Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Bunları Biliyor Musunuz ?

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
guinness, kitabından, rekorlar, seçmeler

Cevap : Guinness Rekorlar Kitabından Seçmeler

Eski 08-15-2008   #46
Gözyaşı

Dünyanın En Büyük Baseball Sopası

Eski 08-15-2008   #47
Gözyaşı

Sakallarıyla Guinnes Rekorlar Kitabına Giren Kadın

Bazı hormonal bozukluklardan dolayı bayanlarda da sakal çıkabildiğini biliyorsunuzdur Bu tür sorunlar

yaşayan bayanlar ya anti-hormonlar ile dengeleme yapmaya çalışıyorlar ya da çeşitli epilasyon

yöntemleriyle bir nebze de olsa olayı geçiştiriyorlar Fakat farklı düşünen bayanlar da var

Örneğin Amerikalı Vivian Wheeler, 7 yaşından beri yaşadığı bu sorunu hiç dert etmemiş olacak ki sakalını

yaklaşık 30 cm uzatıp Guiness rekorlar kitabına girmiş

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2008   #48
Gözyaşı

en büyük sandalye!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2008   #49
[KAPLAN]

Oldukça güzel bir çalışma oluyor Sevgili Gözyaşı Konunuz sabitlenmiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2008   #50
Gözyaşı

Dünyanın En Büyük Mantarı

Dünyanın En Büyük Kravatı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2008   #51
Gözyaşı

Teşekkür ederim sevgili kaplan devamı gelecek şimdilik bu kadar
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-18-2008   #52
Gözyaşı

Dünyanın En Büyük Dozeri

VE HAKKINDAKİLER
Hareketli bu makine 100 mt Yüksekliğinde ve 223 mt Uzunluktadır * Tam olarak 45500 Ton ağırlığındadır
* 100000000- Amerikan dolarına mal olmuştur
* Tasarım ve imalatı 5 yılda tamamlanmıştır
* İşletim için 5 Operatör gerektirmektedir
* 22 metre çapında döner kova tanburu üzerinde toplam 20 kovası
bulunmakta ve her kova 196 ton hafriyat kapasiteli olup bir
turda 3920 ton toprak veya kaya hafriyata yer değiştirebilmektedir
* 12 paletli yürüyüş takımının her biri 380 mt genişlikte ve 15 mt
uzunluktadır
* 12 paletli yürüyüş takımının 8 tanesi önde 4 tanesi de arkadadır
* Saatte En fazla 1650 mt hız yapabilmektedir
* Günde 76500 m3 den fazla hafriyat kaldırabilmektedir Bu da
(100,000 dev damperli kamyona eşittir )

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-18-2008   #53
Gözyaşı

en uzun saçlı kişi!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-18-2008   #54
Gözyaşı

Bastonla Guinnes"e aday
Bitlis`in Ahlat ilçesinde baston üretimi yapan Bilal Karabulak, 2 metre 30 santimetre boyunda baston yaparak Guinnes rekorlar kitabına girmek istiyor

BİTLİS-Bitlis`in Ahlat ilçesinde baston üretimi yapan Bilal Karabulak, 2 metre 30 santimetre boyunda baston yaparak Guinnes rekorlar kitabına girmek istiyor

Karabulak, baba mesleği olan bastonculuğa 15 yıl önce başladığını ve bugüne kadar çeşitli boyut ve figürlerde binlerce baston yaptığını söyledi

Meslek hayatındaki en büyük hedefinin dünyanın en büyük bastonunu yaparak Guinnes`e girmek olduğunu belirten Karabulak, "Koç, manda ve sığır boynuzunun yanı sıra ceviz ağaçlarını da işleyerek, Türk motifleriyle işlemeli çok sayıda baston yaptım Ama bunlar beni tatmin etmiyor Şimdi deneme amaçlı olarak üzerinde 15 gün çalıştığım 2 metre 30 santimetre boyunda ve 50 kilogram ağırlığından tamamı ceviz ağacından oluşan baston yaptım İleride daha da uzunluğu artırmayı düşünüyorum Bu şekilde hem Guinnes rekorlar kitabına girmeyi hemde ilçenin tanıtımına az da olsa katkı sağlayacağımı düşünüyorum" dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-18-2008   #55
Gözyaşı

Konyalı tespih ustası Mustafa Kara, yaptığı 25 metre uzunluğunda 60 kilogram ağırlığındaki dev mevlana tespihiyle Guinnes rekorlar kitabına başvurmaya hazırlanıyor Konya`nın Meram ilçesinde

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-18-2008   #56
Gözyaşı

2 Metrelik kemençe
Rize`de kemençe ustası Saffet Ayhan, Guinnes Rekorlar Kitabı`na girebilmek için 2 metre 8 santimetre uzunluğunda kemençe yaptı

Yazı boyutunu büyütmek için

Rize`de kemençe ustası Saffet Ayhan, Guinnes Rekorlar Kitabı`na girebilmek için 2 metre 8 santimetre uzunluğunda kemençe

yaptı

Ayhan, yaptığı açıklamada, kemençenin Doğu Karadeniz bölgesine

özgü bir müzik aleti olduğunu ve yörede oldukça sevildiğini belirtti

Geçimini inşaat işçiliği yaparak sağladığını ifade eden Ayhan, bunun yanında 10 yıldır kemençe yaparak da ailesine destek olduğunu, bugüne kadar çok sayıda kemençe imal ederek sattığını söyledi

Bir süre önce aklına büyük bir kemençe yapmak geldiğini kaydeden Ayhan, şunları söyledi: ``İdeal bir kemençenin boyu 55 santimetredir Gazetelerde daha küçük boy kemençe yapıldığını okumuştum Bunun üzerine 2 metreden uzun kemençe yaparak Guinnes Rekorlar Kitabı`na girmek istedim İnternetten araştırdım Böyle bir kemençe bulamadım Ailem ve arkadaşlarım bana bu konuda çok destek verdi Geceleri evde, gündüz ise arkadaşımın mobilya atölyesinde çalıştım 2 metre 8 santimetre uzunluğundaki kemençeyi, üç ay sonunda tamamlamayı başardım Şimdi

Guinnes Rekorlar Kitabı`na girebilmek için gerekli girişimleri yapacağım``

2 BİN YTL`YE MAL OLDU

Kemençeyi yaklaşık 2 bin YTL`ye mal ettiğini belirten Ayhan, şöyle devam etti: ``Çok emek verdiğim ve çok uğraştığım için kemençeme değer biçemem Benim için manevi açıdan çok değerli Ama maddi açıdan çok iyi durumda olmadığım için çok iyi bir teklif gelirse satmayı düşünebilirim Arkadaşlarım da kemençeyi açık artırma usulü ile satmamı tavsiye ediyorlar``

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-18-2008   #57
Gözyaşı

Morin Khuur'u (At Başlı Keman) Rekorlar Kitabında

Morin Khuur'u(At Başlı Keman) Rekorlar Kitabında

Morin Khuur'u (at başlı keman) aynı anda çalan 2008 Çinli, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Moğollar'ın geleneksel müzik aleti Morin Kuur'u (at başlı keman) aynı anda çalan 2008 Çinli, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı

Çin'in kuzeydoğusundaki Cilin'deki rekor denemesi, olimpiyat meşalesinin Songyüen kentindeki koşusu öncesinde gerçekleştirildi

Olimpiyat oyunlarına atfen 2008 kemancı bir araya gelerek Moğollar'ın geleneksel entrümanıın yetkililerin önünde çaldı Rekor, Guiness görevlileri tarafından da onaylandı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-18-2008   #58
Gözyaşı

En uzun bacaklı manken
35'le en uzun bacaklı manken

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek olan moda haftası, 17 Temmuz'da başlayacak Ancak Alman tasarımcı Torsten Amft, koleksiyonunun tanıtımına şimdiden başladı Amft'ın leopar desenli bikini tasarımını, 196 boyunda bir manken tanıttı Bacaklarının uzunluğu 135 olan manken, orta boylu iki kadınla poz verdiği zaman ortaya hayli ilginç görüntüler çıktı Berlin Moda Haftası, 21 Temmuz'da sona erecek

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-18-2008   #59
Gözyaşı

Sosisli Sandviç Yeme Rekoru

10 dakikada 59 sandviç

New York'ta düzenlenen geleneksel sosisli sandviç yeme yarışmasını; bu yıl da, Amerikalı Joey Chestnut kazandı

ABD'nin bağımsızlık yıl dönümü olan 4 Temmuz'da New York'ta düzenlenen geleneksel sosisli sandviç yeme yarışmasını; bu yıl da, Amerikalı Joey Chestnut kazandı

24 yaşındaki ve 102 kilo ağırlığındaki Joey Chestnut, 10 dakikada 59 sandviç yiyerek bu yıl da birinciliğini korudu

Bu geleneksel yarışma, sosis firması Nathan tarafından 1916'dan bu yana New York'un yazlık beldesi Coney Island'da düzenleniyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-18-2008   #60
Gözyaşı

DÜNYANIN EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZİ
South China Mall, Dongguan, Çin892,000 m²

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com