Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Polemik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dinke, kurşun, sıkılmıştır, türkiyeye

'Kurşun Dink'e değil Türkiye'ye sıkılmıştır'

Eski 01-19-2007   #1
[KAPLAN]

'Kurşun Dink'e değil Türkiye'ye sıkılmıştır'

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili olarak, açıklama yapam tüm kesimler, kurşunun Dink'e değil Türkiye'ye sıkıldığı konusunda birleştiler

Cumhurbaşkanı Sezer: Utanç verici saldırıyı nefretle kınıyorum
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Agos Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink'e yönelik silahlı saldırıyı nefret kınadığını belirterek, ''Bu tür insanlık dışı davranışlar, asla amacına ulaşamayacaktır'' dedi

Sezer, Dink'in silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi nedeniyle bir mesaj yayımladı
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Sezer'in mesajı şöyle:
''Hrant Dink'in Agos Gazetesi önünde uğradığı saldırıyla yaşamını yitirmesinden derin üzüntü duydum
Bu çirkin ve utanç verici saldırıyı nefretle kınıyorum
Bu tür insanlık dışı davranışlar, asla amacına ulaşamayacaktır

Ulusumuzu derinden yaralayan bu saldırının faillerinin bir an önce yakalanması, hepimizin öncelikli beklentisidir
Böyle üzücü olayların bir daha yaşanmamasını diliyor, Hrant Dink'in ailesine, basın dünyamıza ve ulusumuza başsağlığı dileklerimi iletiyorum''
Cumhurbaşkanı Sezer, olayla ilgili olarak İstanbul Valisi Muammer Güler'den bilgi aldığı belirtildi
Arınç: Saldırı, haince, sinsice, kasıtlı olarak Türkiyenin mutluluğunu yok etmeye yönelik
TBMM Başkanı Bülent Arınç, Hrant Dink'e yönelik saldırının, ''haince, sinsice, kasıtlı olarak ve direkt Türkiye'nin geleceğini, mutluluğunu yok etmeye yönelik olduğunu'' belirtti
Arınç, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle bir mesaj yayınladı
Dink'in hain bir saldırı sonucu yaşamını kaybettiğini üzüntüyle öğrendiğini kaydeden Arınç, ''Bu saldırı kimler tarafından, hangi amaçla yapılırsa yapılsın, Türkiye'nin huzuruna, birliğine, milletimizin kendi arasındaki barışına yapılmış bir saldırıdır'' dedi
Saldırının, ''haince, sinsice, kasıtlı olarak ve direkt Türkiye'nin geleceğini, mutluluğunu yok etmeye yönelik olduğunu'' kaydeden Arınç, mesajında şunları ifade etti:
''Türkiye, böylesine hain terör eylemelerinden etkilenmeyecek güçtedir Bu hain saldırıyı yapanlar kim ya da kimlerse gereken cevabı, cezayı en kısa zamanda alacaktır Tüm dünya bir kez daha bilmelidir ki; ülkemizde yaşayan her vatandaşımız, etnik kimliğine, dinine, geçmişine bakılmaksızın bu ülkenin sahibidir, ayrılmaz bir parçasıdır Bu saldırı, Türkiye'ye karşı yapılmış bir saldırıdır Üzüntümüz büyüktür Ailesine başsağlığı, geride kalanlara ve Ermeni vatandaşlarımıza sabır diliyorum Türkiye'nin başı sağ olsun''

Başbakan Erdoğan: Cinayetin arkasındaki kanlı elleri kınıyoruz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e yönelik saldırının milletin birlik ve beraberliğine, huzur ve istikrara karşı yapıldığını söyledi Erdoğan, ''Kanlı ellerin bu kez Dink'i seçmiş olması son derece manidardırÖzellikle bazı ülkelerde sözde Ermeni soykırımı iddialarının gündemde olduğu günlerde bu cinayetin işlenmiş olmasını manidar buluyoruz'' dedi
Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hrant Dink'in öldürülmesine yönelik açıklamalarda bulundu ''Bu cinayet sebebiyle üzüntümüz büyük Karanlık eller bir kez daha hain emellerine ulaşabilmek için ne yazık ki ülkemizi seçmiş, İstanbul Şişli'de bu cinayet işlenmiş, kan dökülmüştür'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:
''Açık söylüyorum bu saldırı, Hrant Dink'in şahsında hepimize, millet olarak birlik ve beraberliğimize, huzur ve istikrarımıza yapılmıştır
Özgür düşünceye, demokratik yaşamamıza kurşun sıkılmıştır Her şeyden önce basın ve düşünce dünyamıza, aziz milletimize başsağlığı diliyorum Şahsım, hükümetim ve miletim adına alçakça işlenen bu cinayetin arkasındaki kanlı elleri telin ediyorum
Fail ya da faillerin, planlayan veya azmettirenlerin en kısa sürede ortaya çıkarılarak, yakalanarak adalete teslim edilmeleri için İçişleri ve Adalet Bakanlarımızı görevlendirmiş bulunuyorum Şu anda havaalanına ulaşmış ve öyle zannediyorum ki İstanbul'a hareket etmiş bulunuyorlar İlgili bütün birimlere de başta istihbarat teşkilatlarımız olmak üzere talimatlar olayı duyduğum anda verilmiştir''
-''SON DERECE MANİDAR''-
Olay gerçekleştiği sırada Bakanlar Kurulu'nun toplantı halinde olduğunu hatırlatan Erdoğan, haberin ulaşması üzerine gerekli talimatları verdiğini ve toplantıyı kestiklerini bildirdi
Cinayetin hemen ardından verilen talimatlarla başlatılan çalışmaların farklı boyutta devam ettiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:
''Kanlı ellerin bu kez Hrant Dink'i kurban seçmiş olması son derece manidardır Özellikle bazı ülkelerde sözde Ermeni soykırımı iddialarının gündemde olduğu günlerde bu cinayetin işlenmiş olmasını manidar buluyoruz Cinayeti bütün yönleriyle araştırıyoruz, araştıracağız En kısa sürede aydınlatmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız Biz asırlardan beri bu topraklarda barış ve huzur içinde, bir arada yaşamayı başarmış bir milletiz
Şunu herkes bilmelidir ki hiçbir kanlı provokasyon, hiçbir karanlık mihrak, hiçbir hain plan birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır Başta Ermeni kökenli vatandaşlarımız olmak üzere aziz milletimiz, bu sınavı da aşacak sağduyu ve basirete sahiptir Tekrar milletimizin başı sağolsun derken, özellikle gazete ve televizyonlarımızın yöneticilerini bu hassasiyeti paylaştıklarına inanarak sağduyunun sesini öne çıkarmaya davet ediyorum''
Baykal: Kim yaptı veya yaptırdıysa Türkiye'ye zarar vermiştir
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in silahlı saldırı sonucu öldürülmesini ''utanç verici bir olay'' olarak nitelendirerek, ''Kim yaptı veya yaptırdıysa Türkiye'ye en büyük zararı vermiştir'' dedi
Baykal, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:
''Utanç verici bir olay Kim yaptı ve yaptırdıysa Türkiye'ye en büyük zararı vermiştir Hiçbir inanç, düşünce, yurtseverlik veya milliyetçilik anlayışının bu cinayetle bir ilişkisi olamaz
Bu ya ilkel bir lumpenlik, ya da Türkiye'nin içini karıştırmak, Türkiye'yi dünyada güç duruma düşürmek isteyenlerin tertibidir Herkes bu alçakça saldırıdan üzerine düşen sorumluluğu almalıdır
En kısa zamanda konunun aydınlatılmasını diliyorum
Böyle girişimler Türkiye'nin hoşgörü ve barış ortamını sarsmaya yetmeyecektir
Nefretle kınıyor, bütün milletimize baş sağlığı diliyorum''

Bardakoğlu: Saldırı fevkalade üzüntü verici
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili olarak, ''Bunlar bizim ülkemizin imajını fevkalade yaralayan, zedeleyen, gölgeleyen olumsuzluklardır Fevkalede üzüntü vericidir'' dedi
Bardakoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaretinde, Cihan Haber Ajansı muhabirinin İstanbul'da Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili sorusunu yanıtladı Olayla ilgili tam bilgisi olmadığını dile getiren Bardakoğlu, ''Bu tür olaylar üzüntü vericidir Bunların hepsine üzülüyoruz Bizim ülkemiz gönül istiyor ki birlik, dirlik, huzur ülkesi olsun Kimse kimsenin burnunu kanatmasın Hiçbir acı, gözyaşı olmasın Olayın tam mahiyetini bilmiyorum ama emniyetimiz gereken tedbiri alacaktır'' yorumunu yaptı
Çalışmalardan sonra suçlunun hemen gün ışığına çıkacağını belirten Bardakoğlu, ''Ama bunlar bizim ülkemizin imajını fevkalade yaralayan, zedeleyen, gölgeleyen olumsuzluklardır Bunların hiçbirini tasvip etmiyoruz Duamız, gönlümüzdeki umudumuz bunların hiç olmamasından yanadır'' ifadelerini kullandı

Mumcu: vurulan Türkiye'nin itibarı
Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Vurulan sadece Hrant Dink değil, Türkiye'nin itibarıdır" dedi
Mumcu, yaptığı yazılı açıklamada Dink'e rahmet, ailesine başsağlığı diledi
"Bu cinayet; Türkiye'yi kuşatma altına alan güçlerin çemberi daraltma kararının ilanıdır" diyen Mumcu, "Vurulan sadece Hrant Dink değil, Türkiye'nin itibarıdır Dünya kamuoyuna 'barbar, hoşgörüsüz, soykırım yapan Türkler yargısını' yerleştirmeyi amaçlayan bir provokasyondur Bu saldırının iç kamuoyuna dönük hedefi ise, bir suçluluk duygusunun 'toplumsal bilinç altına' yerleştirilmesidir" dedi Mumcu, şöyle dedi:
"Birinci Dünya Harbinden bugüne değin, ASALA terörünün zirveye tırmandığı günlerde bile, bir tek Ermeni vatandaşımızın burnu kanamamış, kapısının önüne taş atılmamıştır 85 yıl sonra böylesine acı bir olayın yaşanması çok büyük kaygı ve endişelere sebep olmalıdır
Türkiye'nin şu andan itibaren bütün uğraşı; bu saldırıyı düzenleyenlerin kim olduklarını, arkalarında hangi güçleri barındırdıklarını, niyetlerini bir an önce ortaya çıkarmak ve dünyaya göstermek olmalıdır"

ABD Ankara Büyükelçiliği: İğrenç saldırı
ABD Büyükelçiliği, Hırant Dink'in öldürülmesinden şoke olduklarını belirterek "Bu iğrenç saldırının failinin süratle adalet önüne çıkarılacağı ümidimizi ifade ederiz" dedi
Dink'in ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyen ABD Büyükelçilik açıklamasında Hrant Dink'in öldürülmesinden şoke olduklarını ve büyük üzüntü duydukları belirtilerek "iğrenç" saldırının failinin süratle adalet önüne çıkarılacağı umudu da dile getirildi

TBMM'de büyük tepki ile karşılandı
Agos Gazetesi Genel Yayın Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi TBMM'de tepkiyle karşılandı
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger, gazeteci Hırant Dink'in öldürülmesinden çok derin bir üzüntü duyduğunu belirterek, saldırının zamanlamasına işaret etti Ermeni soykırım iddialarının gündeme daha yoğun bir şekilde geldiği bir dönemde bu saldırının yapıldığına değinen Mehmet Dülger, Ermeni soykırımına ilişkin tasarının ABD Temsilciler Meclisi'ne sevkedildiğini hatırlattı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Başkanı'nın yakında bu konuyla ilgili ABD'ye gideceğini dile getiren Mehmet Dülger, Hrant Dink'in tam da bu sırada öldürülmesinin Türkiye açısından çok kötü bir imaja neden olacağını kaydetti
Dink'in sert dilli bir yazar olduğunu, Ermenistan'a gittiğinde Ermenileri de eleştirdiğini anlatan Mehmet Dülger, "Çok vahim bir olay Bu ülkede herkes farklı fikirlerini ifade edebilir Hrant Dink, Türkler ile Ermeniler arasındaki sorunun aşılarak yeniden bir barışın kurulmasından yanaydı Çok yazık oldu Bu vesileyle bile günahtır" diye konuştu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Hrant Dink'in silahlı saldırı sonucu öldürülmesini çok büyük bir üzüntü ve tepki ile karşıladıklarını söyledi Hrant Dink'in siyasi görüşü ne olursa olsun bu saldırının Türkiye hesabına çok büyük bir utanç vesilesi olduğunu ifade eden Onur Öymen, "Farklı düşüncelere sahip olsalar bile kimsenin saldırıya uğramaması lazım Türkiye'nin demokratik olabilmesi bundan geçer Türkiye'de fikirlerinden dolayı kimsenin öldürülmemesi lazım" dedi Öymen, cinayetin mutlaka aydınlatılması gerektiğini ifade ederek, saldırganların, veya azmettiricilerin, vasa komploların ortaya çıkarılmasını istedi Öymen, "Türkiye'de bu gibi siyasi cinayet döneminin tamamen kapandığının herkes tarafından anlaşılması gerekir" diye konuştu
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Ali Rıza Alaboyun, Ermeni soykırım iddialarıyla ilgili olarak komisyona çağırarak Hrant Dink'i dinlediklerini ifade etti Komisyondaki toplantıda Dink ile aralarında çok sıcak bir diyalog geçtiğini anlatan Alaboyun, "Çok aydın bir insandı Bu saldırı Türkiye'nin AB saldırısına yöneliktir Bence hedef, Ermenilerden çok Türkiye'nin AB sürecidir" dedi
Dışişleri Bakanlığı: Saldırıyı şiddetle kınıyoruz
Dışişleri Bakanlığı, Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Türkiye Ermeni Cemaati'nin mensuplarından biri olan Hrant Dink'in ölümüne yol açan silahlı saldırıyı şiddetle kınadı Bakanlıktan yapılan yazılı açıklama şöyle oldu:
"Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Türkiye Ermeni Cemaati'nin seçkin mensuplarından biri olan vatandaşımız Hrant Dink'in bugün Agos gazetesi girişinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiği büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz Saldırının fail veya faillerinin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmeleri yönünde güvenlik güçlerimizin çalışmaları başlamıştır Saldırının fail veya failleri en kısa zamanda yakalanacak ve adalete teslim edileceklerdir
Kamuoyumuzca da yakından tanınan bir sima olan Hrant Dink'in kaybından dolayı ailesine, yakınlarına, Agos gazetesi camiasına, basınımıza ve Türkiye Ermeni Cemaati başta olmak üzere, halkımıza başsağlığı ve müteveffa yazar ve aydına Tanrı'dan rahmet diliyoruz"

Bakan Çiçek: ''Sayın Başbakanımız birazdan konuyla ilgili açıklama yapacak''
Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hrant Dink'in öldürülmesi konusunda bir açıklama yapacağını söyledi
Bakanlar Kurulu toplantısı sürerken, Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, dışarı çıkarak, Başbakanlık Merkez Binasından ayrıldılar
Çiçek, basın mensuplarının ısrarlı sorularına karşılık ''Sayın Başbakan birazdan konuyla ilgili bir açıklama yapacak'' dedi
Karayalçın: Türkiye'ye sıkılmış bir kurşundur
Sosyal Demokrat Halk Partisi Genel Başkanı Murat Karayılçın, gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesinin barışa, kardeşliğe ve Türkiye'ye sıkılmış bir kurşun olduğunu belirtti
SHP Genel Başkanı Karayılçın yaptığı yazılı açıklamada, Hrant Dink'in ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirdi Karayılçın, "Değerli bir aydınımızı yitirdik Güvenlik yetkililerini en kısa sürede katillerini bulmaya, herkesi soğukkanlı olmaya çalışıyorum Agos Dergisi ve Birgün Gazetesi çalışanlarına, ailesine ve tüm yurttaşlarımıza başsağlığı dileklerimizi sunuyorum"
Kerinçsiz: Şiddetle kınıyoruz
Öldürülen gazeteci Hrant Dink ile mahkemelerde yer yer karşı karşıya gelen Hukukçular Birliği Başkanı Avukat Kemal Kerinçsiz, saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi
Kerinçsiz, "Melun ve menfur bir saldırı son derece üzüntü verici" dedi
Saldırının Türk toplumunun tasvip edebileceği bir tarz olmadığını söyleyen Kerinçsiz, şöyle konuştu:
"Doğrudan insan hayatına, insan vücuduna, yaşamına yapılan üzüntü verici bir saldırı Ne olursa olsun uç fikirler olsa bile kabul edilebilir olmasa dahi fikirler tamamen o fikir mücadelesi ve hukuk mücadelesi içinde geçmelidir Şiddete yönelik hiçbir davranış tasvip edilemez Çünkü insan hayatı her şeyin ötesindedir Fikrin konuşulabileceği, ifade özgürlüklerinin olabileceği bir ortamda şiddetin barındırılmaması gerekir İnşallah fikirleri sebebiyle böyle bir olay olmamış olsun"

TGC'den kınama
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesini şiddetle kınadı
TGC Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, gazeteci, yazar Hrant Dink'in silahlı saldırıda öldürülmesini kınadı Açıklamada, Dink'in katillerinin ve arkasındaki güçlerin belirlenerek en kısa sürede adalete teslim edilmesi de istenildi Açıklamada şöyle denildi: "Meslektaşımız, arkadaşımız, Agos Gazetesi Genel Yayın YönetmeniHırant Dink'in öldürülmesini şiddetle kınıyoruz Bu saldırı, Dink'in kişiliğinde bir yanıyla Türkiye Cumhuriyeti'nindemokratik geleceğine, öbür yanıyla da ifade özgürlüğüne yöneliktir 1999 yılından bu yana yaşanan ilk ölümcül saldırı olması da yenidengeçmişe dönülebileceği kuşkusunu gündeme getirmiştir Yetkilileri, Dink'in katil ya da katilleriyle arkasındaki güçleri enkısa sürede belirleyerek Adalete teslim etmeye çağırıyor, öncekibenzerlerinde olduğu gibi faili meçhuller arasına katılmaması içingereken özenin gösterilmesini bekliyoruz Hırant Dink'i saygı ve ve sevgiyle anıyor, medya dünyasına başsağlığı diliyoruz"

İstanbul Valisi Güler olay yerine geldi
İstanbul Valisi Muammer Güler, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e yönelik silahlı saldırının ardından olay yerine geldi
Güler, Halaskargazi Caddesi üzerindeki olay yerine gelişinin ardından gazete binasına girdi
Ayrıca, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve Genel Sekreter Musa Çam da gazete binasına geldi
Bu arada, Hrant Dink'in cesedi olay yerinde halen bekletirken, Şişli Belediyesi'ne ait bir ambulans geldi
Öte yandan, gazetenin yayın kurulu üyesi Serkis Seropyan, Dink'in yemek yedikten sonra bir kişi tarafından kapının önüne çağrıldığını belirterek, ''Birisi kapının önünde başına 3 el kurşun sıkmış'' dedi
Görgü tanıkları, 165 boylarında, 25-30 yaşlarında bir kişinin koşarak ara sokağa kaçtığını ifade ettiler
BBC: "Türk Ermeni yazarı öldürüldü"
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hırant Dink'in öldürülmesi olayı, hemen yurt dışında duyuldu
İngiliz yayın kuruluşu BBC, "Türk-Ermeni yazarı, ateş edilmesi sonucu öldürüldü" sözleriyle haberi duyurdu

Zeki Sezer: Hain saldırı nefretle kınıyoruz
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer de ülkenin birliğine, dirliğine, demokrasiye ve düşünce özgürlüğüne yöneldiğine kuşku olmayan bu hain saldırı nefretle kınadığını belirtti Sezer, "Demokratik bir düzende düşünenlere yaşama hakkını bile çok gören bir zihniyet, ancak insanlık dışı bir anlayışı temsil edebilir Bu kritik dönemde herkesin sağduyu ile davranması gerektiğine inanıyor ve olayın faillerinin en kısa sürede yakalanmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı
Mazlumder: Hrant Dink'e sıkılan kurşun, Türkiye'nin barışına sıkılmıştır İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlumder), AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesini kınadı Dink'in menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybettiğini teessürle öğrendiğini söyleyen Mazlumder İstanbul Şube Başkanı Mustafa Ercan "Hiçbir ırkçı düşünceye prim vermeyen, samimi bir insan hakları savunucusu olan sayın Dink'in tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz" dedi Hrant Dink'e sıkılan kurşunları Türkiye'nin barışına sıkıldığını ifade eden Ercan, "Menfur saldırının fail ve azmettiricilerinin bir an önce bulunarak adalet önüne çıkarılmasını bekliyor ve saldırıyı kınıyoruz" açıklamasını yaptı

Alıntı Yaparak Cevapla

Katili tanıyorum

Eski 01-20-2007   #2
Ergenekon

Katili tanıyorum

Eşkalini vereyim; Yüzü kara, vicadını kara, gönlü kara, beyni kara, elleri kara Bembeyaz ülkemi ve milletimi kirletti tüm karalıklarıyla
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-20-2007   #3
angelesdream

Bunu Yapan KİŞİnİn Bİr TÜrk Olmasindan Dolayi UtanÇ DuyuyorumÜlkemİze We Mİlletİmİze EttİreceĞİ KÖtÜ Laflar YÜzÜnden Çok BÜyÜk Rahatsizlik Duyuyorum Bu KİŞİnİn Yakalanip Adaletin Ellerine Teslim Edilip Daha Sonra İse Hafİf Bİr Ceza Alip Çektİkten Sonra ÇikacaĞi We Yine Aramiza KariŞacaĞi İÇİn EndİŞe We Kizginlik Duyuyorumkenide We Bİzlere Yazik Ettİonami KalmiŞ Bu Tarz Şeylerİ Yargilamakyazik:(
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-20-2007   #4
tatia27

bende olaydan dolayı çok büyük üzüntü yaşıyorum insan olarak bakılmalı her bireye ırkçılıgı yeni neslin silmesi gerekirken ne yazıkki türkiyeyi bu utanca bogan da bir gençDink 'in ntv deki bi konuşmasını dinledim türklüğü aşagılama suçundan yargılanabilecegi konusunda konuşuyordu öle güzel konuşmuş ve öle içten geldiki bana gerçekten çok duygulandımaklınızı başınıza toplayın arkadaşlar aydınlık türkiye bu şekilde karanlıga ve kınamalara maruz kalmamalı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-26-2007   #5
mate

Kesinlikle sizlere katılıyorum en nihayetinde bir insanın hayıtına başka bir insan tarafından son veriliyorEsefle kınıyorum

Ama bir çok kişi gibi benimde aklıma acaba gerçekten bu kişiler birer piyonmudur diye de geçmiyor değilKimse kimsenin maşası olmamalı arkadaşlar aileler çocuklarına daha yakın ve duyarlı davranmalı ki oyunlara alet olunmasınÇünkü bu cinayet öyle adi bir cinayet değilÜlkemize daha rahat çamur atılmasına olanak veren bir cinayet

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-30-2007   #6
RaHaTSiZ

~~uLkemizi yoketmek isTeyenLerin oyunu deiL mi ßuda ? oLayın oLduqu gun bakanLAr kuruLu ıraqa Girip Girmemek iCin ßir toplantı yapıyorLArdı ve o Gun dink CinayeTi oLdu ßenCe ßu ßir govde gosTerisiDir Turkiyeye karsı yaDA gozDaqı Vermek isTEdiiLer DiyeLimyaLnız ßeni Sinir eDen ßirsey Var neden "Hepimiz ermeniyiz ! hepimiz Dinkiz!" Diye ßir sLoqan iLe miLLEt ayakLanmıs? hergun öLen seHitLerin aRdından neDen SaDece aiLesi feryaT eDiyor ? haLk neDen SusKun sehitLErin arDından ? peki DevLet neDen hicsirSey yapmıyor ? yokSa öLen asKerLerimiz ßu üLKe icin Canını Feda etMiyor Da DİNK mi VaTan uqRuna heLAk oLmus !!! ~~
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com