Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eses, sewdasını, yazanlar, yüreyine

Es-Es Sewdasını Yüreyine Yazanlar

Eski 01-17-2008   #1
hayko26
icon110

Es-Es Sewdasını Yüreyine Yazanlar

Sevdasini Yüregine Yazanlar

2004

Ilkokula giderken iki çocuk konusuyordu – Yeneriz be

– Hakikaten yenermiyiz dedi Mustafa – Yeneriz be olum Geçen görmedin mi? Nasil yendik FeneriEses bu aslanim ve hep bir agizdan sözlesmiscesine Fener Fener dünyayi yener eses ‘ e gelince pissss diye söner
En güzel tekerlemeleriydi Mustafa ile Mehmetin Iyi arkadasliklarinin yaninda iki gönüldastilar O betonlar arasinda top oynarken ; Enderler , Fethiler , Ismailler abideydi onlar için Herkes defterlerinin sayfalarini çiçekler , balonlarla süslerken iki kafadar , kirmizi siyah bayraklarla , eses yazilariyla süslerlerdi Her pazartesi okulda , bir önceki gün yapilan maçi ballandira ballandira anlatirlar , gözleri simsek simsek çakar ve diger arkadaslarina öncülük ederek , teneffüslerde eses çekerlerdi Niye haykirmasalardi görmüslerdi statta onbinlerce agabeyleri , amcalari yasak olsaydi söylerlermiydi Pazar günleri erkenden kalkarlar yürüye yürüye statda giderler , bilet kuyrugundan çikan abilerine , amcalarina ; - bizde gelelim , - bizde sizinle gelelim derlerdi Küçücük yürekleriyle o yesil çimde birkaç saat sonra çakacak simsekleri görebilmek için Turnikelerden geçip stada giriste o tedirgin bekleyis biter , yayindan kurtulmus bir ok gibi firlarlardi tribünlere O küçücük yürekleri karsisinda çok büyük bir dünya vardir artik sevdan yana , eses ten yana Burnundan kil aldirmayan amcalarinin kendinden geçmisliklerini , her zaman gravatla gördükleri ögretmenlerinin haykirisini görürlerdi statta Anlamislardi yasi ve konumlari ne olursa olsun , ortak bir noktasi vardi sehrin Ve kendileri de bir parçasiydi bu haykirisin Küçücük yürekleriyle onlar da haykiriyorlardi ES ES ES KI KI KI ESKI ESKI ES

Aradan yillar geçti , geçen bu yillar içinde ayni yaz tatilinde erkeklige adim atip sünnet dügünlerinde yataklarinin basina çok sevdikleri eses bayragini astilar Birlikte liseyi bitirdiler ve yollari ayrildi
Artik telefonla görüsüyorlar maç kritikleri yapiyorlardi Gurbete inat ,özleme inat

Telefon çaldi Mustafaydi arayan , Mehmedim ; Gençlerbirligi federasyon kupasi finali var Ankara’da atla gel birlikte gidelim , sensiz olmaz be aslanim alalim kupayi dedi On gün vardi , nasil geçecekti Yine kutsal bir yolculuga çikar gibi hazirlik yapacaklar , o renklerin gururlu büyüsünde ekmeklerini , soganlarini paylasacaklardi , adlarini bile bilmedikleri gönüldaslariyla o tribünler ah o tribünler ; o parçasi oldugu haykirisin
Üç gün kalmisti maça Mehmet ahizeyi eline aldi - Yettim geliyorum Mustafam diyecekti Yettim geliyorum Aksam beni karsila diyecekti Yine Mustafa , otobüsün içinde Mehmet’i gördügünde elini havaya kaldirip yumrugunu sikacak , sanki hos geldin , dostum diyecekti Otobüsten inerken yine Mehmet ; “es es es ki ki ki” diyecek , Mustafa; “eski eski es” diye karsilayacakti Kucaklasacaklardi

Telefon üç dört kez çaldi cevap yoktu , sekizinci çalista Mustafanin amcasi açti – Mustafa ile görüsebilirmiyim ? Amcasi ; Mustafa mi ???? Mustafa gitti Nereye ? Mustafa gitti oglum , Mustafa bizleri birakip gitti
O gün Mehmet ilk defa ölümün soguk yüzüyle karsilasmisti

Otogara indiginde yumrugunu kaldirip karsilayan Mustafa yoktu artik Otobüsten inerken son bir ümitle gözleri Mustafayi aradi es es es ki ki ki dedi hiçkiriklar içindeBogazi dügüm dügüm Eski eski es öksüz kaldi Çevresindekiler manasizca , akan gözyaslarina anlam veremediler MehmetinO ela gözlü gönüldasi sevdasini yüklenip gelememisti Zaman ve mekandan ari olan o nameleri tamamlayamamisti O gün sehirde kendini ilk defa çaresiz hissetti Mehmet Ilk defa es es es ki ki ki diye haykiramadi , ilk defa bogazina dügümlendi bu nameler

Mehmet boylu boyunca uzanmis olan Mustafanin yanindaydi – Nerdesin be arkadasim nerdesin ! dedi Toprak toprak kokan kabrin basinda Hani kupayi alip gelecektik , nerdesin ? Parmaklarini topraga geçirdi Mehmet ! Ellerine ulasmak istercesine Mustafanin Ellerini hatirladi Mustafanin ; iki sezon önce bir kis günü ,Galatasaray maçinda son dakikalarda kalecinin elinden kaçirdigi topla , mesin yuvarlak çizgiyi geçmisti Bir ahhhh çekmisti Mustafa , sanki yüregine hançerler batmis , daglamislardi Saatlerdir donmus, morarmis elleriyle ümit ve sevgisini bir sonraki dakikalara devrediyordu O gün aksam isinirlarken sobanin basinda sizliyordu ikisinin de elleri
– Sizisi bile hos demisti Mustafa , öyle degilmi ?
Defterleri geldi aklina Mehmetin Lisedeyken Mustafa ; eses li dogdum , esesli büyüdüm , esesli ölecegim diye yazmisti , o güzel yazisiyla Eses li öldün Mustafam , eses li öldün dedi Mehmet
Ama söz dedi Mehmet , ama söz Kupayi Ankaradan kulübe ,kulüpten de alip bas ucuna koyacagim Mustafam , söz koyacagim!
Bir sonraki gün sabah erkenden deplasmana gidiyordu taraftar Yine otobüsler , trenler dolmus , yine insanlar eses diye haykiriyordu Sevda akiyordu ; binler , onbinler olarak Eskisehirden , Ankaraya Olsun gidecekti MehmetAlacaklardi kupayi , Mustafam ! getirdim bak diyecekti bak iste burada Koyacakti bas ucuna , aldik geldik iste
O gün
O gün olmadi , olamadi , kupa alinamadi Binler onbinler sevdalarini alip geri döndüler Bir dirhem eksiksiz noksansiz Mehmet hüzünlüydü Agliyordu otobüste Gönüldaslari saglik olsun diyordu Bilmiyorlardi Mustafayi , bekliyordu boylu boyunca uzanmis , toprak toprak gözleriyle
O gece rüyasinda gördü Mustafayi Mehmet Eskisehir Atatürk stadinda milyonlarca eses li toplanmisti Statta çit yoktu Yesil çimlerde yürüyordu Mustafa Bir pankarta gözü ilisti , ‘ pazara kadar degil , mezara kadar esesliyiz ‘ yaziyordu Yumrugunu havaya kaldirarak Vallahi yalan diye kükredi – vallahi yalan Tecrübeyle sabittir ki ‘ pazara kadar degil MAHSERE kadar ESESLIYIZ diye sesi yanki buldu gönüllerde Bikmadan usanmadan tribünleri dolasip yüreginden çikardigi kupalari tek tek 7 den 70 e milyonlarca esesliye verdi
Gözler mihlanmisti Mustafaya ,
Mustafa ; üzülmeyin , mahzunda olmayin , bizden öncekilerin oldugu gibi , ‘ sizlerde sevdasini yüregine yazanlardansiniz ‘ Iste budur esesliyi essiz kilan dedi
Tribünlerdeki milyonlarca esesli kupalari havaya kaldirdilar Muhtesemdi Anlamislardi kaldirdiklari kupalar kendi yürekleriydi
Sevdalari dile geldi
Bizler sevdamizi yüregimize yazanlardaniz dediler
Milyonlarca ESES'li el salliyordu
Güle güle Mustafa!!!
Üç büyük hala endam ediyor de
Anadolu insani kör olmus aska ,
Mana degil , maddeye kosuyor de

Iste böyle Mustafa , hal böyledir;
Havuzdan kestiler , yer böyledir
Kurumlar bi haber , dil böyledir
Sehir hala uyuyor be Mustafa

Biraz daha disli dünkü rakipler
Üçüncü ligde gezdik bir kereler
Gönül dolusu gönderdigin dilekler ,
Her taraftara isik be Mustafa

Parasizlik yuva kurdu takima
Yönetim minnet etmedi sagira
Taraftar cosmus , bagira bagira ,
Süper lige gidiyor be Mustafa

Bilesin hiç eksilmedi sevgimiz
Büyük Eskisehir tüm dilegimiz
Yuva , Istanbul , Ankara hep biriz
Elele gidiyoruz be Mustafa
Sevgi pay edildi , fenerlist fora ,
Söyle hangi yürek bunlara sora ,
Su içtigi kaba , tükürmek çaba ,
Hangi vicdan bunu yapar be Mustafa

Feryat ediyor yürekler gönülden ,
Kalmaz mazide eses’im derinden ,
Geçmis yillarin namini yeniden ,
Söke söke alacagiz be Mustafa

Sema kararip , gökler gürleyince ,
Bulutlar birlesir , inceden ince ,
Feryadi figan edip , aska gelince ,
Birer birer cosuyoruz be Mustafa

Büyüdü günbe gün eses sevgisi ,
Sevdamizi , köreltmedi sizisi
Göklere islenen nakis bazisi ,
Ilmek ilmek dokuyoruz be Mustafa

Matem tutma rahat uyu orada
Verdin kupayi , kaldirdik havaya ,
Tek tek gelecegimiz o yuvaya ,
Buram buram selam söyle Mustafa

Mustafa da Bunun üstüne Mehmet'e bir mektup yazar Bakalim neler demis ;

MUSTAFADAN MEHMETE MEKTUP ;

Aldim nameyi mirim basim üstüne ,
Çok seyler demissin eses üstüne,
Costuk diyorsun bunlarin üstüne,
Birde kupalari alalim da gör

Sevgi pay edilirmi o ne ola ,
Nasil sapti bunlar , fenerlist fora,
Dönerler özlerine nasil olsa,
Hele sevdamiz bir dile gelsinde gör

Bilmezmisin ? sen bizim halkimizi ,
Basari bekler cosmak için belki ,
Su fanide kalmis Mustafa der ki,
Gönül perdeleri bir kalksin da gör

Taraftarimiz var divanelerden ,
Gönüllerimiz var viranelerden ,
Yirtilip çikarken bahanelerden ,
Zaferlere kosacagiz hele gör

Sevda olduk gönüllerde saklandik,
Derya olduk , costuk costuk çagladik ,
Eses bu bazi bazi agladik,
Göz yaslarimiz pinar olsunda gör

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com