Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bekçi

Bekçi !!!

Eski 06-03-2009   #1
KRDNZ

Bekçi !!!

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak, 500 TL maaşla, bir bekçi işe almaya karar verir
Bir süre sonra düşünülür ;
‘’Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak’’

Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750’şer TL maaşla, iki kişi işe alınır
Bir süre sonra

İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz’’ diye düşünülerek, 1000’er TL maaşla, iki denetmen işe alınır, biri denetim yapar diğeri raporları yazar
Bir süre sonra
‘’ Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek ‘’ diye tartışılır ve 1500’er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır
Bir süre sonra ;
‘’Peki bunlardan kim sorumlu olacak’’ Diye düşünülür ve 5000 TL maaşlı bir müdür ve 3000’er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır

Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır

Ülkemizdeki trajıkomik durumlardan biri ve çok doğru

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Bekçi !!!

Eski 06-10-2009   #2
reyf

Cevap : Bekçi !!!

okuduğum en güzel yazı buydu bence:)) paylaşım için teşekkürler

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com