Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Cinsellik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hamile, kalmışmıdır, sevgilim

Sevgilim Hamile Kalmışmıdır?

Eski 11-04-2012   #16
Prof. Dr. Sinsi

Selamun aleyküm öncelikleForum her ne kadar her kesime hitap etmiş olsada bu tür mezvuların aleni şekilde ifade edilmesi çok yanlışMeramı olan insanlar bunu başka yollarla halledebilirZira formun herkesıme hitap ediyor ama ortada bir prestij söz konusuDüşüncelerimin aksi yönde olduğunu bir çok insan savunsada düşüncemin doğruluğunda kararlıyımYönetim olarak bu we bu gibi konuları sergilemenizi doğru bulmuyorumSelametle!
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #17
Prof. Dr. Sinsi

merhaba hocam sevglimin 21 gününde adet döngüsünün sürtünme yoluyla ilişkiye farketmeden üstüne boşaldım bugun 31 günü ve hala adet olmadı cok korkuyoruz eğer hamileyse kürtaj nasıl yaptırabiliriz onun ailesinin kesinlikle haberi olmaması gerekiyor fakat 17 yaşındayız lütfen acil yardım edin, yüzünde sivilcelenme asırı sinir bozukluğu dengesizlik var sevgilimde ama göğüste hassasiyet kusma yok en kısa zamanda yardımınızı bekliyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #18
Prof. Dr. Sinsi

arkadaşım gidip 5-10 liralık bir hamile test alın hiç bilemiyorsanız burada yazıyla nerden bilecez hamile olup olmadığını belirtilen olabilecekler ancak yazılır onu yaptınız bunu yaptınız hamilemi denilemez ilk mesajını yazmısın sana acıklama yaptık kalkıp tekrar biz bişeyler yaptık hamilemi denmezk ama sizde bi önlem alın be kardeşim madem bu yaşta bunları yapıyorsunuz onuda akıl edin haptır koruucudur bilmem nedir en güzeli gitsin bir kadın uzmanınıa görünsün yapacak bişey yok
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #19
Prof. Dr. Sinsi

Merhaba hocam ;

Sevgilimin adet günü : Mart 19 (Düzenli adet günü olmasına rağmen olmadı)
İlişki yaşadığımız gün : Mart 25

1Sevgilimle 25'inde ilişki yaşadık, İçine boşalmak gibi bir durum söz konusu değil evet içine girdim ancak boşalmadığımı hatırlıyorum Dışarıda boşaldım kayıp spermin yuvaya girme gibi bir ihtimal varmı?
2 Ve bugun Nisan 5, Mart 19'undan bu yana adet görmedi sebebi ne olabilir lütfen yardımcı olun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #20
Prof. Dr. Sinsi

Nisan 19 olmamış daha ayrıyeten adetten hemen sonrası hamililek pek olmaz diye biliyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #21
Prof. Dr. Sinsi

yeterince acıklayıcı değil cevabınız

Nisan 19'un gelmediğini biliyorum, Ancak mart 19' da da olmadığını belirttim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #22
Prof. Dr. Sinsi

Pardon ben yanlış anlamışım

Az çok bildiğimiz şeyler hakkında yorum yapıyoruz uzman veya doktor değiliz bunu belirteyim ilk önce

En güvenlisi hamile olup olmadığını öğrenmek için bir test yapınız ama ben kendi fikrimce hamile değil hamile olunması için spermlerin rahime ulaşması gerek sizin durumunuzda ise %80 olarak ulaşmadığı açık hatırlayamamanız %20 lik bir olasılık veriyor

Alttaki yazıda alıntıdır

Gecikmeler (seyrek adet görme)

Yıllık görülen adet kanaması sayısının azalmış olması (adet döngülerinin 35 günden daha uzun sürmesi) durumudur

Üreme çağında adet kanaması gecikmelerine sık rastlanır Aktif cinsel yaşamı olan ve etkin bir korunma yöntemi kullanmayan kadında görülen adet kanaması gecikmesinin en muhtemel nedeni gebeliktir İkinci muhtemel neden de herhangi bir şekilde o döngüde yumurtlama olmaması ve bu nedenle "rahim iç tabakasının kanamayla dökülmesinin" gecikmesidir Düzenli adet kanaması gören bir kadında beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan gecikmenin nedeni stres, mevsimsel değişiklikler, mekan değişiklikleri olabilir Bir kadında senede bir kez adet kanaması gecikmesi olması ileri inceleme gerektiren bir durum değildir Ancak adet kanaması gecikmesi senede bir kezden daha sık oluyorsa, yani kadın seyrek adet kanaması görüyorsa veya uzun süreli kanama göremiyorsa hormonal tetkik yapılarak durumun açıklığa kavuşturulması ve tedavi edilmesi kadının genel sağlığı açısından çok önemlidir

Özellikle kilolu olan, gecikmelerle birlikte tüylenme, sivilcelenme gibi belirtiler yaşayan kadınlarda polikistik over adı verilen hormonal dengesizlik sözkonusu olabilir Bu, mutlaka tedavi edilmesi gereken önemli bir durumdur

Adet kanaması gecikmesinin veya uzun süreli kanama görememenin diğer önemli nedenleri arasında aylık veya üç aylık "korunma iğneleri"'nin, kola uygulanan "korunma çubuklarının", ender durumlarda doğum kontrol haplarının içinde bulunan hormonların yan etkileri sayılabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #23
Prof. Dr. Sinsi

sevgilimin içinde prezervatif kaldı cıkardık ama sperm içine dökülmüş hamile kalırmı
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #24
Prof. Dr. Sinsi

merhaba kız arkadaşım 14 eylülde adet oldu ve biz 2 ekimde anal ilişkiye girdik ancak ben içine boşalmadım kalcasına boşaldım o sırada onda kilot vardı daha adet olmadı, hamile olmasından korkuyor beni de telaşlandırdı sizce hamile midir? şimdiden teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #25
Prof. Dr. Sinsi

benim üzerimde iç çamaşırı pantalon yine aynı şekilde kız arkadaşımdada iç çamasırı we pantalonu wardı ssürtünme yoluyla ilişkiye grdik ben kendi üzerime bosaldım fakat ıslaklık kız arkadasımın pantalonundan da gecmişti hemen ıslak mendille falan sildik sonrakı haftada adetini oldu hamilelik şansı war mı
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #26
Prof. Dr. Sinsi

merhabalar şunu sormam lazım içim içimi kemiiriyor

sevgilimle adetinden 2 hafta sonra ilişlkiye girdik ilk kısımlarda korunduk ama ben daha snra korunmadım

ilişkiye girdik içine boşalmadım

lakin son denemede ben dışarı boşaldıktan 10 12 saniye sonra yeniden devam ettim

içine boşalmadım ama

neyse ilişkiden tam 18 saat sonra da norlevo denilen ertesi gün hapını içirdim

şimdi içim içiimi kemiriyor

hamile kalma olasılıgı var mı ?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #27
Prof. Dr. Sinsi

Olma ihtimali var
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #28
Prof. Dr. Sinsi

hayır, bence yok
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #29
Prof. Dr. Sinsi

Ben 1 hafta önce erkek arkadasımla iliskiye girdim Yanında prezervatif olmadıgı ıcın korunmasızdık Arkama bosaldı ve hemen gittik temizledik Benı rahatlatmaya calısıyordu ama yinede gergindik Adetim gecikti bunun normal oldugnu soyledi ve test aldık sonuc pozifif Simdi doktor araştırıyoruz yenı yasa yürürlüğe girmeden bu bebeği aldırmamız gerekiyor Yardımcı olabilecek insanlar lütfen pmden mesaj atsınlar cok zor durumdayız
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com