Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Sanat Tarihi / Arkeoloji

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kadim, zamanlar

Kadim Zamanlar

Eski 05-08-2009   #1
ysnkrks
icon111

Kadim Zamanlar

Kadim zamanlar

Kadim sözlük anlamıyla Meydan Larousse’a göre, çok eski ve başlangıcı geçmişin derinliklerinde kaybolmuş demektir

Yeryüzü kabuğunu oluşturan karalar bundan 400 milyon yıl önce Güney Kutbunda toplanmış olan Gondwana (Pangea) isimli tek bir kıtadan oluştuğu, yeryüzü Tethys adı verilen bir okyanus ile kaplı olduğu zaman içinde Pangea’nın parçalanarak kuzeye doğru hareket ettiği ve bugünkü kıtaları oluşturduğu bilinmektedir

Pasifik Okyanusunun doğusundaki Nazca Plakası yılda 6 cm’lik bir hızla Kuzey Amerika kıtasının altına kaymakta olduğu da bilinmektedir Nazca plakasının kuzeyinde Farallon isimli bir kıtanın çok eskiden mevcut olduğu ve bundan 50 milyon yıl önce Kuzey Amerika kıtasının altına doğru hareket ederek battığı bugün bilinen gerçekler arasındadır

"Ancak günümüzün Yer Fiziği Bilimi'nin kabul ettiği gerçeklerin dışında Pasifik Okyanusu'nda Mu Kıtası isimli bir kıtanın var olduğunu ve sulara gömüldüğünü kabul etmek yerine dünyanın çeşitli yerlerinde bazı eski uygarlıkların olabilirliğini kabul etmek, Yer Fiziği bilimine ters düşmemek için daha uygun olacaktır"

B Albert 1991

Bilinmeyen Geçmiş

Bilimsel olarak bilinen ilk kara parçası MÖ 400 milyon yıl
Üzerinde anladığımız anlamda yaşam barındırma olasılığı yüksek olan hatta zaman zaman sulara batan diğer hareketli kıtalar MÖ 50 milyon yıl
Son parçalarının Pasifik Okyanusu’nun derinliklerinde yattığı var sayılan Mu Kıtası MÖ 40 milyon yıl ile 1 milyon yıl
Mu uygarlığının hayatta kalmayı başarmış son torunları MÖ 80000 ile 36000 yılları arası
Bir başka batık uygarlık olan Atlantis MÖ 70000 ila 35000 yılları arası
Uygar insana ait bulunmuş ilk kanıtlar olan 2500 adet taşlaşmış Nacaal kil tabletleri MÖ 15000 yıl
Mayalar MÖ 15000 ile 950
İsis – Osiris – Horus üçlemesi MÖ 12000 ile Milat
Uygurlar MÖ 8000 ile 800
Antik Çin-Hint MÖ 5000 ile MS 1200
Kadim uygarlıklara ait izleri bulmak imkansız denecek kadar zordur Çünkü üzerinde yaşadığımız gezegenin ekolojik şartları çeliği bile 2500 ile 3000 yıl arasında tamamen bozunuma uğratarak toprağa dönüştürmektedir Elimizdeki en eski kanıtlar Naacal Tabletleri 15000 yaşındadır 15000 senenin öncesi ise her türlü spekülasyona ve yakıştırmaya açıktır Günümüzden 9600 yıl öncesine kadarını bugün bilimsel olarak tartışıyor ve sorguluyouz İnsan türü olarak 10000 yıldır yaşadığımızın farkındayız
Üzerinde anladığımız anlamda yaşam barındırma olasılığı yüksek olan hatta zaman zaman sulara batan diğer hareketli kıtalar MÖ 50 milyon yıl önce oluştuğu biliniyor Mantık yeteneği olan ilk canlıların 40000 yıl önce ortaya çıktığı söyleniyor Tarihin başlangıcı ise 10000 yıl öncesine gidiyor
Bir uygarlığa bilimsel ilerleme yoluyla kendi kendini mahvedebilecek düzeye varabilmesi için ortalama 10000 yıl tanırsak bizim uygarlığımızdan önce de dünyada bir ya da daha çok uygarlığın gelmiş geçmiş olması için yetecek zaman payı vardırbelki teknik yönden ilerlemiş her uygarlık er geç , rastlantı eseri ya da bir planlama sonucu olarak atom gücünü keşfedecek ( Bizim için 10000 yıl sürdü ) ve keşfedince de ya bu büyük gücü kontrol altında tutabilmek ya da uygarlığın mahvolmasını göze almak gibi bir ikilemle karşı karşıya gelecektir Eğer böyle bir dünya uygarlığı gerçekten vardı da kendi mahvını kendi yaratarak yok olduysa bunun anıları elbette destanlarda bulunacak ya da bilinmyen bir çağa yorumlanan anakronistik kalıntılarla anlaşılmayan dev harabelerle kendini belli edecektir

Konu ile ilgili

Pasifik okyonusuna gömüldüğü düşünülen Büyük Güneş İmparatorluğu Mu Uygarlığı
Atlantis miti
Çin’deki , Meksikada’ki, Mısır’daki ve dünyanın çeşitli yerlerindeki Piramitler ve piramit ustası İmhotep
Miami, Bermuda ve San Juan arasında kalan Bermuda Şeytan Üçgeni
Bolivya’da bulunan Tiahuanaco kenti
Güney Amerika yerlileri Aztekler, Mayalar, İnkalar, Aymara
İngiltere’de bulunan Stonehenge
Troia (Truva)

Türkiye'deki Yeraltı Şehirleri
Kutbun ötesindeki ülke
Meşe adasındaki Para Çukuru
Yunanistandaki Ntavelis Mağarası
Agharta
Kayıp uygarlık Şamballa
Dünyanın hemen hemen bütün mitlerinde geçen Büyük tufan ve Nuhun gemisi
Babil Pili, Dendera tapınağı duvarlarındaki tüp, Ashoka sütunu, Antikytherada bulunan yıldız ölçerin bulunduğu Tarih öncesinden kalma cisimler
Ahid sandığı
Peru’daki Nazca Düzlüğü
Piri Reis'in Haritası
Babil kulesi
Paskalya Adası’ndaki heykeller
Yok olan kavimler
Nemrut dağındaki Commagene (Kommagene) Krallığı'na ait kral Antioch’un mezarı
Basit bir dürbünden bile haberi olmayan ama astronomik buluşlar yapan Dogon Kabilesi
Bilinen ve bulunan en eski dinsel yazılar Ölü deniz yazmaları
Uygar insana ait bulunmuş ilk kanıtlar Naacal Tabletleri
Yok edilen İskenderiye Kütüphanesi
Antik astronotlar
Gizli örgütler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com