Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > ForumSinsi Online Videolar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arşivci, devleti, israil, terör

Terör Devleti İsrail (Arşivci)

Eski 05-31-2010   #1
VANDETTA

Terör Devleti İsrail (Arşivci)

1Kısım
[MYT]391343[/MYT]

2Kısım

[MYT]391337[/MYT]

3Kısım

[MYT]391327[/MYT]

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Terör Devleti İsrail (Arşivci)

Eski 05-31-2010   #2
VANDETTA

İnsani yardıma insanlık dışı saldırı

İnsani Yardım Teşkilatı İHH’nin Gazze’de yaşanlara uygulanan ambargoyu protesto etmek ve orada yaşayanlara dağıtılmak üzere götürdükleri gıda ve tıbbi yardım malzemeleri taşıyan barış gemileri İsrail’in askeri operasyonuna uğradı
İlk bilgilere göre 16 Türk vatandaşı hayatını kaybetti
İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon olaylardan altı saat sonra kameraların karşısına geçti Ayalon yaptıklarından asla pişman olmadıklarını, Gazze’ye uyguladakları ambargonun “yasal olduğunu” iddia etti
Bir de birlikte davranalım dedi
Nasıl olacak bu birlikte davranma?
İsrail öldürecek, diğer ülkeler de cenaze törenleri düzenleyecekler!
Akdeniz’i kan gölüne çevirecek gelişmelere gebe olan bu saldırı ile İsrail uluslararası alanda büyük bir itibar kaybı yaşayacaktır
Ancak bu “gelişme” başka sıcak gelişmeleri de beraberinde getirebilir
Bunun izleri de anında göründü
PKK’nın İskenderun Deniz Üssü’ne yaptığı saldırı ile Akdeniz’deki İsrail kanlı baskını arasında irtibat aranacaktır! Baskını yapan PKK birliğinin istihbarat bakımından uluslararası destek almış olduğu izlenimi tartışılacaktır
Çünkü İHH gemilerinin kaptanı konumunda bulunan Mavi Marmara Türk bandıralıdır Eylemin başını çekmektedir Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti de bu yardım filosunu sıcak bakmaktadır
İsrail devleti ve hükümeti bu kanlı baskın eylemi nedeniyle sonuna kadar protesto edilecektir
Ancak Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşı Museviler ile İsrail arasına kalın bir duvar örerek ayırmak gerekiyor Türk Musevi Cemaati Türkiye Hahambaşılığı bu sabah yaptığı açıklamada aynen şöyle diyordu:
-Gazze’ye doğru hareket halinde olan Mavi Marmara gemisine yapılmış bulunan askeri müdahaleyi üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz Yardım girişiminin bu şekilde durdurulmuş olmasının ülkemizde yarattığı tepkiye katılıyoruz!
Korumasız insanlara ve sivillere karşı yapılan askeri saldırıların “başarı” şansı yüksektir Ancak böylesi saldırılar, “kazanmış gibi” olanı yerle bir eder!
Bu saldırı İsrail’in terörizmle olan içli-dışlı yapısını bir kez daha çok açık biçimde gözler önüne sermiştir Çıkmaz sokağa doğru atılan yeni bir adım olmuştur
Tarih 31 Mayısı not ederken şöyle yazacaktır:
-İnsani yardıma insanlık dışı saldırı!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-31-2010   #3
VANDETTA

İsrail'den Türk gemisine kanlı baskın!

Gazze'ye yardım götüren yardım konvoyu uluslararası karasularında İsrail donanması tarafından vuruldu

İNTERNETHABER-AJANSLAR
İsrail donanması, "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" kampanyası kapsamında Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren 6 gemilik filoya müdahale etti Başta Mavi Marmara olmak üzere 6 gemilik filoya yaptığı operasyonun ardından, İsrail’de bir televizyon kanalı 16 kişinin öldüğünü bildirdi Türkiye yaptığı ilk açıklamada 'sonuçlarına katlanırsınız' dedi

GEMİDE 16 ÖLÜ VAR
Türk bayraklı gemiye helikopterlerden halatlarla inen askerler çevreye ateş açtı

İlk önce operasyonda 2 kişinin öldüğü, 30 kişinin yaralandığı haberleri geldi Ancak İsrail televizyonları gemide ölü sayısının 16 olduğunu duyurdu

HELİKOPTERLE GEMİYE İNDİLER

İsrail devlet radyosuna konuşan bir Arap gazeteci donanma gemilerinin yardım gemilerinden birinin güvertesine çıktığını ve silah seslerinin duyulduğunu söyledi

İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım da olay öncesinde, dün gece yaptığı açıklamada da 2 İsrail gemisinin yaklaşmakta olduğunu söyledi Yıldırım’ın bu açıklamasının ardından gemide bulunanlar

a can yelekleri dağıtıldı Yıldırım gemidekilere “İsrail’in gerçek yüzüyle karşılaşmak üzereyiz Savaş gemilerini yola çıkardı ve şu anda gördüğümüz 2 tane var Etrafta daha fazla da olabilir Onlara karşı kendi savunmamızı yapacağız Geri adım atmayacağız İsrail’in geri adım attığını herkes görecek İnsanlarımızın İstanbul ve Ankara’daki büyükelçiliğin önüne gidip kilitlemesi lazım“ diye seslendi

ULUSLAR ARASI SULARDA BÖYLE BİR OPERASYON BEKLEMİYORDUK

Özgür Gazze Hareketi sözcüsü Mary Hughes Thompson da gemide ölü olduğunu doğruladı Thompson, İsrail askerlerinin helikopterlerle gemiye çıkartma yaptığını ifade etti

Bu arada Associated Press haber ajansına konuşan İHH’den Ömer Faruk Korkmaz, “Uluslararası sularda böyle bir operasyon beklemiyorduk İsrail elleri kıpkırmızı bir biçimde yakalandı ve uluslararası kamuoyu bunu affetmeyecek” dedi

GEMİDE SİLAH YOK

Televizyonlarda yer alan haberlerde de bir helikopterden bazı askerlerin ellerinde silahla iple sallanarak gemiye indiği ve geminin iç taraflarına geçtiği görüldü Baskına ilişkin gelen ilk videoda ise DHA muhabirinin “şu an saldırı var” sözleri açıkça duyuluyor Muhabir İsrail askerlerine gemide silah olmadığını, en fazla sopa olduğunu söylüyor

GEMİDEKİLER HAYFA LİMANINA GÖTÜRÜLDÜ
İHH Kriz Masası’ndan Reşat Başer de “Mavi Marmara yolcu gemimizin Hayfa limanına götürüldüğünü biliyoruz Kargo gemilerimiz de saldırıya uğradı, oradaki arkadaşlarımız için kaygı içindeyiz” dedi İsrail komandolarının düzenlediği operasyonda gemide mahsur kalanlar yardım çağrısında bulunduğu bildirildi

İSRAİL YAYIN YASAĞI KOYDU
İlerleyen saatlerde ise İsrail radyosu, İsrail’deki hastanelere nakledilen ölü ve yaralılarla ilgili her türlü bilginin yayınına yasak geldiğini bildirdi Radyo, en az bir İsrail hastanesine yaralıların nakledildiğine ilişkin bilgi edindiklerini belirtti ve başka bilgi vermedi

İSRAİL’DEN İLK AÇIKLAMA

Reuters haber ajansı, İsrail Ticaret, Sanayi ve Çalışma Bakanı Binyamin Ben Eliezer’in Ordu Radyosu’na yaptığı açıklamada, “Görüntüler elbette ki hoş değil Bütün hayatını kaybedenler için üzüntümü ifade edebilirim” dediğini bildirdi

İsrail’de Türk dostu bakan olarak bilinen Ben Eliezer’in bu sözleri ilk resmi açıklama oldu

TÜRKİYE’DEN SERT AÇIKLAMA: SONUÇLARINA KATLANIRSINIZ

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere müdahale etmesi üzerine Türkiye, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gabi Levi'yi Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı Başbakanlıkta bir kriz masası oluşturuldu Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı'nın Şili'de olması nedeniyle kurulan kriz basasına Bülent Arınç başkanlık etti Türkiye’nin açıklaması da çok sert oldu: “Gerekçe ne olursa olsun, yalnızca barışçı faaliyetlerde bulunan sivillere karşı bu tür hareketlerin kabulü mümkün değildir İsrail’in uluslararası hukukun ihlalini teşkil eden bu davranışının sonuçlarına katlanması gerekecektir”
TÜRKİYE BÜYÜKELÇİYİ GERİ ÇEKTİ
Öğle saatlerinde ise Bülent Arınç canlı yayında kameraların karşısına geçti ve Türkiye'nin İlk yaptırımlarını açıkladı: Büyükelçimiz geri çekildi İsrail'le 3 tatbikat ve Genç Milli Takımımızın maçı iptal edildi

GEMİLERDE TÜRK MİLLETVEKİLİ DE VAR

Gemilerden birinde İsveç Meclisi'nde bulunan Türk Milletvekili Mehmet Kaplan da bulunuyor Mehmet Kaplan'ın İsveç'te yaşayan ailesi ve yakınları, İsrail'in gemilere müdahale etmesinden sonra Kaplan ile telefon görüşmesi yapamadıklarını bildirdi

Kaplan'ın, İsveç Çevre Partisi ile telefon görüşmesi yaparak İsrail askerlerinin gemilere müdahale etmeye başladığını ve gemilere girdiklerini haber verdiği öğrenildi
GEMİDE 88 YAŞINDA RAHİP, BİR YAŞINDA BEBEK VAR

Gazze'ye giden yardım filosundaki 6 gemiden 3'ünde insani yardım malzemesi, 3'ünde ise çeşitli ülkelerden yaklaşık 700 insani yardım gönüllüsü bulunuyor Yardım gönüllüleri arasında 1976 Nobel Barış Ödülü sahibi Kuzey İrlandalı Mairead Corrigan Maguire, yaşlı bir soykırım tanığı, Avrupa ülkelerinden milletvekilleri ve gazeteciler de yer alıyor Gemide yer alanların 60'ı kadın Yardım gemisinde 88 yaşında bir rahiple 1 yaşında bir bebek de var

3 ÜLKE BÜYÜKELÇİSİNİ GERİ ÇEKTİ

İsrail'in uluslararası kara sularında Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara isimli Türk gemisine saldırması ve 16 sivili öldürmesi dünyada geniş yankı buldu

Ülkelerin çoğu 'şok olduk' ifadesini kullanırken, en sert tepki Yunanistan, Mısır ve İsveç'den geldi Üç ülke de büyükelçisini geri çekti

AB ise 'saldırıyla ilgili eksiksiz soruşturma istiyoruz' açıklamasını yaptı

BEYAZ SARAY ÜZÜLDÜ AMA KINAMADI

İsrail'in yardım gemilerine yaptığı kanlı baskın için Avrupa'dan 'kınama' mesajları yağarken Amerika'dan gelen ilk tepki "üzüntü" duydukları yönünde oldu Mesajın içeriğinde İsrail'in kınandığı yönünde bir cümleye rastlanmadı
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada "ölenler ve yaralananlar için derin üzüntü duyuyoruz" denildi

İsrailden Türk gemisine kanlı baskın!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com