Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ankara, bilgileri, çeşme, ilköğretim, okulu, yenimahalle

Çeşme İlköğretim Okulu Bilgileri Yenimahalle Ankara

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çeşme İlköğretim Okulu Bilgileri Yenimahalle Ankara

Ankara'daki İlköğretim Okulları Hakkında - Ankara Yenimahalle'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Çeşme İlköğretim Okulu Tanıtımı - Çeşme İlköğretim Okulu Resimleri - Çeşme İlköğretim Okulu Hakkında

Gelişmekte olan mahallenin mecburi öğrenim çağına gelen çocukların eğitim öğretim hizmetlerini karşılamak amacıyla Sayın Hasan SAKİNin yoğun çaba ve girişimleriyle Mezarlıklar Müdürü ALİŞAN Beyin de yardımlarıyla mahallede bir ev kiralanması sağlanmış,1972/1973 Eğitim öğretim yılında okulumuz resmen hizmete başlamıştır
Mahallenin giderek büyümesinden ve öğrenci mevcudunun artmasından dolayı mevcut okul ihtiyaca cevap verememeye başlayınca Milli Eğitim tarafından şu an kullanmakta olduğumuz bina dört derslikli olarak yaptırılmıştır 1978 yılının Kasım ayından itibaren de eğitim öğretime bu binada devam edilmektedir
Okul binamızda 4 derslik,1 Müdür odası,1 Müdür Yardımcısı odası,1 Öğretmenler odası,3 depo ve 1 tanesi konteynır olmak üzere 2 ayrı tuvalet vardır
Okulumuzda halen 1 müdür,1 müdür yardımcısı, 8 sınıf öğretmeni, 1 sözleşmeli öğretmen,1 görevlendirmeli rehber öğretmen ve 1 Hizmetli çalışmaktadır Okulumuzda 77 kız 71 erkek olmak üzere toplam148 öğrenci öğrenim görmektedir

MİSYONUMUZ

Vizyonumuz doğrultusunda
Özgüveni yüksek,
Kişi hak ve özgürlüklerini bilen ve saygı duyan,
Yurttaşlık görev ve sorumluluklarının farkında,
Tüketici değil üretici,
Ezberci değil araştırmacı,
Taklitçi değil yaratıcı,
Bilimsel, Akılcı,
Beceri ve yeteneklerini tanıyıp en üst düzeyde kullanabilen,
Atatürk?ü tanıyan ve düşüncelerini benimseyen bireylerden oluşan bir toplumun temellerini atmak

VİZYONUMUZ

Milli eğitimin amaç ve ilkeleri doğrultusunda,
Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan,
Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmek

Çeşme İlköğretim Okulu Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çeşme İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çeşme İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çeşme İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Çeşme İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ÇEŞME İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ÇİĞDEMTEPE MAHAYDAN CAD 197 SOK NO:5 YENİMAHALLE/ANKARA

Telefon Numarası: 3123303322

Faks Numarası: 3123303322

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: ANKARA - YENİMAHALLE - Çeşme İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com