Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Köşe Yazıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
darbe, kalmadı, laiklik, türban, verelim

Türban Ve Laiklik Kalmadı, Darbe Verelim!

Eski 04-23-2009   #1
delishhhh

Türban Ve Laiklik Kalmadı, Darbe Verelim!

Mağduriyeti oynama ve kavram istismarı adamların genlerinde var
Kendilerini hep Mekke’den müşriklerin zulmünden kaçan mazlum müminler gibi görüyor ya da ahaliyi öyle kandırıyorlar
Her dönem kullanacak bir şeyleri bulup çıkarmakta müthişler!
Laiklik ve türbanla uzun süre idare ettiler
Baktılar ki toplum artık bu iki konuyu yemiyor hemen darbe kavramını tedavüle sokup onu istismara başladılar
Aman Allahım o da ne?
Sabah darbe diyorlar, akşam darbe diyorlar
Sanırsınız ki bunlar dünün İslam ihtilalcileri değiller de demokrasi havarileri!
Yahu bunlar değil miydi, birkaç sene öncesine kadar demokrasiye tramvay diyen!
Öyle ama şimdi konjonktür değişti!
Bunlara göre kavramlar zamana, zemine yani çıkara göre anlam kazanıyor!
Komiğime giden güya demokrasi türküsünü tüttüren bu kesimin aynı zamanda biad kültürünü de benimseyip onun da gereğini yerine getirmesidir
Sahi biadın olduğu ve sorgulamanın olmadığı yerde demokrasi olabilir mi?
Elbette olamaz!
Ama bunlarda oluyor!
Adamın Tayyip Erdoğan’ı ya da ABD’yi eleştirme özgürlüğü yok ama cihana demokrasi dersleri veriyor
Adam bir cemaate ya da dini bir gruba mensup lakin özgür iradenin erdemlerinden dem vuruyor!
Arkadaş sen özgür bir fert değilsin ki özgür iradeden bahsediyorsun!
Kim bana İslami gruplar ya da dini cemaatlerde özgür düşüncenin olduğunu iddia edebilir!
Cemaatlerde önder şak diye emreder, müritler de o emri anında tak diye yerine getirir!
Öyle çünkü cemaatlerde önder buyruğu Allah kelamı gibi algılanır ve emrin yerine gelmemesinin karşılığı mürtet olmaktır
Türkiye’de hangi dini gruba bakarsanız bakın o grubun önderi kendini Yaradanın ve onun Şanlı Peygamberinin vekili ve halifesi olarak görür
Sorarım size bu anlayış ve yapıda hiç özgür düşünceden söz edilebilir mi?
Realite bu ama bizdeki cemaat yayın organları darbe mugalatası ile cümle aleme her gün demokrasi dersleri veriyor
Kuşkusuz darbeleri hep beraber elbette lanetlemeliyiz ama bu ülkede bunu en son yapma hakkına sahip olan bu kesimdir

KARAR SİZİN
Tayyip bey mi, Başbuğ mu, hangisi demokrat!

Askerler bütün dünyada konumları gereği medya ile mesafelidir İstisnasız bütün orduların az ya da çok rezervleri olur Oysa siyasi kadrolar askerler gibi değildir ve özellikle medyaya karşı rezerv içinde olmazlar İlginçtir Türkiye’deki tablo bunun tersidir Bizde askerler her geçen gün medyaya açılır ve rezervlerini bir bir kaldırır ve de akreditasyonları gevşetirken, siyasi bir kişilik olan Başbakan Erdoğan bunun tam tersini yapıyor Mesela Genelkurmay Başkanımız Orgeneral İlker Başbuğ; Mehmet Altan, Fehmi Koru ve Ali Bayramoğlu gibi askeri neredeyse her gün ön yargıyla eleştiren isimleri toplantısına çağırıp yemek ikram ederken siyasi bir kişilik olan Başbakan Erdoğan değil böyle bir şey yapmayı, Başbakanlık muhabirlerini bile Başbakanlık binasına yaklaştırmıyor Sahi bu tablodan hareketle Erdoğan mı demokrat, Başbuğ mu ne dersiniz? Son bir not: Tayyip Erdoğan’ın Fehmi Koru’ya ettiği o malum “Sevsinler seni” şeklindeki sözleri kazara Başbuğ Paşa etseydi o cemaat ve liboş takım haftalarca konuyu istismar etmez miydi? Vallahi ederdi Ama Tayyip bey olunca sus pus! Yalan mı? Bazılarına göre demokrasi AKP ve Tayyip’e dokunmamaktır!

TEZAHÜR
Vefa mı, kara leke mi?

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’e göre 9 Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Esenboğa havalimanına gidip Prof Mehmet Haberal’a moral vermesi Ergenekon’a destek olmak ve dolayısı ile de kara leke imiş! Biz öyle düşünmüyoruz ve Sayın Demirel’in yaptığının ahde vefa olduğu kanaatindeyiz Niçin mi? Birinci boyut Prof Haberal henüz suçlu değil, sadece şüphelidir Evrensel hukuka göre suçu ispatlanmayan kişi masum olacağına göre Haberal Hoca’ya suçlu gibi bakmak yanlış olur Dolayısı ile buradan hareketle de Demirel’in suçluyu kucakladığı tezi yanlıştır Velev ki Haberal Hoca ya da bir suçlu kucaklansa bile bu leke olmaz ve suçlunun suçuna ortak olunmaz çünkü hadise sonuçta insani bir tezahürdür Aslında Hüseyin Çelik de bunları bilir ama herhalde bakanlıktan düşmeyeyim ve Tayyip Bey’in gözüne gireyim diye desteksiz sallıyor işte!

AYIP
İslama düşman üreten Vakit!

Birkaç gündür kiminle karşılaştıysam Vakit Gazetesinin yaptığı saygısızlığı anlatıyor Olayı biliyorsunuz 10 yıla yakın bir süredir kanser tedavisi gören Türkan Saylan kemoterapi sebebiyle saçları dökülünce başını örtmek durumunda kaldı Vakit Gazetesi, Türkan hanımın bu fotoğrafını basıp; “Türbana düşmanlık etti ama ilahi tezahür gereği türbanı örtmek zorunda kaldı” mealinde bir haber yayınladı Vallahi ayıp Bunun adı ahlak ötesi bir şeydir ve HzMuhammed gibi ahlakın timsali olan bir Şanlı Peygamberin dinine güya bayraktar olduğunu iddia edenler tarafından yapılması da İslam adına hicrandır Farkında mıdır bilmiyorum ama Vakit gazetesi bu tür tutum ve tavırları ile İslama büyük zararlar veriyor Vakit’in tutumu insanları farkında olmadan İslamla karşı karşıya bırakabilir Vakit her gün İslama düşman üretiyor İslam İslam diyerek, İslama zarar bu olsa gerektir

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Türban Ve Laiklik Kalmadı, Darbe Verelim!

Eski 04-23-2009   #2
Nht_07

Böyle konularda kaynak belirtseniz iyi olur diye düşünüyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-23-2009   #3
VANDETTA

Yazıyı okurken gerçekten çok duygulandım,tükürdüğünü yalamak,yaladığını bir başkasının suratına tükürmek adına oldukça klas bi yazı olmuş,bu ülkede laiklik ,aiklik elden gidiyor,laikliği her türlü sofraya meze yapanlar hep laiklik adına konuştuğunu iddia eden zevattır
Bu ülkede eski mankenlere başörtüsü taktırıp hocaları katakulleye getirdikten sonra basın ordusuyla oda basanlar ve rolünden sonra taktığı başörtüsünü çıkarıp atan piyonlar hep laikci olduğunu iddia eden çevredir,bu yazıyı yazanda bu şekilciğin bir örneğidir,yemiyoruz artık bunları,daha orjinal nedenlerle gelseniz eminim ki hizmet ettiğinizi sandığınız değerlere daha bir anlam katarsınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-23-2009   #4
berk2

Alıntı:
delishhhh tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mağduriyeti oynama ve kavram istismarı adamların genlerinde var
Kendilerini hep Mekke’den müşriklerin zulmünden kaçan mazlum müminler gibi görüyor ya da ahaliyi öyle kandırıyorlar
Her dönem kullanacak bir şeyleri bulup çıkarmakta müthişler!
Laiklik ve türbanla uzun süre idare ettiler
Baktılar ki toplum artık bu iki konuyu yemiyor hemen darbe kavramını tedavüle sokup onu istismara başladılar
Aman Allahım o da ne?
Sabah darbe diyorlar, akşam darbe diyorlar
Sanırsınız ki bunlar dünün İslam ihtilalcileri değiller de demokrasi havarileri!
Yahu bunlar değil miydi, birkaç sene öncesine kadar demokrasiye tramvay diyen!
Öyle ama şimdi konjonktür değişti!
Bunlara göre kavramlar zamana, zemine yani çıkara göre anlam kazanıyor!
Komiğime giden güya demokrasi türküsünü tüttüren bu kesimin aynı zamanda biad kültürünü de benimseyip onun da gereğini yerine getirmesidir
Sahi biadın olduğu ve sorgulamanın olmadığı yerde demokrasi olabilir mi?
Elbette olamaz!
Ama bunlarda oluyor!
Adamın Tayyip Erdoğan’ı ya da ABD’yi eleştirme özgürlüğü yok ama cihana demokrasi dersleri veriyor
Adam bir cemaate ya da dini bir gruba mensup lakin özgür iradenin erdemlerinden dem vuruyor!
Arkadaş sen özgür bir fert değilsin ki özgür iradeden bahsediyorsun!
Kim bana İslami gruplar ya da dini cemaatlerde özgür düşüncenin olduğunu iddia edebilir!
Cemaatlerde önder şak diye emreder, müritler de o emri anında tak diye yerine getirir!
Öyle çünkü cemaatlerde önder buyruğu Allah kelamı gibi algılanır ve emrin yerine gelmemesinin karşılığı mürtet olmaktır
Türkiye’de hangi dini gruba bakarsanız bakın o grubun önderi kendini Yaradanın ve onun Şanlı Peygamberinin vekili ve halifesi olarak görür
Sorarım size bu anlayış ve yapıda hiç özgür düşünceden söz edilebilir mi?
Realite bu ama bizdeki cemaat yayın organları darbe mugalatası ile cümle aleme her gün demokrasi dersleri veriyor
Kuşkusuz darbeleri hep beraber elbette lanetlemeliyiz ama bu ülkede bunu en son yapma hakkına sahip olan bu kesimdir

KARAR SİZİN
Tayyip bey mi, Başbuğ mu, hangisi demokrat!
Askerler bütün dünyada konumları gereği medya ile mesafelidir İstisnasız bütün orduların az ya da çok rezervleri olur Oysa siyasi kadrolar askerler gibi değildir ve özellikle medyaya karşı rezerv içinde olmazlar İlginçtir Türkiye’deki tablo bunun tersidir Bizde askerler her geçen gün medyaya açılır ve rezervlerini bir bir kaldırır ve de akreditasyonları gevşetirken, siyasi bir kişilik olan Başbakan Erdoğan bunun tam tersini yapıyor Mesela Genelkurmay Başkanımız Orgeneral İlker Başbuğ; Mehmet Altan, Fehmi Koru ve Ali Bayramoğlu gibi askeri neredeyse her gün ön yargıyla eleştiren isimleri toplantısına çağırıp yemek ikram ederken siyasi bir kişilik olan Başbakan Erdoğan değil böyle bir şey yapmayı, Başbakanlık muhabirlerini bile Başbakanlık binasına yaklaştırmıyor Sahi bu tablodan hareketle Erdoğan mı demokrat, Başbuğ mu ne dersiniz? Son bir not: Tayyip Erdoğan’ın Fehmi Koru’ya ettiği o malum “Sevsinler seni” şeklindeki sözleri kazara Başbuğ Paşa etseydi o cemaat ve liboş takım haftalarca konuyu istismar etmez miydi? Vallahi ederdi Ama Tayyip bey olunca sus pus! Yalan mı? Bazılarına göre demokrasi AKP ve Tayyip’e dokunmamaktır!

TEZAHÜR
Vefa mı, kara leke mi?
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’e göre 9 Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Esenboğa havalimanına gidip Prof Mehmet Haberal’a moral vermesi Ergenekon’a destek olmak ve dolayısı ile de kara leke imiş! Biz öyle düşünmüyoruz ve Sayın Demirel’in yaptığının ahde vefa olduğu kanaatindeyiz Niçin mi? Birinci boyut Prof Haberal henüz suçlu değil, sadece şüphelidir Evrensel hukuka göre suçu ispatlanmayan kişi masum olacağına göre Haberal Hoca’ya suçlu gibi bakmak yanlış olur Dolayısı ile buradan hareketle de Demirel’in suçluyu kucakladığı tezi yanlıştır Velev ki Haberal Hoca ya da bir suçlu kucaklansa bile bu leke olmaz ve suçlunun suçuna ortak olunmaz çünkü hadise sonuçta insani bir tezahürdür Aslında Hüseyin Çelik de bunları bilir ama herhalde bakanlıktan düşmeyeyim ve Tayyip Bey’in gözüne gireyim diye desteksiz sallıyor işte!

AYIP
İslama düşman üreten Vakit!
Birkaç gündür kiminle karşılaştıysam Vakit Gazetesinin yaptığı saygısızlığı anlatıyor Olayı biliyorsunuz 10 yıla yakın bir süredir kanser tedavisi gören Türkan Saylan kemoterapi sebebiyle saçları dökülünce başını örtmek durumunda kaldı Vakit Gazetesi, Türkan hanımın bu fotoğrafını basıp; “Türbana düşmanlık etti ama ilahi tezahür gereği türbanı örtmek zorunda kaldı” mealinde bir haber yayınladı Vallahi ayıp Bunun adı ahlak ötesi bir şeydir ve HzMuhammed gibi ahlakın timsali olan bir Şanlı Peygamberin dinine güya bayraktar olduğunu iddia edenler tarafından yapılması da İslam adına hicrandır Farkında mıdır bilmiyorum ama Vakit gazetesi bu tür tutum ve tavırları ile İslama büyük zararlar veriyor Vakit’in tutumu insanları farkında olmadan İslamla karşı karşıya bırakabilir Vakit her gün İslama düşman üretiyor İslam İslam diyerek, İslama zarar bu olsa gerektir

Alıntı:
VANDETTA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yazıyı okurken gerçekten çok duygulandım,tükürdüğünü yalamak,yaladığını bir başkasının suratına tükürmek adına oldukça klas bi yazı olmuş,bu ülkede laiklik ,aiklik elden gidiyor,laikliği her türlü sofraya meze yapanlar hep laiklik adına konuştuğunu iddia eden zevattır
Bu ülkede eski mankenlere başörtüsü taktırıp hocaları katakulleye getirdikten sonra basın ordusuyla oda basanlar ve rolünden sonra taktığı başörtüsünü çıkarıp atan piyonlar hep laikci olduğunu iddia eden çevredir,bu yazıyı yazanda bu şekilciğin bir örneğidir,yemiyoruz artık bunları,daha orjinal nedenlerle gelseniz eminim ki hizmet ettiğinizi sandığınız değerlere daha bir anlam katarsınız

Niye birbirinize karşi böyle tavırlar takınıyorsunuz Bunun bir yararı yok
Olaya ve olaylara başka bir ülkenin gözüyle bakarsanız daha sağlıklı karalar alabilirsiniz
Ama ne yalan söyleyeyim
Arap kültürünü çok iyi benimsiyorsunuz
Bundan daha iyisini yapamazsınız zaten Araplar bile sizin kadar o kültüre bağlı değil! Belki onlara birşeyler öğretebilirsiniz
ve Şunu unutmayın ki
Kralcılar kralların ne düşündüğünü asla bilemezler Onlar sadece krallarının verdiği emirleri HARFiyen yerine getirerek en büyük mutluluğa erişirler Mutlular çünkü krallık gerçeğini hiçbir zaman anlamayacaklardır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-23-2009   #5
VANDETTA

Alıntı:
berk2 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Niye birbirinize karşi böyle tavırlar takınıyorsunuz Bunun bir yararı yok
Olaya ve olaylara başka bir ülkenin gözüyle bakarsanız daha sağlıklı karalar alabilirsiniz
Ama ne yalan söyleyeyim
Arap kültürünü çok iyi benimsiyorsunuz
Bundan daha iyisini yapamazsınız zaten Araplar bile sizin kadar o kültüre bağlı değil! Belki onlara birşeyler öğretebilirsiniz
ve Şunu unutmayın ki
Kralcılar kralların ne düşündüğünü asla bilemezler Onlar sadece krallarının verdiği emirleri HARFiyen yerine getirerek en büyük mutluluğa erişirler Mutlular çünkü krallık gerçeğini hiçbir zaman anlamayacaklardır
Her ne kadar olayın araplarla ilgisini anlamamış olsamda belirtmek istediğimiz bu ülkede hiçbir kavramın kimsenin tekelinde olmadığı,ve sürekli din ve başörtüsü üzerinden sürdürülen karalama çalışmalarının yersizliğidir,eleştirecekmiseniz,bunu dini kullanmadan yapın,bu söz eminim size tanıdık geliyor ve birşeyleri çağrıştırıyordur

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-23-2009   #6
delishhhh

[QUOTE=VANDETTA;275285][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=DarkRed][B]Yazıyı okurken gerçekten çok duygulandım,tükürdüğünü yalamak,yaladığını bir başkasının suratına tükürmek adına oldukça klas bi yazı olmuş,bu ülkede laiklik ,aiklik elden gidiyor,laikliği her türlü sofraya meze yapanlar hep laiklik adına konuştuğunu iddia eden zevattır
valla ben burda açtığım konuları siz beni suçlayasınız diye açmıyorum ve kelimelerimi sürekli düzenle seçiyorum ama saldırgan tavrınız nedense hep bir şekilde ortaya konuyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-23-2009   #7
delishhhh

araplarla ne alakası var konunun bağlantısını ve arapların o kültürlerini açıklarsanız sevinirim sevgili berk2 burası özgür bir platform unutmayalım lütfen
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-23-2009   #8
sudenaz

Öncelikle yazı için teşekkür ederim gerçekden güzel
Arkadaşları bende çözemedim araplara bağlamışlar olayı ama hadi hayırlısı
Takıldığım nokta vakit gazetesi benimde artık nereye kadar böyle gitcekler bilmiyorum birilerinin dur demesi gerekiyor ama nerde

Laiklik konusuna girersem sabaha kadar çıkamıycağımız için hiç girmeyelim bence en iyisi:)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-24-2009   #9
emraxx

Alıntı:
VANDETTA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Her ne kadar olayın araplarla ilgisini anlamamış olsamda belirtmek istediğimiz bu ülkede hiçbir kavramın kimsenin tekelinde olmadığı,ve sürekli din ve başörtüsü üzerinden sürdürülen karalama çalışmalarının yersizliğidir,eleştirecekmiseniz,bunu dini kullanmadan yapın,bu söz eminim size tanıdık geliyor ve birşeyleri çağrıştırıyordur

Araplarla ilgisini bende anlamadım ancak alıntıladığım yazıda bir noktaya değinmek istiyorum Vandetta Demişsin ki neden din ve başörtüsü üzerinden karalama kampanyası yürütülüyorŞunu söylemek istiyorumŞu anda başımızda olanlar neyi sömürerek geldiler başımızaDİNi ve başörtüsünüYanlış söylüyosam düzeltin lütfenDini siyasete alet etmediler mi?İşte eleştirilen budur sevgili VandettaBurda dinimizi karalama kampanyası yoktur , onu kendi emellerine,çıkarlarına alet edenlere lanet kampanyası vardır

Diye düşünüyorum!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-24-2009   #10
KRDNZ

Dini siyasete alet eden zihniyet veya dini siyasete alet edenleri kınayarak tam tersni yaparakk dini öcü gibi gösteren zihniyet ikisinin de birbirinden farkı yok Din ve devlet birbirinden ayrı düşünülemeyeceği gibi din devletin her işine alet olamaz, olmamalı İkisini dengelemyi bilmek gerek fakat çıkarcı toplumumuzda böyle birşey olur mu? Hiç sanmıyorum Herkes birşeylerin peşinde valla Radikal olması gereken gazetecilerimiz bile

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-24-2009   #11
dam99
Icontr

bence burada gümdemde olan ermeni soykırımına özür dileyen entel ve danteleri tartışcağınıza iyisiyle kötüsüyle halka hizmet edenleri tartışıyorsunuz hatayı kim yapar bilirmisiniz icraat yapanlar her zaman hata yaparlarboş boş laf üretenler kesinlikle hata yapmazlar çünkü ortada hiç bişey yoktur hiç in oldugı yerdede hata yokturpelin batu ile murat bardakçıyı dinledim geçenlerde pelin diyorki nolur özür dilesek vsonlardanda özür dileyen ler oldu murat bardakçı da aynen ben diyor atalarımın hiç suçu yokken niye özür dileyeyim kardeşim onlara katil dedirteyim ve delilleriyle ıspatlıyor fakat diğer aydın lar ne yapıyor kulaktan duyma laflarla demokrasi adına atalarına katil dedirtiyorlar neymiş efendim ileriye bakalım bu kadar kolaymı bu kadar basitmi işte bunları tartışalım bakalım kim kim den daha fazla türk ve vatanını daha çok sever

Eski 04-25-2009   #12
sudenaz

Alıntı:
emraxx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Araplarla ilgisini bende anlamadım ancak alıntıladığım yazıda bir noktaya değinmek istiyorum Vandetta Demişsin ki neden din ve başörtüsü üzerinden karalama kampanyası yürütülüyorŞunu söylemek istiyorumŞu anda başımızda olanlar neyi sömürerek geldiler başımızaDİNi ve başörtüsünüYanlış söylüyosam düzeltin lütfenDini siyasete alet etmediler mi?İşte eleştirilen budur sevgili VandettaBurda dinimizi karalama kampanyası yoktur , onu kendi emellerine,çıkarlarına alet edenlere lanet kampanyası vardır

Diye düşünüyorum!

Dini siyasete alet edenler demişsiniz
Artık bu cümle o kadar basitleşti ki kimsenin kılı kıpırdamıyor geçmişizmizde yapılanlardan sonra
Zamanında çıkarları için,sırf bazı amellerine ulaşabilmek için dini ilk başta kullanıp daha sonra din tüm kurumlardan kaldırılmadı mı?diye sorarlar adama

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-25-2009   #13
emraxx

Bizim milletimiz alışmış nasıl olsa dini kullananlara kulluk etmeyeHangi parti olursa olsun umrumda değilBen en çok ortalıkta ben Müslümanım diyenlerin sözüne itibar etmemMüslümanlık insanın kendi içinde yaşanırO yüzden ben diyorum ki boşverelim böyle şeyleri itibar etmeyelimDini kullanıp kullanıp atarlarSizin dediğiniz gibi zamanında yaptılar, şimdi de yapıyolar
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-25-2009   #14
seyito

6 Forum'umuzda siyasi içerikli, genel ahlaka aykırı ve küfürlü, argo niteliğindeki yazılar, şahsa yönelik hakaret benzeri yazılar yazılamaz Başka bir forum katılımcısını, üçüncü bir şahsı veya yayıncı, üretici kurum ve kuruluşları, herhangi bir ürünün marka veya modelini küçültücü veya ona hakaret edici yazı yazılamaz

Bu yazıyı forum kuralları bölümünden aldımDikkattli okumanızı tavsiye ediyorum
Şimdi biz ne yapmaya çalışıyoruz anlamadım siyasetimi karalamakmı yoksa dini karalamakmı
Herkes tutturmuş din kullanılıyor diye Din alet edilioyr vs vs vs
İyisiyle kötüsüyle bir yönetim var
Peki ben size şöyle bi soru sorayım ozaman AKP türbanı getiriyo bu partiye kapatma davası açılıyor
DTP ben resmen toprak istiyorum ayrı kimlik istiyorum pkk yandaşıyım diyor (çaktırmadan) ama bu partiye kesinlikle kapatma davası açılmıyor
Böyle giderde gider arkadaşlar toplayın kendinizi provakasyonlar bizim beynimiz yıkar zaten amaçda budur bu ülkeyi bölmek

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-25-2009   #15
dam99

katılıyorum sana teşekkürlerimi iletiyorum saol
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com