Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Arkadaşlık Hikayeleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
jerry

Jerry

Eski 04-01-2007   #1
angelesdream

Jerry

Jerry, çevresindekilerin çok sevdigi insanlardan biriydi

Keyfi herzaman yerindeydi Her zaman söyleyecek olumlu bir şey bulurdu Hatta bazen etrafindakileri çıldırtırdı bile, "Bu adam bu halde bile nasıl iyimser olabiliyor?" diye Birisi nasıl oldugunu sorsa "Bomba gibiyim"Diye yanıt verirdi hep "Bomba gibiyim"

Jerry dogal bir motivasyoncuydu Yanindaki insanlardan biri gün, kötü bir gündeyse, Jerri yanına koşar, duruma nasıl olumlu bakılacagını anlatırdı

Bu tarzı fena halde düsündürüyordu beni Bir gün Jerry'ye gittim "Anlayamıyorum" Dedim "Nasıl oluyor da, her zaman, her kosulda bu kadar olumlu bir insan olabiliyorsun? Nasıl basarıyorsun bunu?"Her sabah kalktıgımda kendi kendime “Jerry bugün iki seçimin var Havan ya iyi olacak ya da kötü” derim Her zaman havamın iyi olmasini seçerimKötü bir sey oldugunda yine iki seçimim var Kurban olmak ya da ders almak Ben basıma gelen kötü seylerden ders almayı seçerim Birisi bana bir seyden sikayete geldiginde, yine iki seçimim var Sikayetini kabul etmek ya da ona hayatın olumlu yanlarını göstermek Ben olumlu yanlarını göstermeyi seçerim

"Yok yahu" diye dalga geçtim"Bu kadar kolay yani""EvetKolay" dedi Jerry "Hayat seçimlerden ibarettir Her durumda bir seçim vardır Sen her durumda nasıl davranacagını seçersin Sen insanların senin tavrından nasıl etkileneceklerini seçersin Sen havanın, tavrının iyi ya da kötü olmasını seçersin Yani sen hayatını nasıl yasayacagını seçersin"

Jerry'nin sözleri beni oldukça etkiledi Onu uzun yillar görmedim Ama hayatimdaki talihsiz olaylara dövünmek yerine olumlu seçimler yaptigimda hep onu hatirladim

Yillar sonra Jerry'nin basina çok talihsiz bir olaygeldi Soygun için gelen hirsizlar Jerry'yi delik desik etmislerAmeliyati 18 saat sürmüs, haftalarca yogun bakimda kalmis Taburcu edildiginde kursunlarin bazilari hala vücudundaymis Ben onu olaydan alti ay sonra gördüm

"Nasilsin?" diye sordugumda "Bomba gibi" dedi "Bomba gibi""Olay sirasinda neler hissettin Jerry?" dedim"Yerde yatarken iki seçimim var diye düsündüm Ya yasamayi seçecektim ya ölümü Ben yasamayi seçtim"

"Korkmadin mi? Suurunu kaybetmedin mi?" "Ambulansla gelen saglik görevlileri harika insanlardiBana hep iyileseceksin merak etme" Dediler Ama acil servisin koridorlarinda sedyemi hizla sürerken doktorlarin ve hemsirelerin yüzündeki ifadeyi görünce ilk defa korktum Bu gözler bana "Bu adam ölmüs" diyordu "Birseyler yapmazsam, biraz sonra ölü bir adam olacaktim""Ne yaptin?" diye merakla sordum"Kocaman bir hemsire yanima yaklasti ve bagirarak her hangi bir seye ihtiyacim olup olmadigini sordu 'Evet' diye yanit verdim" "Var"

Doktorlar ve hemsireler merakla sustular Derin bir nefes alarak kendimi topladim ve bagirdim "Benim kursunlara alerjim var!" Doktor ve hemsireler gülmeye basladilar Tekrar bagirdim "Ben yasamayi seçtim Beni bir canli gibi ameliyat edinOtopsi yapar gibi degil"

Jerry, sadece doktorlarin büyük ustaliklari sayesinde degil,kendi olumlu tavrinin da büyük katkisi ile yasadi

Yasamasi bana yeni bir ders olduHergün hayatimizi dolu dolu yasamayi seçme sansimiz ve hakkimiz oldugunu ondan ögrendim ve herseyin kendi seçimlerimize bagli oldugunu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com