Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi > Fıkralar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fikralari, okul, öqrenci

Okul Öqrenci Fikralari

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Okul Öqrenci Fikralari

KiMYA DERSi

Kimya dersinde öğretmen, elindeki metal parayı gösterdi:
-Şimdi bu beşyüzlüğü asite batırıyorum Ne dersiniz eriyecek mi?
Nuri parmak kaldırıp cevapladı:
-Erimez, öğretmenim:
-Evet erimez, neden erimez?
-Eriyecek olsa asite atmazdınız da ondan

-----------------------------------------------------------------
aLiNacak DerSLer

Amerika'da bir ilkokulda öğretmen çocuklara evde ders alınabilecek bir hikaye yaratmalarını, ertesi gün sınıfta okuyacaklarını söylemiş Ertesi gün çocuklar hikayelerini anlatmaya başlamış İlk sırada küçük Suzi varmış Başlamış anlatmaya:
- Bizim çiftliğimiz var Bir gün babamla yumurtaları topladık, bir sepete koyduk Arabayla giderken bir tümsekten geçtik, sepet devrildi ve yumurtaların hepsi kırıldı
Öğretmen:
- Güzeel Peki bu hikayeden alınacak ders nedir?
- Bütün yumurtaları aynı sepete koyma
- Aferin çok güzel Lily sıra sende
Küçük Lily tahtaya kalkmış ve anlatmaya başlamış:
- Bizim de bir çiftliğimiz var Babam yumurtalardan civciv çıkması için onları kuluçka makinesine koyar, geçen hafta 12 yumurta koydu 12 civcivi olacağını sanıyordu, ama sadece 8'inden civciv çıktı
- Eveeet Peki burdan alınacak ders nedir?
- Yumurtadan çıkmamış tavukları sayma
- Aferin bu da çok güzel Billy, sıra sende
Küçük Billy tahtaya kalkmış ve anlatmaya başlamış:
- Amcam Ted Vietnam Savaşı'na katılmıştı Bir gün helikopterle bir göreve giderken helikopter vurulmuş Ted Amcam helikopter düşmeden elinde bir makinalı tüfek, bir kasatura ve bir şişe bira ile atlamayı başarmış Paraşütüyle yere inerken yolda birayı içip bitirmiş İnince mermisi bitene kadar makinalı tüfeğiyle 70 kişiyi haklamış Sonra kasatura kırılana dek onunla 20 kişiyi Sonra da son 10 kişiyi de silahsız bitirmiş
- Böyle korkunç bir hikayeden alınacak ne ders olabilir?
- İçtikden sonra Ted Amcama bulaşmayın
---------------------------------------------------------------
TanRIm Bi DinLe

Avrupa ve Amerika'da 2-9 yaş çocuklara Tanrı'ya ilişkin düşüncelerini sormuşlar Dinsel eğitimin bir parçası olarak çocuklara Tanrı'ya bir mektup yazın ve duygularınızı isteklerinizi anlatın demişler Ve işte cevaplar:

1 Sevgili Tanrı, şu andaki eksiklerimi yazıyorum: Yeni bir bisiklet, bir kimya seti, köpek, film makinesi, beyzbol eldiveni Hepsini gönderemezsen birazı da olur Seni seven Eric --5 yaşında-
Not: Noel Baba'nın olmadığını biliyorum

2 Canım canım Tanrı,
Astronotları öyle yukari firlatip firfir döndürmelerinden ödüm kopuyor N'olur onların bizim evin çatısına düşmelerine izin verme
Dostun Norman --45 yaşında-

3 Sevgili Tanrım,
insanlarin ölmelerine izin verip yenilerini yapmak yerine neden elindekileri tutmuyorsun?
Jane --6 yaşında-

4 Sevgili Tanrı,
Lütfen bana bir midilli gönder Senden şimdiye kadar hiçbir şey istemedim Bunu da herhalde unutmazsın
Bruce --4 yaşında-

5 Sevgili Tanrı,
Babam çok aksi Onu bu huyundan vazgeçirmeni istiyorum Ama lütfen canını yakma
Sevgilerle
Martin --5 yaşında-

6 Sevgili Tanrı,
Bulutlardan biri yüzünü öyle korkunç yaptı ki ödüm koptu Nolur söyle ona bir daha öyle yapmasın
Ellen --3 yaşynda-

7 Sevgili Tanrı,
Sahiden var mısın? Bazıları buna inanmıyor: Eğer varsan gecikmeden bir şeyler yapmanda fayda var
Harriet Ann --6 yaşında-

8 Sevgili Tanrı,
Eğer hiç kimse bilmeyecekse iyi olmanın ne yararı var?
Mark --8 yaşında-

9 Tanrı'cım,
Üst kattakiler durmadan bağıra çağıra kavga ediyorlar Bence yalnızca çok iyi arkadaşların evlenmesine izin vermelisin
Nan --5 yaşında-

10 Sevgili Tanrım,
Ne diye bu kadar çok insan yarattın Başka bir dünya daha yapıp fazlalıkları oraya koyamaz mısın?
JB --7 yaşında-

11 Tanrım,
Insanlara ruhları her zaman doğru mu dağıtıyorsun? Yanlış yapabilirsin
Audrey --8 yaşında-

12 Sevgili Tanrı,
Sen tuhaf ne yaparsan yap herkes hayran oluyor; ama ben ufacık bir şaka bile yapsam yiyorum fırçayı
Jodie --65 yaşında-
13 Sevgili Tanrı,
Bizi hiç merak etme çünkü bizimkiler çok dindar
Teddy --9 yaşında-

14 Sevgili Tanrı,
Bende senin dışında bütün liderlerin resmi var
Norman --6 yaşında-

15 Tanrım,
Şişman olunca kimse senin arkadaşın olmak istemiyor
Billy Jean --9 yaşında-

16 Sevgili Tanrım,
Oğlanlar kızlardan daha mi üstün? Biliyorum sen de onlardansın ama gene de dürüst olmaya çalış
Sylvia --5 yaşında-

17 Sevgili Tanrı,
Kitabını okudum ve beğendim Bütün o fikirler nereden geldi aklına?
John --8 yaşında-

18 Sevgili Tanrı,
Zürafaların görünümünü isteyerek mi böyle yaptın, yoksa yanlışlıkla mı oldu?
Norman --4 yaşında-

19 Tanrım,
İncil'de neden hiç karının adi geçmiyor? Yoksa İncil'i yazarken daha evlenmemiş miydiniz?
Larry --6 yaşında-

20 Sevgili Tanrım,
Tamam incil'de öbür yanağını çevir dedin biliyorum; ama kardeşim gözüme vurunca ne yapacağım?
Sevgiler, Teresa --5 yaşında-

21 Sevgili Tanrı,
Tanrı oldugunu nasıl bilebildin?
Charlene --3 yaşında-

22 Sevgili Tanrı,
Senin yaşına geldiğimde tıpkı senin gibi olmak istiyorum Tamam mı?
Tommy --4 yaşında-

23 Sevgili Tanrım,
Eger Tanrı ben olsaydım bu kadar iyi olmazdım Bunu aklından çıkarma
Michelle --6 yaşında-
------------------------------------------------------
Tam CatLak

6/a sınıfında herkes çalışkandır ama içlerinden biri vardır ki hiç arkadaşları gibi değildir çok tembeldir okula gelir ilk ders matematikdir öğretmen içeri girer herkes ayağa kalkar öğretmen oturunderHerkesin matematik notunu sorar herkes 5 der ama bizimkisi 1 deröğretmen derki size bir soru sorucam bunu bilin karnelerinizdeki bütün notları 5 yaparım derve soruyu sorar derki ben kaç yaşındayım hiç ipucu vermemiştir verilecek bir cevap yoktur o arada bizimkisi kalkar derki hocam siz 48 yaşındasınız hoca derki nerden bildin çocuk ise hocam benim bir abim var 24 yaşında babam ona yarım çatlak der sizde tam çatlak olduğunuza göre 48 yaşında olursunuz
------------------------------------------------------
inqiLizce Ders

Ingilizce dersinde ögretmeni çocuga sordu,
- Oglum, sana Türkçe bir cümle verecegim, sen bunu Ingilizceye çevireceksin
Çevirecegin cümle, "Çocuk, kostu kostu, denize düstü, boguldu"
Ögrenci yanit verdi,
- The boy tikidik, tikidik, culup, glu, glu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com