Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Bilmeceler & Bulmacalar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
görüşmesi

İş Görüşmesi

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İş Görüşmesi

Saygin bir firmada yönetim, ise girmek isteyenlere bir soru sormus ve soruya en uygun cevabi veren kisiyi ise almislar

Bu soruda dogru veya yanlis cevap diye bir sey yok, sadece düsünce sistemi önemli

Soru şu:

Karanlik yagmurlu bir gece, yagmur yagiyor, firtina var, gök gürlüyor ve siz sabaha karsi 0200’ de tek basiniza issiz bir yolda araba ile gitmektesiniz Arabaniz iki kisilik Biraz ilerde otobüs duraginda 3 kisi bekliyor

Birincisi bir doktor, sizi daha önce geçirdiginiz kalp krizinden kurtarmis

Ikinci kisi, çok yasli ve hasta neredeyse ölmek üzere olan birisi

Üçüncüsü, hayatinizin rüyasi, her zaman tanismak için can attiginiz birisi

Hava gittikçe kötülesiyor ve arabanizda sadece bir kisiye yer var

Böyle bir durumda ne yapardiniz?

Soruyu iyice düsünün ve en iyi cevabi verin

(cevap vermeden alt bölümlere geçmeyin)

Görüsmecilerden bazilarinin cevabi söyle olmus:

A Hasta adami en yakin hastaneye götürürdüm

B Doktor daha önce hayatimi kurtardigina göre onu alirdim

C Manen düsünürsem tabi ki hasta adami alirdim fakat kendi gelecegim ve hayatim için, her zaman tanismak istedigim, hayatimin rüyasini alirdim

Burada dogru veya yanlis cevap diye bir sey yok sadece her bir kisinin durumu algilayisi ve ele alisi var

Bu görüsmede cevaplarin % 90’ i "yasli adami alirdim" olmus, olmus; ama sadece bir kisiyi ise almislar

O kisinin cevabi acaba nasilmis?

(Biraz düsünün ve sonra asagisini okuyun)

"Arabadan inip anahtari doktora veririm, doktor benim hayatimi kurtardigi gibi yasli kisiyi de hastaneye yetistirip iyilestirebilir

Böylece ben de hayatimin insaniyla otobüs duraginda bas basa kalip onu tanima firsatini elde edebilirim"

Bu cevapla o kisi hemen ise alinmis

Insanoglu tabii olarak bencildir, bütün verilen diger cevaplarda kimse arabasini vermeyi akil edememis

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : İş Görüşmesi

Eski 08-04-2012   #2
karamela

Cevap : İş Görüşmesi

arabasının geri geleceğinden eminse sorun yok tabi ki

zemheride taşa taş bile kuytu olurken, sen benim başıma kar yağdırıyorsun

gölge etme, başka ihsan istemez

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com