"Yarın Akşam öleceksin" Deseler

Eski 09-06-2012   #1
GöKKuŞaĞı

"Yarın Akşam öleceksin" Deseler

Ekranda düğün dönüşü (yani en neşeli an) meydana gelen bir kaza haberi
İnsanlar savrulmuş durumda: Kimi yaralı, kimisi ölü
Kendisi de yaralı bir kadın telefonda şöyle diyor: "Annemi kaybettik!"
Kanım dondu O an en büyük gerçeğe tosladığımı fark ettim Titredim Ürperdim Üşüdüm Şaşırdım
Çünkü ölüm hepimize "uzak bir ihtimal" gibi gözükür Defalarca şahit olmamıza rağmen "ölmeyecekmişiz gibi" yaşamayı sürdürürüz
Ve bir gün aniden o gerçekle yüz yüze geliriz
"Öldü!" derler, inanamayız
Gayr-i ihtiyari, nasıl olduğunu sorarız
Ne kadar anlamsız, ne kadar cevapsız bir sorudur bu Muhatabınız sıkıntılı sıkıntılı anlatmaya çalışır, ama hiçbir şey anlatamaz
Çünkü ölüm en izahsız olgudur
Ölürler işte, ya da ölürsünüz, o kadar!
Kalp, kanser, kaza, kader; sonuçta hepsi "ecel"e çıkar:
"Ecel geldi cihâne, baş ağrısı bahane!"
"Zamansız" diye düşünürsünüz içten içe, "zamansız öldü" Sonra birden hatırlarsınız ki, her ölüm zamansızdır!
Yine de her an, ölüm anıdır
*
Doğduk ve yaşıyoruz Her şey "dün gibi" Ama doğduğumuz günün üzerinden yıllar geçmiş Yıllar akıp gitmiş üstünüzden
Kimimiz yirmisine, kimimiz ellisine, kimimiz seksenine gelmişiz Ortak noktamız: Ölümü kendimize ve yakınlarımıza konduramamamız Oysa herkes doğduğu an ölmeye başlar
Hangi yaşlarda olursak olalım, hiçbirimizin hayat garantimiz yok İster genç olalım, ister yaşlı, hepimiz adına "ölüm" denen ölümcül bir hastalığa müptelayız, dostlarım
İstisnasız tüm canlıların başına geleceği garanti olan tek yazgıdır ölüm: Zaten hayatın güzel olması fani olmasındandır
Şimdi lütfen "Ne zaman öleceğimi biliyor muyum?" diye bir soru sorun kendinize
Cevap: Bilmiyoruz
Soru: Şu an ölme ihtimalimiz var mı?
Cevap: Var Tıpkı Marmara depremi gibi: Şu an da olabilir, yarın da, otuz, kırk, elli yıl sonra da Zamanını kimse bilemez, ama mutlaka olacak
Yani bu akşam eve sağ-salim dönmemizin hiçbir garantisi yok
Sabah evden çıkarken sağ-salim bıraktıklarımızı bıraktığımız gibi bulmamızın da bir garantisi yok
Hattâ şimdi, şu an telefonumuz çalabilir ve evdekilerden birinin az önce vefat ettiği haberini verebilirler
Tıpkı annesinin kazada öldüğünü yakınlarına haber veren kadın gibi
Şimdi bir düşünün bakalım dostlarım, yarın akşam vefat edeceğinizi bilseydiniz, gününüzü nasıl geçirirdiniz?
Ve soru iki: Yarın akşam yakınlarınızdan birinin öleceğini bilseniz, zamanınızı nasıl geçirirsiniz?
Her zaman yaptıklarınızı mı yaparsınız, yaşadıklarınızı mı yaşarsınız, aynı şeyleri mi konuşur, aynı sözleri mi söylersiniz?
Yine kırar döker, ezip geçer misiniz?
Akşam öleceğini bildiğiniz birinden (anneniz, babanız, eşiniz, çocuklarınız, halanız, ablanız, amcanız, teyzeniz, kardeşiniz, vs) ayrılırken, sarılmaz mısınız, kulağına güzel birkaç söz ("seni çok seviyorum" gibi) söylemez misiniz?
Yapın o zaman, sevdiklerinize sarılın

Yavuz Bahadıroğlu

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : "Yarın Akşam öleceksin" Deseler

Eski 09-06-2012   #2
Şengül Şirin

Cevap : "Yarın Akşam öleceksin" Deseler

Sanki bugünkü ruh halimi hissetmiş yazmış Paylaşım için teşekkürler sevgili GöKuŞaĞı

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com