Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çalışkan, ihtiyacımız, ile, ilgili, kompozisyon, olmak, tek, vardır, şeye

Tek Bir Şeye İhtiyacımız Vardır; Çalışkan Olmak İle İlgili Kompozisyon

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çalışmak, insanı hayatta üç şeyden kurtarır Can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar ve yoksulluk İçinde çalışma olmayan bir hayat ise boşa geçirilmiştir

Çalışkan olmak, başarıya ulaşmadaki en büyük anahtardır Her insan hayatta başarılar elde etmek ister Bunun için de çalışıp, çabalaması gerektiğini bilir Çünkü emek olmadan yemek de olmaz İçinde emek olan her şey ise çok değerlidir

Çalışkan olmak sürekli kitap okumak demek değildir Kendimizi geliştirmek için elbette kitap okumalıyız tabi ama çalışkanlık sadece kitap tozu yutmak değildir Çalışmak aynı zamanda bir şeyler üretebilmektir Kendimizi minimumda mutlu hissetmemizin sırrı da buradadır İnsan bir şeyler ortaya koyduğunda, kendini mutlu hisseder İşe yaradığını bilemenin huzurunu yaşar

Hayatta birçok engelle ve sorunlarla karşılaşabiliriz Tek çıkış yolu çok çalışmaktır Çalışmak ve azim her daim başarıyı getirir Bizler iyi bir hayat istiyorsak, mutlaka çok çalışmalıyız Unutmayalım ki “İnsan ancak çalıştığını kazanır” (Hz Mevlana)

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Tek Bir Şeye İhtiyacımız Vardır; Çalışkan Olmak İle İlgili Kompozisyon

Eski 02-06-2015   #2
Kayıtsız

Cevap : Tek Bir Şeye İhtiyacımız Vardır; Çalışkan Olmak İle İlgili Kompozisyon

Kompozisyon ödevim vardı çok faydası oldu Teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com