Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hikayem, kapanma

Kapanma Hikayem

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kapanma Hikayem

kapanma hikayem
selamun aleyküm arkadaşlar,

bugün sizlere kısaca kapanma hikayemi anlatacağım

20 yaşıma kadar dinden bi haber geçen uzun yıllardan sonrabir gün bende Kuran-ı okuyayım dedimçünkü yeterince ateist ve solcu kitaplar okumuştum

tam bir yıl boyunca Kuran-ı Kerimi araştırdımmevdudi ve seyyid kutup'un tefsirlerini okudum

bir yıl sonra ALLAHa iman ettimKuran-ı kerime hayran kaldım

1429 yıldır söylenen "taleal bedru aleyna" ilahisini ilk defa 20 yaşımda ,konya da bir alışveriş merkezinde duydum ve çook beğendimdikkatimi çeken ilk ilahi taleal bedru ilahisiydihemen gittim kasetini aldım

o sıralarda konya çarşısında gezerken, tabiki eşarplar görüyorumyıl 1994bir gün çook güzel bir eşarp gördüm ve içimden belki ilerde kapanırım, şu eşarbı alayım dedim

sonra anladımki ben kapanmak istiyorum

1994 yıllarında konya daki öğrencilerin arasındaki islam kardeşliği çok güzeldizaten selçuk üniversitesine benim gibi dinsiz ateistler pek gitmezdiben o giden ender öğrencilerden biriydim

iman ettikten sonra, daha çok kapalı arkadaşlara takılmaya başladımo kızların ahlakları o kadar güzeldi kibirde bana ve benim deliliklerime çok sabrediyorlardıeee ben karanlıklardan geldiğim için bende hata çok tabiikalbimi bir gün olsun kırmadılaronlar kapalıydı ben açıktımuzun bir süre ben onlara takıldımdüşünün bir bara gidiyordum bi o kızlara takılıyordum

kalbim ve beynim islam dinine tam ikna olmuştu

birgün parkta otururken, bir grup kapalı arkadaş önümüzden geçtikalbi islamla dolu insanların etrafa yaydıkları bir nur vardır bilirsinizbirden en yakın arkadaşıma dedimki" ben kapanırsam şu kızlara benzeyecekmiyim"o kızlar öyle güzel ahlaklıydıki, size anlatsam sayfalar yetmezo gün gözüme o kapalı arkadaşlar, cennetten gelmiş gibi göründübende kapanmak ve islamın güzel nurunu kavuşmak istedimöyle çok kapanmak istedimki, belki içimdeki o istek olmasaydı ben mantıken kapanamazdımbaşörtüsü benim için sevgiliye kavuşmak gibiydiöyle çok istediğim öyle çok heyecanla konuştuğum bişey olmuştu yani

1994 yılının 3 aylarına yeni girmiştikben artık yurtta kimi görsem pardesü ve eşarbını deniyorumişte 3 ayların ikinci günü ben yurtta hiç unutmam çok sevdiğim bir arkadaşımın eşarbını taktım pardesüsünü giydimsonra kimi görsem, nasıl duruyor üzerimde diye sordumama içimde nasıl bir heyecan varbütün katları geziyorumen son üst sınıflardan bir abla "mehtap bak ne güzel giymişsin sana da çok yakışmış, artık bu kıyafeti üstünden çıkarma" dedi ( bu arada o ablanın kendisi fötr şapka takar )

o gece hiç uyuyamadım ve kapanmaya karar verdimertesi gün kapanmıştım

yurtta herkes bana eşarplar hediye etti

sonra arkadaşın pardesüsü üstümde kendime de almaya gittimher yere sordukbana göre bişeyler beğenmeye çalıştıken son bir mağazadaki amca " kızım sen ilk defa mı kapanıyorsun" dedibende evet deyinceo zaman sen mağazadan istediğini beğen sana hediyem olsun demez mi yaşasın

ilk kapandığım gün hayatımda hiç unutamayacağım şeyler oldumesela 1 yıl boyunca dini kitaplar aldığım Halis amcaya gittimhalis amca ben kimim bil bakalım dedimbeni tanıyamadı sooora tanıyınca "ALLAHu Ekber" dedibana bir poşet kitap hediye etti

yine ilk gün konya da tramvaya binince ; herkes şöyle bir açıldı o gün hangi ulaşım aracına bindiysem herkes bana yer verdisanki herkes ilk kapandığım gün olduğunu biliyordusonra ki günlerde dahada kimse yer vermedi

kapandığım için yurttan ve sınıftan arkadaşlarım bana çook çok hediyeler verdiler

ben fikren kapalılığa hazırdım da , hareketsel olarak hazır değildimmesela yağmur yağsa ben etek çamur olmasın diye , eteğimi toplayıp dizimin üstüne kadar kaldırıyordum arkadaşlar beni uyarıyorduindiriyordum

şimdi size hiç unutamacağım bir anımı anlatayım yazıma son vereyim

yeni kapandığım günlerde, ilahiyat fakültesine arkadaşları ziyarete gittimarkadaşlarım ""mehtap misafir öğrenci olarak derse katılsana dediler" seve seve kabul ettimhocanın gelmesine 5 dakika vardımescidde başka bir arkadaşım beni bekliyordudedimki tamam mesciddeki arkadaşıma haber vereyim hemen geleyimben eteklerimi topladım, koşa koşa sınıfın dışına ordan da merdivenlerden aşağıyakarşımdan gelen erkek öğrenciler nasıl açıldılar anlatamamyol ve merdivenler benimdihemen gittim arkadaşa haber verdim ve geldiğim yoldan geri döndüm
baktım arkadaşlar gülüyorne olduki dedimmeğer ben öyle eteklerimi toplayıp koşa koşa gidince ; erkekler arkamdan bu kız yeni mi kapandı demişler birde ben erkeklerin merdiveninden alt kata inmişim ne bileyim erkeklerle kızların merdiveni ayrıymış hehehehe

kısaca kapanma hikayem bu

okuduğunuz için şükran

alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Kapanma Hikayem

Eski 07-28-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Kapanma Hikayem

Bende Anlatmak Istiyroum Ben Iki Kez Kapandım

Ilk Okul Bitti Ben öğretmeniminde Etkisi Ile Nasıl Türban Düşmanı Bir çocuk Oldum Anlatamam Sakallı Dedeleri Bile Sevmezdim ,,,

Babaannem ısrar Etti Imamahtibe Gidecek ,,, Hayır Asla Akbul Etmiyorum Gitmem ,, O Yıllarda Sınavla Alınıyor Imamhatip Okullarına ,
Kayıt Günü Akşamdan Resimlerimi Felan Yırttım Ki Kayıt Yapılamasın Ama Yok Babam Halletti Bi şekilde , Sınav Sorularını Yalan Yanlış Doldurdum 3 Listenin En Başındayım Kazanmışım Tabi Ağlıyorum Deli Gibi

Hemen Babama şart Koştum Giderim Ama Asla Kapanmam ,, Kabul Etti Babam Saolsun

Ilk Zamanlar Servisten Iner Inmez Türbanı Kafamdan Alıyorum Orası Ayrı Bir Dünya Orada öğretilenlerdir Hala Beni Ayakta Tutan Oradaki Oya Hocam Ablalar Hepsi Apayrı Bir Güzelliktir ,,, Ilk Yarı Yıl Oldu Babam Gittim Ben Kapanacağım Dedim Gözlerinin Içi Güldü Mutlu Oldu Sen Bilirsin Ben Karışmam Dedi

Sonra Ortaokul Bitti Ben Yine Başladım Liseyi Ticaret Lisesinde Okuyacağım Ve Ikna Da Ettim Ailemi Zar Zor Kayıt Yaptırtmayı Başardım , Neden Istedim Ki Sanki Böyle Birşeyi ,, Ardından Dershane Ve üniverste ,,,

Kayıt Yaptırmaya Giderken Babama Ilk Söylediğim Ben Yeniden Açılacağım Babam Yine Ben Karışmam Dedi Keşke Karışsaydı
Açıldım ,,, Hemde Ne Açılma Mevlam Affetsin ,,,

Sonra Iş Hayatı ,, Ama çok şükür Işyerinde Yeniden Namazlarımı Kılar Olmuştum ,,, Patronun Kızı Girdi Kapıdan 15 Yaşında Kapanmış Hemde Nasıl Parlamış Ay Parçası Olmuş Nasıl Bir Güzelliktir O öyle ,,,

Ertesi Gün Gittim Kuföre Bi Güzel Saçlarımı Yaptırdım ,, En Açık Saçık Kıyafetimi Giydim Makyajımı Yaptım ,,, Işe öyle Gittim Patron Sordu Hayırdır ,,, Hayır Oalcak Inşallah Dedim ,, şaşırdı ,, Son Günümdü O Halde Gezdiğim ,,, Ertesi Gün Türbanımı Taktım En Sade En Güzel Usturuplu Kıyafetimle Gittim Kapıdan Girdim Herkeste Nasıl Bir şok Anlatamam Ansıl Bakıyorlar Ve Tabi çok Seviniyorlar

çok şükür O Günden Sonra Açılmadım Bir Daha ,,, şimdi Imamhatipte öğrendikelrime Katmaya çalışıyroum ,,, Bi Imkan Olsada O Yılalrdaki Hocalarımı Bulabilsem,,,

çocuk Aklımla Beddua Ettiğim Babaannemden Mevlam Razı Olsun ,,, Ve Beni Sıkmadan Sen Bilirsin Diyen Babamdan ,,,

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Kapanma Hikayem

Eski 02-20-2017   #3
Kayıtsız

Cevap : Kapanma Hikayem

Kızlar ben 18 yaşımda kapanmak istiyorum doğru mu sizce yani tabiii çok güzel bi şey ama sanki herkes benle dalga geçecek zannediyorum sizce ne yapmalıyım haa bu arada dalga dediğim ben gözlüklüyüm yaşlı bine gibi olursam
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com