Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Protesto Ediyorum !...

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mescit, okulda

Okulda Mescit !!

Eski 01-23-2008   #1
alper1482

Okulda Mescit !!

Son günlerde sürekli gündeme getirilen (okulda mescit) tartışmasına dikkat çekmek istiyorumOkulda mescitin olması ve öğrencilerin veya öğretmenlerin ders dışında ibadetlerini yerine getirmesi kötü bişeymi? Hiç kimseye herhangi bi zararı varmıAyrıca TC 1982 Anayasasının 24 maddesi ve MEB 13 Aralık 1977 tarihli genelgesine göre herhangi bir yasak veya suç yokVe istenildiği takdirde okula mescit açılabilir

MADDE 24 – Herkes, vicdan, dinî inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir 14 üncü maddehükümlerine aykırı olmamak şartıyla ibadet, dinî âyin ve törenler serbesttirKimse, ibadete, dinî âyin ve törenlere katılmaya, dinî inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dinî inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz
Din ve ahlâk eğitim ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır Din kültürü ve ahlâk öğretimi ilk ve orta-öğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanunî temsilcisinin talebine bağlıdır

Lütfen sizde görüşlerinizi belirtiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Okulda Mescit !!

Eski 01-23-2008   #2
meLankoLik_asaLet

tşkler alper çok güsel bi konu açmışsın bncede çok güsel olurdu
ee hiç bir sakıncası yok
geçen gün okulun zemin katına yapılan sigara odasının mescit olması yönnde bi istek belirttik sınıf öğretmenimize fakat azarlayarak yanından uzaklaştırdı :( yani sonuç başarısız eğer o olumlu baksaydı okulda imza toplayıp müdüremize çıkaracaktık amasaolsun ilk engel o oldu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-24-2008   #3
dj_speedy24

Bence mescitin olmasında tabiki bi sorun yok AMA o okulda kütüphane bilgisayar odası deney yapılabilecek yer bunlar olduktan sonra olması gerekir diye düşünüyorum sonucta okula bilgi edinmek için gidilir öğrenciler ibadetini cami'lerdede yapabilir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-24-2008   #4
meLankoLik_asaLet

Alıntı:
dj_speedy24 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bence mescitin olmasında tabiki bi sorun yok AMA o okulda kütüphane bilgisayar odası deney yapılabilecek yer bunlar olduktan sonra olması gerekir diye düşünüyorum sonucta okula bilgi edinmek için gidilir öğrenciler ibadetini cami'lerdede yapabilir

ewt doru ama tenefüslerde filan dışarı çıkamıyoruz okul bi eğitim yuvası olsa da allahın emirleri aksatılmadan yapılmalı her iki dünyadada bizi kurtaracak olan ibadetlerimizdir untmayalım
görüş için tşkler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-25-2008   #5
alper1482

Yorumlarınız için çok teşekkürlerTabiikide kütüphane , bilgisayar odası gibi alanlarda olmalı bunlara karşı çıkamayız fakat ben sürekli sanki bunun kötü bişeymiş gibi yansıtılmasına kızıyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-01-2008   #6
punisher

Ben kendimden bir örnek vereyim;

Askerlik yaptıgım gemi 1964 yapımı bir Alman mayın gemisi idi Bu gemide savaşa gitsin veya gitmesin din adamı için ayrılmış (Papaz) bir özel kamara vardı Bu gemi Türkiyeye hibe olarak Alman hükümeti tarafından verildi ve kamara komodor kamarası (Tüm gemi filosunun komutanının savaş sırasında kalması için kullanılan kamara) haline çevrildi Ne bir imam kamarası nede bir mescit açıldı Hepsinden enteresan tarafıda gemideki tek kuran-ı kerimin 28 mt lik gemi direginin tepesinde balmumu içine gömülü olması idi :)) bunu bana gemi subaylarından biri söylemişti bende ona neden oraya kadar yordunuz kendinizi dedim :)) neden saklanılıyorki neden korkuluyorki ? Atalarımız Allah Allah nidalarıyla savaşmadımı Gemide kıldığımız namaz okuduğumuz kuran-ı kerim yüzünden neredeyse terorist ve ilticacı damgası yiyorduk Çok şaşırılcak bir olay Memleketimizin neredeyse %90 ı müslüman dememize ragmen %10 luk bir kesim müslümanlığımızı yaşamamıza engel olacak hatta çamurlar atıp bizi dinimizden uzaklaştıracak ne uğraşlar içindeler

BU VATANIN EKMEĞİNİ YEYİP İHANET EDEN BİR GÜN EKMEĞİ YEDİĞİ YERDEN KURŞUNU DA YER
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-24-2008   #7
dejavu2009

İran çok güzel bir ülke değil mi?

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-05-2008   #8
cansel

bencede okullarda mescit olmasının bir sakıncası yok sonuçda isteyen girer namazını kılar isteyen kılmaz bu bu kadar basit

worapsow
adige

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-05-2008   #9
zhr_4943

bencede bir sakıncası yok olsa daha iyi olur benim yorumum bu

paylaşım içn tşk

Eski 04-05-2008   #10
sudenaz

haklı aslında yanlış aksettirilmesine bende kızıyorum bence hiç bir sakıncası yok o karşı çıkan öğretmenleride allah ıslah etsin diyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-05-2008   #11
su perisi

bende okula sigara içme odası yapanlara anlam veremedim; bırakın öğrenci sigara içmeyiversin, bırakın isteyen öğrenci ibadetini yapabilsin Elinize sağlık

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-07-2008   #12
eness

bncde bırkn ibdet ypblsnler bu dnya da ibdt lzımmm
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-07-2008   #13
VANDETTA

Alıntı:
dejavu2009 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İran çok güzel bir ülke değil mi?
İran çok güzel bir ülke,çünkü bizim gibi ABD uğruna değerlerinden vaz geçmedi

Yine gazetelerde okumuştuk bir okulda kilise olduğuyla ilgili,incil dağıtıldığıyla ilgili,Faransa çok güzel bir ülke değil mi,yada Lenin Rusya'sı?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com