öğle ziyafeti çekerdi
Küllüğe sakın işeme derdi Rahime abla "İşersem ne olur ?"derdim " Dişisine rastlarsan sana aşık olur ! Sonra bir daha, hiçbir kızla evlenemezsin !" derdiGece yatıyordumBir ses, davul zurna sesi
şamata, hayal mi görüyorum aceba dedimHayal değildi, sesler bağın içinden geliyordu Korkudan sesimi çıkaramıyordum, sanki üzerime bir adam oturmuş, boğazımı sıkıyordu, bağırmak istiyordum
ama ne mümkünAmcamın kızları aşağı kavaklığa gitmiştiBostanları vardı orada Birden bir hışıltı
duydum, koskocaman bir kafa, çatal dili olan en az üç metre boyunda bir yılan ,yatağımın yanında durmuyor mu ? Soğuk soğuk terler döküyorum Amcamın ortanca kızı, " haydi kalk Ertan abi !"dedi "Öğlen oldu, gözümü bir açtım yatakktayım
Ama gördüğüm rüyanın etkisinde o kadar kalmışım ki, yatağımın yanında yılan arıyorum Nilgün, şaşkın şaşkın yüzüme bakıyor "Ne arıyorsun Ertan abi !"dedi " Yılanyatağımın yanında gördümNereye gitti ? "dedim Güldü, yatağımın yamında renkli bir
ip duruyordu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-27-2007   #2
önder uçar

tırsdım bu nasıl olaydır anlamadım
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com