Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aritmetik, mental, turtle, türkiye

Turtle Mental Aritmetik Türkiye

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Turtle Mental Aritmetik Türkiye

Turtle Mental Aritmetik Franchising

Misyon: Ülke olarak gelişen dünya içindeki yerimizi almamız için çocuklarımızın zihinsel ve fonksiyonel yeteneklerini arttırıcı, yaratıcı ruha sahip zeki, özgüveni yüksek olan başarılı bireyler yetiştirmek için, Turtle MENTAL ARİTMETİK sistemini emin adımlarla tüm Türkiye?ye yaymaktadır

Mental Aritmetik, Özellikle 4 ? 14 Yaşlarındaki Çocukların Sağ Ve Sol Beyin Lobunun Dengeli Bir Şekilde Gelişmesini Sağlayan, Konsantrasyon Ve Dikkat Becerilerini Geliştiren Bir Eğitim Türüdür

TURTLE MENTAL ARTİMETİK EĞİTİM SİSTEMİ

TURTLE Abaküs mental aritmetik Uzak Doğuda yıllardır okullarda uygulanan, çocuklarda hızlı zihinsel gelişim sağlayan ve aritmetik beceriler kazandıran bir eğitim sistemidir Bu eğitim sisteminde kullanılan programla çocukların aritmetik işlem yapma hızlarını geliştirip, hesap makinası kullanmadan işlemleri saniyeler içinde yapmalarını sağlıyoruz

Bilindiği gibi insan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılır Birçok test sonucunda, beynin sol lobunun konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir
Yine beynin sağ lobunda, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonların yapıldığı ortaya konmaktadır Bu bilgilerin ışığında, günümüz başarılı insanı, beynin her iki yarısını da dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolaylıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor
İşte sistemimizle kazandırmayı hedeflediğimiz zihinsel beceriler olarak; zeka düzeyini arttırmak, konsantrasyonu güçlendirmek, hayal gücünü arttırmak, kendine güven duygusunu güçlendirmek olarak sıralayabiliriz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com